Poradnik
Wybierz kategorię artykułów:
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
d rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Rezonans magnetyczny, badanie MR

Aparaty 1,5T i 3T

Rezonans magnetyczny to znak rozpoznawczy Centrów Medycznych Medyceusz w Łodzi. Przez lata obecności na lokalnym rynku wypracowaliśmy sobie pozycję lidera w badaniach diagnostycznych MR, z którymi jesteśmy najczęściej kojarzeni. Oferta badań jest niezwykle szeroka i unikalna w skali miasta.

 

Badania rezonansem magnetycznym 3T

W CM Medyceusz można wykonać jeszcze dokładniejsze badanie rezonansu magnetycznego. Nasze pracownie wzbogaciliśmy o najnowocześniejszy aparat Philips Ingenia 3T dstream – urządzenie wysokopolowe, o natężeniu 3 tesla, dające bardzo szczegółowe obrazy. W dodatku badania na tym urządzeniu są w Medyceuszu bezpłatne dla pacjenta, bo refundowane przez NFZ. Refundację na diagnostykę tym urządzeniem mamy jako jedyni – poza szpitalami – w Łodzi. Badania można oczywiście wykonać również komercyjnie.

Dowiedz się więcej: Ultra dokładne i bezpiecznie badanie rezonansem magnetycznym 3T i 1,5 T w CM Medyceusz

Rezonans z metalowymi implantami

Centra Medyczne Medyceusz są jedyną placówką w Łodzi, w której badanie rezonansem magnetycznym mogą wykonać osoby, mające wszczepiony metalowy implant.

Dowiedz się więcej: Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz

Rezonans z rozrusznikiem serca

Teraz rozrusznik serca oraz wszczepione metalowe implanty nie są już przeszkodą w wykonaniu badania rezonansem magnetycznym (MRI). Mamy nowoczesne aparaty i przeszkolonych techników, którzy w bezpieczny sposób wykonują takie badania. Robimy to jako jedni z nielicznych w Polsce, jedyni w Łodzi oraz, co ważne, w warunkach ambulatoryjnych. Zarówno w ramach kontraktu z NFZ jak i komercyjnie.

Zobacz zdjęcia: Rezonans z rozrusznikiem serca

Badanie angiograficzne bez podania kontrastu

W CM Medyceusz unikalna całkowicie w skali Łodzi jest możliwość wykonania badania angiograficznego aorty oraz kończyn dolnych bez konieczności podania kontrastu. Jest to badanie dedykowane pacjentom zdyskwalifikowanym z badania tomografii komputerowej z uwagi na chorobę nerek.

Rezonans całego ciała

W CM Medyceusz posiadamy nowoczesny rezonans magnetyczny 1,5 T - 32-kanałowy. Jest to jedyny taki aparat na terenie Łodzi i jeden z 3 w Polsce, który daje szansę zobrazowania całego ciała w czasie jednego badania. Pozwala na wczesne wykrycie nawet małych zmian nowotworowych, czy odległych przerzutów.

Rezonans magnetyczny płodu i łożyska

W CM Medyceusz przy ul. Limanowskiego 47 możesz zrobić - rezonans magnetyczny płodu i łożyska - jest, to ultradokładne badanie pozwalające na najbardziej szczegółową ocenę zdrowia mamy i oczekiwanego potomka.

Co ważne!

Wykonujemy je zarówno bezpłatnie w ramach umowy z NFZ, jak i prywatnie na warunkach komercyjnych w ciągu 48 godzin.

Warunek: skierowanie od ginekologa po wcześniejszym wykonanym badaniu genetycznym USG z wykazanymi odstępstwami od normy dla płodu w danym tyg ciąży.

Przeciwwskazaniem jest I trymestr ciąży. 

Badanie płodu w rezonansie magnetycznym pozwala na dokładną i powtarzalną w porównaniu z innymi metodami ocenę płodu. Jest absolutnie nieinwazyjne i bezpieczne ze względu na brak szkodliwego promieniowania jonizującego. Jest doskonałą metodą potwierdzającą, uzupełniającą lub korygującą wyniki badania USG.

Dowiedz się więcej: Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz

Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia i osób z klaustrofobią 

W CM Medyceusz przy ul. Limanowskiego 47 możesz zrobić - rezonans magnetyczny dzieci w znieczuleniu - jest to bezpieczne badanie pod kontrolą anestezjologa  pozwalające na najbardziej szczegółową ocenę zdrowia dziecka. (czytaj więcej)

Wykrywanie chorób rezonansem

W 2018 roku rozszerzyliśmy zakres usług o badania w kierunku wykluczenia endometriozy, raka szyjki macicy i nowotworów jajników oraz raka piersi - rezonans magnetyczny piersi, u mężczyzn prostaty oraz jelita grubego.

Choroby, które jest łatwiej i szybciej zdiagnozować dzięki badaniu MR:

 • zmiany nowotworowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby układu ruchu
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • choroby układu pokarmowego
 • endometrioza
 • reumatoidalne zapalenie stawów

Badanie rezonansem a bezpieczeństwo

Badanie rezonansem magnetycznym nie wykorzystuje się promieniowania jonizującego, co sprawia, że badanie jest bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuły poradnikowe konsultowane z lekarzami CM Medyceusz:

"Jakie choroby diagnozuje nowoczesny sprzęt CT i MR?"

"Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego"

"Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz"

"Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz" 

"Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia" - NOWOŚĆ 

 

Zapisy na rezonans magnetyczny

Badania rezonansem magnetycznym zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. 

 • Telefonicznie:

42 613-69-11
42 613-69-00

8:00-20:00
od poniedziałku do piątku

 

 • SMS:

Wyślij SMS o treści "Prywatny Rezonans" lub "NFZ Rezonans" pod numer 664-908-504 (oddzwonimy!)

 

 • E-rejestracja:

Konieczne jest założenie indywidualnego konta na portalu e-rejestracja.

Przez e-rejestrację możliwe są tylko zapisy na RM kręgosłupa bez kontrastu, RM stawów bez kontrastu oraz RM głowy bez kontrastu

W uwagach prosimy o podanie informacji:

1. jakie badanie Państwo chcą wykonać

2. czy z kontrastem, czy bez.

 

 • Poprzez e-mail:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie wykonujemy badanie rezonansu magnetycznego?

Badania wykonywane są codziennie w następujących lokalizacjach:

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Bazarowa 9

Badania w ramach NFZ oraz komercyjnie
Badania wykonywane są codziennie
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613-69-11/00
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Limanowskiego 47

Badania w ramach NFZ i komercyjne
Badania wykonywane są codziennie
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613 69 11/00
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odbiór wyników badań

Wyniki badań z rezonansu magnetycznego dostępne są po 10 dniach roboczych.

 

Do wyboru jedna z trzech form odbioru wyników:

a. osobiście, za okazaniem dokumentu tożsamości Pacjenta, lub za pisemnym upoważnieniem osób trzecich (druki do pobrania przy badaniu)
b. przesyłka Poczta Polską
c. elektronicznie – płytę ze zdjęciami Pacjent odbiera w dniu badania. Rejestratorka za pisemnym potwierdzeniem wydaje login i hasło. Po 10 dniach roboczych opis badania można pobrać ze strony e-odbiór wyników badań

Informujemy, że opisy badań Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej są dostępne do odbioru po upływie 10 dni roboczych*, za wyjątkiem:

 • Rezonans Magnetyczny serca – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*
 • Rezonans Magnetyczny piersi (mammografia) – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*
 • Tomografia Komputerowa tętnic wieńcowych – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*. 

*czas oczekiwania na opis badania może ulec zmianie w zależności od poprawności wypełnienia przez pacjenta ankiety przed badaniem oraz dołączenia kopii poprzednich wyników badań do porównania (RTG, USG, TK, RM).

Przebieg badania rezonansu magnetycznego

Jak przygotować się do badania MR

 

W przypadku realizacji badania w ramach NFZ pacjent jest zobowiązany dostarczyć do Pracowni oryginał skierowania w terminie 14 dni roboczych od daty ustalenia terminu badania, pod rygorem skreślenia z listy oczekujących. (podstawa prawna: art. 20 ust. 1 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych)

 

Zalecenia ogólne

 • Osoby stale przyjmujące leki powinny je zażyć w dniu badania o zwykłej porze, a osoby chore na cukrzycę muszą pamiętać o insulinie
 • Osoby wykonujące badania MR głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu
 • Osoby ze wszczepionymi metalicznymi lub elektronicznymi ciałami obcymi, w tym implantami, rozrusznikami, endoprotezami oraz neurostymulatorami są zobowiązane poinformować o tym fakcie podczas rejestracji na badanie
 • W przypadku badań wymagających podania środka kontrastowego pacjent proszony jest o wypicie co najmniej 1,5 litra płynów w przeciągu 12 godzin w dniu poprzedzającym badanie
 • Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. Z uwagi na silne pole magnetyczne przedmioty te mogą ulec uszkodzeniu, spowodować uszkodzenie aparatu MR lub spowodować obrażenia osoby badanej

 

Co należy przynieść na badanie

 • Dokument tożsamości ze zdjęciem
 • Komplet posiadanej dokumentacji medycznej z wynikami dotychczasowych badań, w tym płyty CD, klisze, wypisy ze szpitala
 • Wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi, które są niezbędne w przypadku badań wymagających podania środka kontrastowego, gdyż określają wydolność nerek, na które skierowanie wydaje lekarz kierujący

 

Przebieg badania rezonansem

 

Przygotowanie

 • Prosimy zgłosić się na badanie 15 minut przed umówioną godziną w celu wypełnienia ankiety medycznej dotyczącej przewlekłych chorób, alergii, przyjmowanych leków oraz ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia badania
 • W przypadku niektórych badań MR podaje się środek kontrastowy, głównie dożylnie, w celu uzyskania wyraźnego obrazu badanego obszaru. W przypadku dożylnego podania, tuż przed rozpoczęciem badania, pielęgniarka założy wenflon.

 

Badanie

 • Pacjent zostaje wprowadzony do specjalnego pomieszczenia przez osobę z personelu pracowni i poproszony o położenie się na wygodnym stole do badania, który następnie zostanie wsunięty do wnętrza aparatu skanującego ciało pacjenta
 • Personel medyczny w tym czasie opuszcza pomieszczenie, ponieważ stacja komputerowa, który przetwarza informacje o obrazie, znajduje się w osobnym pomieszczeniu, z którego technik obsługuje skaner i monitoruje badanie
 • Badanie jest bezbolesne, zdarza się, że pacjenci mogą mieć nieprzyjemne odczucia związane z podaniem środka kontrastowego, ale nie jest to regułą. Nad pacjentem czuwa technik, lekarz i pielęgniarka, a polecenia wydawane są przez mikrofon
 • Większość badań MR trwa od 15 do 45 minut, w zależności od badanego obszaru oraz niezbędnej ilości uzyskiwanych obrazów, choć czasem badanie może trwać 60 minut i dłużej. Bardzo ważne dla pacjenta jest pozostanie bez ruchu w trakcie wykonywania badań

 

Po badaniu

 • Po badaniu z podaniem środka kontrastowego pacjent dla bezpieczeństwa jest proszony o spędzenie kilkudziesięciu minut na terenie pracowni. Jeśli nie wystąpią działania niepożądane, to pacjent może opuścić teren placówki
 • Pacjent proszony jest o wypicie po dwa litry dziennie przez kolejne dwa dni, gdyż obfite spożywanie płynów ma na celu sprawne wydalanie środka kontrastowego z organizmu.

Przygotowanie do badania TK i MR z kontrastem

Na badanie z kontrastem należy zgłosić się :

 • na czczo ( 4-5 godz. przed badaniem nie przyjmować posiłków stałych)
 • 2 godziny przed badaniem nie przyjmować płynów zapisane na stałe leki wziąć w odpowiedniej dawce, popijając niewielką ilością płynu.
 • Dostarczyć wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi ( wykonany nie wcześniej niż 7 dni przed badaniem) i obliczonym poziomem eGFR.

 

Dodatkowa informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę i zapisanych na badanie TK lub RM z kontrastem:

 • Osoby przyjmujące doustne leki przeciwcukrzycowe zawierające Metforminę muszą odstawić te leki na 48 godzin przed podaniem dożylnym środka kontrastowego stosowanego w diagnostyce TK i RM. Należy skonsultować się z prowadzącym lekarzem internistą lub diabetologiem w sprawie modyfikacji leczenia cukrzycy w czasie 2 dni przed badaniem, kiedy nie można przyjmować Metforminy. Powyższa informacja nie dotyczy pacjentów leczonych Insuliną.
 • Kontrasty, których używamy podczas rezonansu:

Gadovist 1.0 ulotka
Prohance 0.5mmol/ml
Clariscan 0.5 mmol/ml
Przybadaniach wątroby ze wskazaniem do podania kontrastu hepatropowego używamy:
MultiHance 0.5mmol/ml
Lub
Primovist 0.25mmol/ml

 • Kontrast, którego używamy podczas badania TK:

Iomeron 350

Jesteśmy placówką współpracującą z:

 • Medicover
 • Allianz
 • Falck
 • CM Damiana
 • Compensa TU
 • ICR
 • Comarch
 • Polmed
 • CM Pulawska
 • Medforlife
 • Medyk
 • Megamed
 • OCM
 • PASM
 • Eenel Med

Cennik rezonansu magnetycznego

 

Cennik Rezonansu Magnetycznego
Badania ogólne, w tym urazowe
Zakres anatomiczny głowa (mózgoczaszka)
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans magnetyczny  głowy (mózgu) 399 zł 549 zł 499 zł 599 zł 399 zł 549 zł
Rozszerzenie badania mózgu ogólnego  o opcje wysokospecjalistyczne (cena bazowa + cena za opcje specjalistyczną) lub sama opcja specjalistyczna (kontrast zawiera się w cenie bazowej)
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Spektroskopia rezonansu magnetycznego single voxel 549 zł x 679 zł x 549 zł x
Spektroskopia rezonansu magnetycznego multi voxel (zawiera single voxel) 599 zł x 879 zł x 599 zł x

Badanie funkcjonalne mózgu fMRI

999 zł x 1 499 zł x 999 zł x
Traktografia rezonansu magnetycznego DTI 449 zł x 499 zł x 449 zł x
Zaawansowany protokół chorób dla demielinizacyjnych (jak stwardnienie rozsiane) sekwencje DIR, współczynnik magnetyzacji 409 zł x 509 zł x 409 zł x
Zaawansowany protokół dla epilepsji (padaczki)  sekwencje 3D, ocena hipokampów sekwencje T1IR 409 zł x 509 zł x 409 zł x
Badanie dynamiczne głowy z programem perfuzji (guzy, choroby zapalne, udary) x 599 zł x 649 zł x 599 zł
Badania ogólne, w tym urazowe
Zakres anatomiczny głowa (mózgoczaszka)
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
MR przysadki (domyślnie badanie wykonuje się z kontrastem chyba, że jest specjalna pisemna  prośba lekarza kierującego na badanie bez kontrastu) 399 zł 549 zł 499 zł 599 zł 399 zł 549 zł
MR oczodołów 399 zł 549 zł 499 zł 599 zł 399 zł 549 zł
Badania naczyniowe
Zakres anatomiczny głowa (mózgoczaszka)
 Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu 
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny 
 Cena 3T
bez kontrastu
 Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem 
Angio-MR opcja poszukiwania tętniaków i innych zmian naczyniowych  opcja tętnicza i żylna 399 zł 549 zł 499 zł 599 zł 399 zł 549 zł
Badania ogólne w tym urazowe
Zakres anatomiczny twarzoczaszka i szyja (bez kręgosłupa)
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans Magnetyczny twarzoczaszki  429 zł 549 zł 499 zł 599 zł 429 zł 549 zł
Rezonans Magnetyczny  szyi miękkotkankowej  429 zł 549 zł 499 zł 599 zł 429 zł 549 zł
Rezonans Magnetyczny  ślinianek + silalografia rezonansu magnetycznego x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans Magnetyczny uszu (kości skroniowej) w tym szukanie perlaka  dyfuzja DWI TSE 429 zł 549 zł 599 zł 699 zł 429 zł 549 zł
Rezonans Magnetyczny  stawów skroniowo-żuchwowych (porównawcze obejmuje oba stawy) 429 zł 549 zł 599 zł 699 zł 429 zł 549 zł
Badania ogólne w tym urazowe
Kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy w tym sploty nerwowe barkowy i lędźwiowy
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans Magnetyczny odcinka kręgosłupa (szyjny/ piersiowy /lędźwiowy) 399 zł 549 zł 499 zł 599 zł 399 zł 549 zł
Rezonans Magnetyczny  splotu barkowego x 599 zł 799 zł 699 zł x 599 zł
Rezonans Magnetyczny  splotu lędźwiowego x 599 zł 799 zł 699 zł x 599 zł
Rozszerzenie badania kręgosłupa o opcje wysokospecjalistyczne 
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Cały kręgosłup (wholespine) z opcją łączenia obrazów w kierunku SKOLIOZY (kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy)  1 199 zł x 1 499 zł x 1 199 zł x
Mielografia  (kręgosłup szyjny/ piersiowy / lędźwiowy)  399 zł x 699 zł x 399 zł x
Cały kręgosłup (wholespine) z opcją łączenia obrazów w kierunku chorób reumatycznych  (kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy) + stawy krzyżowo-biodrowe (choroby takie jak ZZSK, RZS, łuszczyca,  spondyloartropatie) 1 199 zł 1 299 zł 1 499 zł 1 599 zł 1 199 zł 1 299 zł
Badania ogólne w tym urazowe
Klatka piersiowa (gruczoły piersiowe, serce, mięśnie)
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans magnetyczny gruczołów piersiowych (piersi, sutka) (ocena w BIRADS) x 699 zł x 999 zł x 699 zł
Rezonans magnetyczny gruczołów piersiowych w kierunku oceny  implantów 599 zł x 699 zł x 599 zł x
Rezonans magnetyczny  klatki piersiowej (ocena mięśni, żeber, tkanki podskórnej, grzbietu) 429 zł 549 zł 499 zł 599 zł 429 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny mostka (badanie celowane) 429 zł 549 zł 499 zł 599 zł 429 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny  serca - badanie funkcjonalne (frakcja wyrzutowa, kurczliwość) 799 zł x 1 199 zł x 799 zł x
Rezonans magnetyczny  serca - badanie stress z dobutaminą  (frakcja wyrzutowa, kurczliwość, po zawale)  po obciążeniu / wysiłkowe 999 zł x 1 499 zł x 999 zł x
Rezonans magnetyczny  serca - ocena żywotności, choroby zapalne, guzy  x 899 zł x 1 499 zł x 899 zł
Badania ogólne w tym urazowe
Jama brzuszna i miednica mniejsza
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans magnetyczny  jamy brzusznej ogólne  549 zł 649 zł 699 zł 799 zł 549 zł 649 zł
Rezonans magnetyczny  miednicy ogólne  549 zł 649 zł 699 zł 799 zł 549 zł 649 zł
Cholangiografia MR (MRCP) 449 zł 499 zł 599 zł 699 zł 449 zł 499 zł

Badania wysokospecjalistyczne pojedynczego narządu lub w kierunku konkretnej patologii w zakresie jamy brzusznej i miednicy mniejszej,
protokoły nakierowane na dokładniejszą diagnostykę wcześniej wykrytych / podejrzanych lokalizacji o problemy  zdrowotne

Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans magnetyczny  wątroby kontrast standardowy  x 549 zł x 649 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny  wątroby kontrast hepatotropowy (metabolizowany w wątrobie) multihance (ocena w LIRADS) x 699 zł x 749 zł x 699 zł
Rezonans magnetyczny  wątroby kontrast hepatotropowy  (metabolizowany w wątrobie)  primovist (ocena w LIRADS) x 899 zł x 999 zł x 899 zł
Rezonans magnetyczny trzustki x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny nerek + urografia rezonansu magnetycznego x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny nadnerczy x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny śledziony x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny pęcherza moczowego x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny końcowego odcinka jelita grubego (esica, odbytnica),
nowotwory i zapalenia
x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny jelita cienkiego i jelita grubego - enterokliza /  enterografia RM x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny penisa (choroba Peroniego, urazy, zapalenia) 499 zł 549 zł 549 zł 699 zł 499 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny jąder 499 zł 549 zł 549 zł 699 zł 499 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej pod kątem endometriozy 499 zł x 549 zł x 499 zł x
Rezonans magnetyczny prostaty (PIRADS) (badanie multiparametryczne prostaty) x 599 zł x 649 zł x 599 zł
Rezonans magnetyczny odbytnicy w kierunku przetok okołoodbytniczych, pochwowych i innych x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Rezonans magnetyczny macicy, jajowodów, jajników  i szyjki macicy (nowotwory, mięśniaki, zapalenia, przetoki) x 549 zł x 699 zł x 549 zł
Badania ogólne w tym urazowe
Szkielet osiowy - stawy: mostkowo-obojczykowe, ramienny, łokciowy, nadgarstkowy, dłoń, biodrowy, kolanowy, skokowy, stopa, krzyżowo-biodrowe, bark
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans magnetyczny stawów mostkowo-obojczykowych (porównawcze w badaniu objęte dwa stawy) 449 zł 549 zł 549 zł 649 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych (porównawcze w badaniu objęte dwa stawy) 449 zł 549 zł 549 zł 649 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawów biodrowych  (porównawcze w badaniu objęte dwa stawy) 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawu barkowego 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawu ramiennego 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawu łokciowego 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawu nadgarstkowego 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stawu skokowego 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny przodostopia 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny śródręcza i palców 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny dowolnego palca dłoni 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny dowolnego palca stopy 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Badania wysokospecjalistyczne w kierunku konkretnej patologii w zakresie kończyn protokoły nakierowane na dokładniejszą diagnostykę wcześniej wykrytych / lokalizacji podejrzanych o  problemy  zdrowotne
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Rezonans magnetyczny dłoni (całej), choroby reumatyczne i zapalne, guzy, rozległe urazy 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stopy (całej), choroby reumatyczne i zapalne, guzy, rozległe urazy 449 zł 549 zł 499 zł 599 zł 449 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny stóp badanie porównawcze (choroby reumatyczne, zapalne) 499 zł 549 zł 599 zł 699 zł 499 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny dłoni  badanie porównawcze (choroby reumatyczne, zapalne) 499 zł 549 zł 599 zł 699 zł 499 zł 549 zł
Rezonans magnetyczny  obie kończy dolne (porównanie mięśni i kości) podudzia badanie porównawcze 399 zł 499 zł 599 zł 699 zł 399 zł 499 zł
Rezonans magnetyczny  kończyna  górna  (porównanie mięśni i kości) przedramię  399 zł 499 zł 599 zł 699 zł 399 zł 499 zł
Rezonans magnetyczny  kończyna  górna  (porównanie mięśni i kości) ramię / łopatka 399 zł 499 zł 599 zł 699 zł 399 zł 499 zł
Rezonans magnetyczny  obie kończyny dolne (porównanie mięśni i kości) uda,  badanie porównawcze 399 zł 499 zł 599 zł 699 zł 399 zł 499 zł
Rezonans magnetyczny  obie kończyny dolne (porównanie mięśni i kości) uda i podudzia na jednym badaniu,  badanie porównawcze 699 zł 799 zł 799 zł 899 zł 699 zł 799 zł
Badania wysokospecjalistyczne (iniekcje dostawowe kontrastu wykonuje lekarz radiolog) -
artrografia rezonansu magnetycznego
artrografia stawu ramiennego

 

 

 799 zł

artrografia stawu łokciowego
artrografia stawu nadgarstkowego
artrografia stawu biodrowego (jeden staw)
artrografia stawu kolanowego
artrografia stawu skokowego
Badania wysokospecjalistyczne unikalne w obrębie aglomeracji łódzkiej
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
MR Whole body - rezonans magnetyczny  całego ciała pod kątem diagnostyki przewlekłego zapalanie kości  (CRMO, SAPHO) 999 zł 1 199 zł 1 199 zł 1 299 zł 999 zł 1 199 zł
Rezonans magnetyczny  łożyska 499 zł x x x 499 zł x
Rezonans magnetyczny  ciąży / płodu 599 zł x x x 599 zł x
Badanie Half Body Scan - rezonans magnetyczny połowy ciała: klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica (szpiczak, chłoniak, odległe przerzuty) 799 zł 899 zł 899 zł 999 zł 799 zł 899 zł
Badanie MR nerwów czaszkowych / obwodowych / badania celowane nerwów VII, VIII, IX, X  499 zł 549 zł 599 zł 699 zł 499 zł 549 zł
Badanie Whole Body Scan - rezonans magnetyczny całego ciała: głowa + szyja + klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica mniejsza + uda (szpiczak, chłoniak, odległe przerzuty) dyfuzja DWIBS  899 zł 1 099 zł 1 099 zł 1 199 zł 899 zł 1 099 zł
Badania wysokospecjalistyczne naczyniowe unikalne w zakresie aglomeracji łódzkiej - badania możemy wykonać bez i z kontrastem (dedykowane dla pacjentów z chorobami nerek,
dokładnych informacji udziela infolinia)
Nazwa badania Cena 1,5T
bez kontrastu
Cena 1,5 T
+ kontrast dożylny  
Cena 3T
bez kontrastu
Cena 3T + kontrast dożylny   Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - bez kontrastu Badania MR dzieci do 16rż - aparat 3T - z kontrastem
Angio-MR tętnic szyjnych / kończyn dolnych / aorty piersiowej / aorty brzusznej / nerkowych / naczyń miednicy 449 zł 549 zł 549 zł 649 zł 449 zł 549 zł
Rezonans Magnetyczny: ocena dynamiczna naczyń w określonym obszarze ciała (zmiany ogniskowe - jak guz tkanek miękkich) - faza tętnicza, żylna i żylna opóźniona / naczyniaki / guzy naczyniowe x 549 zł x 649 zł x 549 zł
Badania wysokospecjalistyczne - unikalne w zakresie aglomeracji łódzkiej badania MR w uśpieniu (ZNIECZULENIU).
Bezpieczne badanie MR w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologiczną - dla osób dorosłych i dzieci od 1 miesiąca życia - w ramach NFZ oraz komercyjnie: dodatkowa opłata 600 zł za 1 okolicę anatomiczną, za każdą kolejną 400 zł. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Badania wysokospecjalistyczne unikalne w zakresie aglomeracji łódzkiej - badanie MR pacjentów z rozrusznikami serca / kardiowerterami i innymi urządzeniami wymagającymi nadzoru lekarskiego w ramach NFZ oraz komercyjnie: dodatkowa opłata 500 zł za 1 okolicę anatomiczną,
za każdą kolejną 150 zł. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jeśli nie znaleźli Państwo badania w naszym cenniku prosimy o kontakt, pracownie wykonują pełne spektrum badań z zakresu Rezonansu Magnetycznego, na pewno wykonamy badanie po bezpłatnej konsultacji z radiologiem. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj więcej

Ankiety do pobrania

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo