Poradnik
Wybierz kategorię artykułów:
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
d rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Rezonans magnetyczny, badanie MR

Aparaty 1,5T i 3T

Rezonans magnetyczny to znak rozpoznawczy Centrów Medycznych Medyceusz w Łodzi. Przez lata obecności na lokalnym rynku wypracowaliśmy sobie pozycję lidera w badaniach diagnostycznych MR, z którymi jesteśmy najczęściej kojarzeni. Oferta badań jest niezwykle szeroka i unikalna w skali miasta. 

 

Badania rezonansem magnetycznym 3T

W CM Medyceusz można wykonać jeszcze dokładniejsze badanie rezonansu magnetycznego. Nasze pracownie wzbogaciliśmy o najnowocześniejszy aparat Philips Ingenia 3T dstream – urządzenie wysokopolowe, o natężeniu 3 tesla, dające bardzo szczegółowe obrazy. W dodatku badania na tym urządzeniu są w Medyceuszu bezpłatne dla pacjenta, bo refundowane przez NFZ. Refundację na diagnostykę tym urządzeniem mamy jako jedyni – poza szpitalami – w Łodzi. Badania można oczywiście wykonać również komercyjnie.

Dowiedz się więcej: Ultra dokładne i bezpiecznie badanie rezonansem magnetycznym 3T i 1,5 T w CM Medyceusz

Rezonans z metalowymi implantami

Centra Medyczne Medyceusz są jedyną placówką w Łodzi, w której badanie rezonansem magnetycznym mogą wykonać osoby, mające wszczepiony metalowy implant.

Dowiedz się więcej: Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz

Badanie angiograficzne bez podania kontrastu

W CM Medyceusz unikalna całkowicie w skali Łodzi jest możliwość wykonania badania angiograficznego aorty oraz kończyn dolnych bez konieczności podania kontrastu. Jest to badanie dedykowane pacjentom zdyskwalifikowanym z badania tomografii komputerowej z uwagi na chorobę nerek.

Rezonans całego ciała

W CM Medyceusz posiadamy nowoczesny rezonans magnetyczny 1,5 T - 32-kanałowy. Jest to jedyny taki aparat na terenie Łodzi i jeden z 3 w Polsce, który daje szansę zobrazowania całego ciała w czasie jednego badania. Pozwala na wczesne wykrycie nawet małych zmian nowotworowych, czy odległych przerzutów.

Rezonans magnetyczny płodu i łożyska

W CM Medyceusz przy ul. Limanowskiego 47 możesz zrobić - rezonans magnetyczny płodu i łożyska - jest, to ultradokładne badanie pozwalające na najbardziej szczegółową ocenę zdrowia mamy i oczekiwanego potomka.

Co ważne!

Wykonujemy je zarówno bezpłatnie w ramach umowy z NFZ, jak i prywatnie na warunkach komercyjnych w ciągu 48 godzin.

Warunek: skierowanie od ginekologa po wcześniejszym wykonanym badaniu genetycznym USG z wykazanymi odstępstwami od normy dla płodu w danym tyg ciąży.

Przeciwwskazaniem jest I trymestr ciąży. 

Badanie płodu w rezonansie magnetycznym pozwala na dokładną i powtarzalną w porównaniu z innymi metodami ocenę płodu. Jest absolutnie nieinwazyjne i bezpieczne ze względu na brak szkodliwego promieniowania jonizującego. Jest doskonałą metodą potwierdzającą, uzupełniającą lub korygującą wyniki badania USG.

Dowiedz się więcej: Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz

Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia i osób z klaustrofobią 

W CM Medyceusz przy ul. Limanowskiego 47 możesz zrobić - rezonans magnetyczny dzieci w znieczuleniu - jest, to bezpieczne badanie pod kontrolą anestezjologa  pozwalające na najbardziej szczegółową ocenę zdrowia dziecka. (czytaj więcej)

Wykrywanie chorób rezonansem

Z początkiem roku 2018 rozszerzyliśmy zakres usług o badania w kierunku wykluczenia endometriozy, raka szyjki macicy i nowotworów jajników oraz raka piersi - rezonans magnetyczny piersi, u mężczyzn prostaty oraz jelita grubego.

Choroby, które jest łatwiej i szybciej zdiagnozować dzięki badaniu MR:

 • zmiany nowotworowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby układu ruchu
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • choroby układu pokarmowego
 • endometrioza
 • reumatoidalne zapalenie stawów

Badanie rezonansem a bezpieczeństwo

Badanie rezonansem magnetycznym nie wykorzystuje się promieniowania jonizującego, co sprawia, że badanie jest bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuły poradnikowe konsultowane z lekarzami CM Medyceusz:

"Jakie choroby diagnozuje nowoczesny sprzęt CT i MR?"

"Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego"

"Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz"

"Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz" 

"Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia" - NOWOŚĆ 

 

Zapisy na rezonans magnetyczny

Badania rezonansem magnetycznym zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. 

 • Telefonicznie:

42 613-69-11
42 613-69-08

8:00-20:00
od poniedziałku do piątku

 

 • SMS:

Wyślij SMS o treści "Prywatny Rezonans" lub "NFZ Rezonans" pod numer 664-908-504 (oddzwonimy!)

 

 • E-rejestracja:

Konieczne jest założenie indywidualnego konta na portalu e-rejestracja.

Przez e-rejestrację możliwe są tylko zapisy na RM kręgosłupa bez kontrastu, RM stawów bez kontrastu oraz RM głowy bez kontrastu

W uwagach prosimy o podanie informacji:

1. jakie badanie Państwo chcą wykonać

2. czy z kontrastem, czy bez.

 

 • Poprzez e-mail:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie wykonujemy badanie rezonansu magnetycznego?

Badania wykonywane są codziennie w następujących lokalizacjach:

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Bazarowa 9

Badania w ramach NFZ oraz komercyjnie
Badania wykonywane są codziennie
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613-69-11/08
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Limanowskiego 47

Badania w ramach NFZ i komercyjne
Badania wykonywane są codziennie
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613 69 11/08
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odbiór wyników badań

Wyniki badań z rezonansu magnetycznego dostępne są po 10 dniach roboczych.

 

Do wyboru jedna z trzech form odbioru wyników:

a. osobiście, za okazaniem dokumentu tożsamości Pacjenta, lub za pisemnym upoważnieniem osób trzecich (druki do pobrania przy badaniu)
b. przesyłka Poczta Polską
c. elektronicznie – płytę ze zdjęciami Pacjent odbiera w dniu badania. Rejestratorka za pisemnym potwierdzeniem wydaje login i hasło. Po 10 dniach roboczych opis badania można pobrać ze strony e-odbiór wyników badań

Informujemy, że opisy badań Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej są dostępne do odbioru po upływie 10 dni roboczych*, za wyjątkiem:

 • Rezonans Magnetyczny serca – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*
 • Rezonans Magnetyczny piersi (mammografia) – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*
 • Tomografia Komputerowa tętnic wieńcowych – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*. 

*czas oczekiwania na opis badania może ulec zmianie w zależności od poprawności wypełnienia przez pacjenta ankiety przed badaniem oraz dołączenia kopii poprzednich wyników badań do porównania (RTG, USG, TK, RM).

Przebieg badania rezonansu magnetycznego

Jak przygotować się do badania MR

 

W przypadku realizacji badania w ramach NFZ pacjent jest zobowiązany dostarczyć do Pracowni oryginał skierowania w terminie 14 dni roboczych od daty ustalenia terminu badania, pod rygorem skreślenia z listy oczekujących. (podstawa prawna: art. 20 ust. 1 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych)

 

Zalecenia ogólne

 • Osoby stale przyjmujące leki powinny je zażyć w dniu badania o zwykłej porze, a osoby chore na cukrzycę muszą pamiętać o insulinie
 • Osoby wykonujące badania MR głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu
 • Osoby ze wszczepionymi metalicznymi lub elektronicznymi ciałami obcymi, w tym implantami, rozrusznikami, endoprotezami oraz neurostymulatorami są zobowiązane poinformować o tym fakcie podczas rejestracji na badanie
 • W przypadku badań wymagających podania środka kontrastowego pacjent proszony jest o wypicie co najmniej 1,5 litra płynów w przeciągu 12 godzin w dniu poprzedzającym badanie
 • Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. Z uwagi na silne pole magnetyczne przedmioty te mogą ulec uszkodzeniu, spowodować uszkodzenie aparatu MR lub spowodować obrażenia osoby badanej

 

Co należy przynieść na badanie

 • Dokument tożsamości ze zdjęciem
 • Komplet posiadanej dokumentacji medycznej z wynikami dotychczasowych badań, w tym płyty CD, klisze, wypisy ze szpitala
 • Wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi, które są niezbędne w przypadku badań wymagających podania środka kontrastowego, gdyż określają wydolność nerek, na które skierowanie wydaje lekarz kierujący

 

Przebieg badania rezonansem

 

Przygotowanie

 • Prosimy zgłosić się na badanie 15 minut przed umówioną godziną w celu wypełnienia ankiety medycznej dotyczącej przewlekłych chorób, alergii, przyjmowanych leków oraz ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia badania
 • W przypadku niektórych badań MR podaje się środek kontrastowy, głównie dożylnie, w celu uzyskania wyraźnego obrazu badanego obszaru. W przypadku dożylnego podania, tuż przed rozpoczęciem badania, pielęgniarka założy wenflon.

 

Badanie

 • Pacjent zostaje wprowadzony do specjalnego pomieszczenia przez osobę z personelu pracowni i poproszony o położenie się na wygodnym stole do badania, który następnie zostanie wsunięty do wnętrza aparatu skanującego ciało pacjenta
 • Personel medyczny w tym czasie opuszcza pomieszczenie, ponieważ stacja komputerowa, który przetwarza informacje o obrazie, znajduje się w osobnym pomieszczeniu, z którego technik obsługuje skaner i monitoruje badanie
 • Badanie jest bezbolesne, zdarza się, że pacjenci mogą mieć nieprzyjemne odczucia związane z podaniem środka kontrastowego, ale nie jest to regułą. Nad pacjentem czuwa technik, lekarz i pielęgniarka, a polecenia wydawane są przez mikrofon
 • Większość badań MR trwa od 15 do 45 minut, w zależności od badanego obszaru oraz niezbędnej ilości uzyskiwanych obrazów, choć czasem badanie może trwać 60 minut i dłużej. Bardzo ważne dla pacjenta jest pozostanie bez ruchu w trakcie wykonywania badań

 

Po badaniu

 • Po badaniu z podaniem środka kontrastowego pacjent dla bezpieczeństwa jest proszony o spędzenie kilkudziesięciu minut na terenie pracowni. Jeśli nie wystąpią działania niepożądane, to pacjent może opuścić teren placówki
 • Pacjent proszony jest o wypicie po dwa litry dziennie przez kolejne dwa dni, gdyż obfite spożywanie płynów ma na celu sprawne wydalanie środka kontrastowego z organizmu.

Przygotowanie do badania TK i MR z kontrastem

Na badanie z kontrastem należy zgłosić się :

 • na czczo ( 4-5 godz. przed badaniem nie przyjmować posiłków stałych)
 • 2 godziny przed badaniem nie przyjmować płynów zapisane na stałe leki wziąć w odpowiedniej dawce, popijając niewielką ilością płynu.
 • Dostarczyć wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi ( wykonany nie wcześniej niż 7 dni przed badaniem) i obliczonym poziomem eGFR.

 

Dodatkowa informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę i zapisanych na badanie TK lub RM z kontrastem:

 • Osoby przyjmujące doustne leki przeciwcukrzycowe zawierające Metforminę muszą odstawić te leki na 48 godzin przed podaniem dożylnym środka kontrastowego stosowanego w diagnostyce TK i RM oraz 48 godzin po badaniu. Należy skonsultować się z prowadzącym lekarzem internistą lub diabetologiem w sprawie modyfikacji leczenia cukrzycy w czasie 4 dni (2 przed badaniem, 2 po badaniu), kiedy nie można przyjmować Metforminy. Powyższa informacja nie dotyczy pacjentów leczonych Insuliną.

Jesteśmy placówką współpracującą z:

 • Medicover
 • Allianz
 • Falck
 • CM Damiana
 • Compensa TU
 • ICR
 • Comarch
 • Polmed
 • CM Pulawska
 • Medforlife
 • Medyk
 • Megamed
 • OCM
 • PASM
 • Eenel Med

Cennik rezonansu magnetycznego aparat 1,5 T

 

Bezpieczne badanie w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologiczną - dla osób dorosłych i dzieci od 1 miesiąca życia - dodatkowa opłata 500,00 zł za 1 odcinek, za każdy kolejny 380 zł. (czytaj więcej)

 

Badanie Cena aparat 1,5T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
MR kręgosłupa (odcinek szyjny/lędźwiowy lub piersiowy) 259,00 zł 399,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy Wholespine z opcją łączenia obrazów w kierunku SKOLIOZY 584,00 zł - Zobacz opis
MR kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy - stawy krzyżowo-biodrowe Wholespine z opcją łączenia obrazów w kierunku CHORÓB REUMATYCZNYCH 580,00 zł 780,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy Wholespine z opcją łączenia obrazów + mielografia RM 620,00 zł - Zobacz opis
MR stawów: kolanowy / biodrowy / łokciowy / barkowy / nadgarstkowy / skokowy / stopy / dłoni / krzyżowo-biodrowe 269,00 zł 409,00 zł
(kontrast dożylny)
Zobacz opis
MR stawów skroniowo-żychwowych 269,00 zł 409,00 zł  
MR obie kończy dolne (RM porównawczy mięśni i kości, bez oceny kolan) 269,00 zł - Zobacz opis
MR splotu barkowego 269,00 zł - Zobacz opis
Artrografia - jeden staw: barkowy / kolanowy / biodrowy / łokciowy / skokowy / nadgarstkowy - 589,00 zł Zobacz opis
Artrografia rezonansu magnetycznego stawów skroniowo-żuchwowych + ocena dynamiczna - w ruchu - 689,00 zł Zobacz opis
Angio-MR tętnic szyjnych / kończyn dolnych / aorty piersiowej / aorty brzusznej / nerkowych / miednicy 389,00 zł 469,00 zł Zobacz opis
Rezonans Magnetyczny: ocena dynamiczna naczyń w określonym obszarze ciała (zmianie ogniskowej - jak guz tkanek miękkich) - faza tętnicza, żylna i żylna opóźniona - 429,00 zł Zobacz opis
MR głowy 259,00 zł 399,00 zł Zobacz opis
MR twarzoczaszki 279,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR szyi 279,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR ślinianek + silalografia RM - 409,00 zł Zobacz opis
MR głowy + spektroskopia MR single voxel 389,00 zł 489,00 zł Zobacz opis
MR głowy + spektroskopia MR multi voxel 489,00 zł 589,00 zł Zobacz opis
MR głowy + angio-MR opcja poszukiwania tętniaków 389,00 zł 489,00 zł Zobacz opis
MR głowy fMRI - 489,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + traktografia RM opcja guzowa 389,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + szukanie perlaka DWI TSE 289,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + epilepsja sekwencje 3D, ocena hipokampów 309,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + SM (sekwencje DIR, współczynnik magnetyzacji) 289,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR badanie dynamiczne głowy z programem perfuzji - 429,00 zł Zobacz opis
MR przysadki - 409,00 zł Zobacz opis
MR oczodołów 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR jamy brzusznej ogólne 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR miednicy ogólne 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
Cholangiografia MR (MRCP) 359,00 zł - Zobacz opis
MR trzustki - 409,00 zł Zobacz opis
MR wątroby - 409,00 zł Zobacz opis
MR końcowego odcinka jelita grubego (staging nowotworowy) - 409,00 zł Zobacz opis
MR nerek + urografia RM - 409,00 zł Zobacz opis
MR nadnerczy - 409,00 zł Zobacz opis
MR jelita cienkiego i jelita grubego - enterokliza enterografia RM - 409,00 zł Zobacz opis
MR śledziony - 409,00 zł Zobacz opis
MR miednicy mniejszej pod kątem endometriozy 359,00 zł - Zobacz opis
MR penisa 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR pęcherza moczowego (staging nowotworowy) - 379,00 zł Zobacz opis
MR jąder 279,00 zł 379,00 zł Zobacz opis
MR klatki piersiowej 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR serca - badanie stres MRI - 729,00 zł Zobacz opis
MR serca - badanie funkcjonalne 629,00 zł -   Zobacz opis
MR serca - ocena żywotności  - 680,00 zł Zobacz opis
MR piersi - 489,00 zł Zobacz opis
MR piersi w kierunku pękniętych implantów 479,00 zł - Zobacz opis
MR łożyska 409,00 zł - Zobacz opis
MR ciąży/płodu 539,00 zł - Zobacz opis
Badanie Half Body Scan - rezonans magnetyczny połowy ciała - screening nowotworowy - klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica 589,00 zł 780,00 zł Zobacz opis
Badanie Whole Body Scan - rezonans magnetyczny całego ciała - screening nowotworowy - głowa + szyja + klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica mniejsza + uda 789,00 zł 980,00 zł Zobacz opis

 

RM BADANIA CHIRURGICZNE Cena aparat 1,5T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem       
MR tkanki miękkie części ciała w celu oceny rozmaitych zmian ogniskowych płytko położonych  279,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR tkanki miękkie części ciała - przetoki  279,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR tkanki miękkie części ciała - okołoodbytnicze  279,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR tkanki miękkie części ciała - pochwowo-odbytnicze  279,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR badanie wad naczyniowych: malformacje żylne, mieszane, chłonne cała kończyna lub połowa ciała                                                                                                    329,00 zł 409,00 zł Zobacz opis

 

RM BADANIA ONKOLOGICZNE Cena aparat 1,5T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
Badania planowane indywidualnie do zakresu patologii o podłożu onkologicznym
MR głowa + nerki  - 760,00 zł Zobacz opis
MR głowa + cały rdzeń kręgowy - 760,00 zł Zobacz opis
MR śródpiersie + brzuch z miednicą - pacjenci onkologiczni lub choroby / zespoły układowe  - 760,00 zł Zobacz opis
MR narządu zajętego przez proces nowotworowy + whole body celem oceny przerzutów odległych                                                                                                          - 990,00 zł Zobacz opis
MR rdzeń kręgowy  (cały) w celach onkologicznych  - 409,00 zł Zobacz opis

 

RM BADANIA SPORTOWE Cena aparat 1,5T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
Urazy sportowe: badania mięśni z przyczepem bliższym oraz dalszym - ocena urazów mieśniowych
MR kończyny górnej / dolnej  359,00 zł - Zobacz opis
MR mięśni klatki piersiowej, brzucha i grzbietu  359,00 zł - Zobacz opis
MR dynamiczny głowy z programem perfuzji / ocena guzów - 509,00 zł              Zobacz opis
MR wątroby z kontrastami hepatotropowymi (różnicowanie guzów)                                                                                                                                                       419,00 zł - Zobacz opis

 

RM BADANIA PEDIATRYCZNE Cena aparat 1,5T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
Dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia - możliwe badanie w sedacji
MR głowy 259,00 zł 399,00 zł Zobacz opis
MR stawy kolanowy / biodrowy / łokciowy / barkowy / nadgarstkowy / skokowy / stopy / dłoni / krzyżowo-biodrowe  269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR brzucha 269,00 zł 309,00 zł Zobacz opis 
MR Wątroby - 409,00 zł Zobacz opis 
MR trzustki - 409,00 zł Zobacz opis 
MR śledziony  - 409,00 zł Zobacz opis 
MR nadnerczy  - 409,00 zł Zobacz opis 
 

 

 

RM BADANIA REUMATOLOGICZNE Cena aparat 1,5T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
MR stawu skokowego  269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR stawu łokciowego 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR przedniej ściany klatki piersiowej  269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłupa w odcinku szyjnym  259,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR stawu skroniowo - żuchwowego  269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR stawu biodrowego 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR stawu barkowego 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR artrozy stawu biodrowego i kolanowego 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłupa (jeden odcinek) 259,00 zł 399,00 zł Zobacz opis
MR dłoni + nadgarstka 269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR stawu kolanowego  269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR stopy  269,00 zł 409,00 zł Zobacz opis
MR Whole body - całego ciała pod kątem diagnostyki przewlekłego zapalanie kości                                                                                                                                 779,00 zł 970,00 zł Zobacz opis
 • Rezonans magnetyczny pacjentów z metalowymi implantami  - redukcja artefaktów metalicznych - cena badania standardowego (danej okolicy) plus 60 zł

Czytaj więcej 

Cennik rezonansu magnetycznego aparat 3 T

 

Bezpieczne badanie w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologiczną - dla osób dorosłych i dzieci od 1 miesiąca życia - dodatkowa opłata 500,00 zł za 1 odcinek, za każdy kolejny 380 zł. (czytaj więcej)

 

Badanie Cena aparat 3T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
MR kręgosłupa (odcinek szyjny/lędźwiowy lub piersiowy) 450,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy Wholespine z opcją łączenia obrazów w kierunku SKOLIOZY 1200,00 zł - Zobacz opis
MR kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy - stawy krzyżowo-biodrowe Wholespine z opcją łączenia obrazów w kierunku CHORÓB REUMATYCZNYCH 1280,00 zł 1380,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy Wholespine z opcją łączenia obrazów + mielografia RM 1280,00 zł - Zobacz opis
MR stawów: kolanowy / biodrowy / łokciowy / barkowy / nadgarstkowy / skokowy / stopy / dłoni / krzyżowo-biodrowe 500,00 zł 600,00 zł
(kontrast dożylny)
Zobacz opis
MR stawów skroniowo-żuchwowych 500,00 zł 600,00 zł  
MR obie kończy dolne (RM porównawczy mięśni i kości, bez oceny kolan) 450,00 zł - Zobacz opis
MR splotu barkowego 550,00 zł - Zobacz opis
Artrografia - jeden staw: barkowy / kolanowy / biodrowy / łokciowy / skokowy / nadgarstkowy - 750,00 zł Zobacz opis
Artrografia rezonansu magnetycznego stawów skroniowo-żuchwowych + ocena dynamiczna - w ruchu - 680,00 zł Zobacz opis
Angio-MR tętnic szyjnych / kończyn dolnych / aorty piersiowej / aorty brzusznej / nerkowych / miednicy 450,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
Rezonans Magnetyczny: ocena dynamiczna naczyń w określonym obszarze ciała (zmianie ogniskowej - jak guz tkanek miękkich) - faza tętnicza, żylna i żylna opóźniona - 770,00 zł Zobacz opis
MR głowy 450,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
MR twarzoczaszki 450,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
MR szyi 450,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
MR ślinianek + silalografia RM - 690,00 zł Zobacz opis
MR głowy + spektroskopia MR single voxel 680,00 zł 780,00 zł Zobacz opis
MR głowy + spektroskopia MR multi voxel 890,00 zł 990,00 zł Zobacz opis
MR głowy + angio-MR opcja poszukiwania tętniaków 630,00 zł 750,00 zł Zobacz opis
MR głowy fMRI - 900,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + traktografia RM opcja guzowa 750,00 zł 850,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + szukanie perlaka DWI TSE 550,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + epilepsja sekwencje 3D, ocena hipokampów 550,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR głowy HD + SM (sekwencje DIR, współczynnik magnetyzacji) 550,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR badanie dynamiczne głowy z programem perfuzji - 600,00 zł Zobacz opis
MR przysadki - 600,00 zł Zobacz opis
MR oczodołów 450,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
MR jamy brzusznej ogólne 450,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR miednicy ogólne 510,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
Cholangiografia MR (MRCP) 510,00 zł - Zobacz opis
MR trzustki - 650,00 zł Zobacz opis
MR wątroby - 650,00 zł Zobacz opis
MR końcowego odcinka jelita grubego (staging nowotworowy) - 650,00 zł Zobacz opis
MR nerek + urografia RM - 660,00 zł Zobacz opis
MR prostaty - 450,00 zł Zobacz opis
MR nadnerczy - 650,00 zł Zobacz opis
MR jelita cienkiego i jelita grubego - enterokliza enterografia RM - 650,00 zł Zobacz opis
MR śledziony - 650,00 zł Zobacz opis
MR miednicy mniejszej pod kątem endometriozy 600,00 zł - Zobacz opis
MR penisa 440,00 zł 550,00 zł Zobacz opis
MR pęcherza moczowego (staging nowotworowy) - 650,00 zł Zobacz opis
MR jąder 440,00 zł 540,00 zł Zobacz opis
MR klatki piersiowej 410,00 zł 510,00 zł Zobacz opis
MR serca - badanie stres MRI - 1300,00 zł Zobacz opis
MR serca - badanie funkcjonalne 1200,00 zł - Zobacz opis
MR serca - ocena żywotności - 1300,00 zł Zobacz opis
MR piersi - 690,00 zł Zobacz opis
MR piersi w kierunku pękniętych implantów 550,00 zł - Zobacz opis
MR łożyska 730,00 zł - Zobacz opis
MR ciąży/płodu 650,00 zł - Zobacz opis
Badanie Half Body Scan - rezonans magnetyczny połowy ciała - screening nowotworowy - klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica 730,00 zł 830,00 zł Zobacz opis
Badanie Whole Body Scan - rezonans magnetyczny całego ciała - screening nowotworowy - głowa + szyja + klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica mniejsza + uda 850,00 zł 1000,00 zł Zobacz opis

 

RM BADANIA CHIRURGICZNE Cena aparat 3T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
MR tkanki miękkie części ciała w celu oceny rozmaitych zmian ogniskowych płytko położonych 570,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR tkanki miękkie części ciała - przetoki 570,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR tkanki miękkie części ciała - okołoodbytnicze 570,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR tkanki miękkie części ciała - pochwowo-odbytnicze 570,00 zł 650,00 zł Zobacz opis
MR badanie wad naczyniowych: malformacje żylne, mieszane, chłonne cała kończyna lub połowa ciała 570,00 zł 670,00 zł Zobacz opis

 

RM BADANIA ONKOLOGICZNE Cena aparat 3T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
Badania planowane indywidualnie do zakresu patologii o podłożu onkologicznym
MR głowa + nerki - 1200,00 zł Zobacz opis
MR głowa + cały rdzeń kręgowy - 1200,00 zł Zobacz opis
MR śródpiersie + brzuch z miednicą - pacjenci onkologiczni lub choroby / zespoły układowe - 1200,00 zł Zobacz opis
MR narządu zajętego przez proces nowotworowy + whole body celem oceny przerzutów odległych - 1200,00 zł Zobacz opis
MR rdzeń kręgowy (cały) w celach onkologicznych - 1200,00 zł Zobacz opis

 

RM BADANIA SPORTOWE Cena aparat 3T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
Urazy sportowe: badania mięśni z przyczepem bliższym oraz dalszym - ocena urazów mieśniowych
MR kończyny górnej / dolnej 600,00 zł - Zobacz opis
MR mięśni klatki piersiowej, brzucha i grzbietu 600,00 zł - Zobacz opis
MR dynamiczny głowy z programem perfuzji / ocena guzów - 800,00 zł Zobacz opis
MR wątroby z kontrastami hepatotropowymi (różnicowanie guzów) 800,00 zł - Zobacz opis

 

RM BADANIA PEDIATRYCZNE Cena aparat 3T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
Dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia - możliwe badanie w sedacji
MR głowy 480,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stawy kolanowy / biodrowy / łokciowy / barkowy / nadgarstkowy / skokowy / stopy / dłoni / krzyżowo-biodrowe  500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR brzucha 550,00 zł 650,00 zł Zobacz opis 
MR Wątroby - 650,00 zł Zobacz opis 
MR trzustki - 650,00 zł Zobacz opis 
MR śledziony  - 650,00 zł Zobacz opis 
MR nadnerczy  - 650,00 zł Zobacz opis 
 

 

RM BADANIA REUMATOLOGICZNE Cena aparat 3T Opis badania
REZONANS MAGNETYCZNY
Wszystkie badania w znieczuleniu: dopłata*
Bez kontrastu Z kontrastem  
MR stawu skokowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stawu łokciowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR przedniej ściany klatki piersiowej 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłupa w odcinku szyjnym 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stawu skroniowo - żuchwowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stawu biodrowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stawu barkowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR artrozy stawu biodrowego i kolanowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR kręgosłupa (jeden odcinek) 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR dłoni + nadgarstka 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stawu kolanowego 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR stopy 500,00 zł 600,00 zł Zobacz opis
MR Whole body - całego ciała pod kątem diagnostyki przewlekłego zapalanie kości 850,00 zł 1000,00 zł Zobacz opis
 • Rezonans magnetyczny pacjentów z metalowymi implantami - redukcja artefaktów metalicznych - cena badania standardowego (danej okolicy) plus 60 zł

Czytaj więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.