Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Od 2021 r. badania rezonansem magnetycznym w CM Medyceusz mogą przechodzić nawet maluszki mające zaledwie miesiąc. Badanie to również nie jest już problemem dla osób, które mają klaustrofobię. Jest to unikalna oferta na terenie Łodzi. Przeczytaj o niej więcej.

Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia

 

 

Rezonans: dokładny, bezbolesny, bezinwazyjny

Rezonans magnetyczny (w skrócie opisywany jako MR od Magnetic Resonance) to jedna z najdokładniejszych obecnie metod diagnostycznych. Umożliwia wykonywanie w bezpieczny dla pacjenta sposób badań wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu, czyli tkanek miękkich, mózgu, serca, szkieletu, poszczególnych kości itd. CM Medyceusz od lat rozwija diagnostykę rezonansem, stało się to naszym znakiem rozpoznawczym. Jako jedni z nielicznych w Łodzi wykonujemy to badanie dzieciom - również tym, które żyją jeszcze w brzuchu mamy, prowadzimy bowiem rezonans płodu i łożyska. Co miesiąc oceniamy także aż 60 złożonych przypadków chorób serca – najwięcej w województwie łódzkim, co pomaga w leczeniu skomplikowanych przypadków. 

 

Nowa oferta CM MEDYCEUSZ

W 2021 r.w naszym centrum przy ul. Limanowskiego 47 rozpoczynamy wykonywanie badań rezonansem magnetycznym w znieczuleniu ogólnym dzieciom od 1. miesiąca życia, a także dorosłym. Dlaczego jest to takie ważne?

Badanie rezonansem jest bardzo dokładne, bezinwazyjne i bezbolesne, ale jednocześnie specyficzne i wymagające od pacjenta cierpliwości i bardzo często wytrzymania przez pewien czas w nieruchomej pozycji. Od maluszków, które mają miesiąc czy nawet roczek, nie można wymagać, aby wytrwały badanie nieruchomo – jednocześnie bardzo często badanie rezonansem jest wskazane nawet w tym wieku i pozwala dociec przyczyn choroby, a tym samym wprowadzić odpowiednie leczenie.

 

Jak to rozwiązaliśmy?

Po to właśnie wprowadzamy do oferty bezpieczne badanie w znieczuleniu ogólnym już dla miesięcznych dzieci. Dzięki naszej bezpiecznej metodzie pacjent – dorosły lub dziecko - śpi w trakcie badania, co pozwala na jego prawidłowe wykonanie. To jest także dobra wiadomość dla osób, które nie są w stanie znieść pobytu w małych, zamkniętych pomieszczeniach, a przez to dotychczas nie mogli poddać się badaniu rezonansem. Klaustrofobia przestała być przeszkodą w wykonaniu RM!

 

Jakiego znieczulenia używa się do badań?

Przede wszystkim bezpiecznego dla pacjenta – bez względu na wiek. Wybór odpowiedniego znieczulenia zostawiamy w rękach lekarza anestezjologa, który bierze pod uwagę przede wszystkim stan pacjenta oraz to, na jakie choroby cierpi.

Niemniej do najczęściej stosowanej metody znieczulenia podczas badań rezonansu magnetycznego należy znieczulenie ogólne. Dzięki niej pacjent jest wprowadzany stan głębokiego snu dzięki dożylnemu podaniu odpowiednich leków. Co bardzo ważne: nie intubujemy pacjentów – pacjenci śpią, ale oddychają samodzielnie i są monitorowani przez czujniki tętna i oddechu.

 

Aby zapewnić im pełne bezpieczeństwo w pracowni mamy oprócz aparatu do znieczuleń, respirator, defibrylator, a także źródło tlenu.

 

Gdzie pytać o badania RM?

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Limanowskiego 47
Badania w ramach NFZ i komercyjne
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613 69 11/00
email: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • Chcesz wiedzieć więcej o badaniu rezonansem magnetycznym? Przeczytaj tekst pod LINKIEM
  • Chcesz wiedzieć czym się wyróżniamy, jakie nietypowe badania wykonujemy rezonansem? Przeczytaj tekst pod LINKIEM
  • O rezonansie płodu i łożyska dowiesz się więcej pod LINKIEM
  • Jak przygotować się do badania rezonansem? Przeczytaj tekst pod tym LINKIEM

 

 

 

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo