Audiometria mowy

Audiometria mowy – badanie zdolności rozumienia mowy, które ocenia poziom rozumienia słów, które są złożone z wielu dźwięków.

Badanie przeprowadza się specjalnie przygotowanym i wyciszonym pomieszczeniu. Pacjent w trakcie badania słyszy przez słuchawki wyrazy o różnym natężeniu głośności, które ma za zadanie powtarzać za lektorem.

Uzyskany wynik przedstawia się w formie wykresu, który pozawala wyznaczyć próg rozumienia mowy, próg wykrywania mowy oraz próg najmniejszego natężenia, kiedy pacjent słyszy i powtarza wszystkie słowa.

Podczas badania pacjent powinien mieć czyste uszy bez zalegającej woskowiny; konieczna jest zatem wcześniejsza wizyta u laryngologa.

Artykuły powiązane

08.01 2019

Żebyś był pewny, że naprawdę jesteś zdrowy. Ta rada dotyczy każdego z nas, bez względu na płeć i wiek. Nie powinieneś jej lekceważyć – szczególnie, jeśli jesteś facetem po pięćdziesiątce i dotąd, jeśli tylko mogłeś, unikałeś kontaktu z służbą zdrowia. Powinieneś zacząć się regularnie badać nawet wtedy, gdy dobrze się odżywiasz i prowadzisz aktywny tryb życia. Dlaczego?

 

Więcej
03.01 2019

Idealna sylwetka, brak nadwagi, a jednocześnie duża, o wiele za duża ilość tkanki tłuszczowej, ukrytej w jamie brzusznej, wokół narządów wewnętrznych. Czy można być otyłym i o tym nie wiedzieć? Czy otyłość może się ukryć?

Więcej
27.12 2018

Każdy, kto jest aktywny fizycznie, uprawia jakiś sport amatorsko czy profesjonalnie albo zamierza zacząć ćwiczyć może w CM Medyceusz w Łodzi wykonać badania, sprawdzające stan zdrowia. Medyceusz proponuje tej grupie osób specjalny pakiet badań laboratoryjnych pod nazwą: Aktywni fizycznie.

Więcej

Współpracujemy

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.