Rezonans magnetyczny, badanie MR

Aparaty 1,5T i 3T

Rezonans magnetyczny to znak rozpoznawczy Centrów Medycznych Medyceusz w Łodzi. Przez lata obecności na lokalnym rynku wypracowaliśmy sobie pozycję lidera w badaniach diagnostycznych MR, z którymi jesteśmy najczęściej kojarzeni. Oferta badań jest niezwykle szeroka i unikalna w skali miasta.

 

Badania rezonansem magnetycznym 3T

W CM Medyceusz można wykonać jeszcze dokładniejsze badanie rezonansu magnetycznego. Nasze pracownie wzbogaciliśmy o najnowocześniejszy aparat Philips Ingenia 3T dstream – urządzenie wysokopolowe, o natężeniu 3 tesla, dające bardzo szczegółowe obrazy. W dodatku badania na tym urządzeniu są w Medyceuszu bezpłatne dla pacjenta, bo refundowane przez NFZ. Refundację na diagnostykę tym urządzeniem mamy jako jedyni – poza szpitalami – w Łodzi. Badania można oczywiście wykonać również komercyjnie.

Dowiedz się więcej: Ultra dokładne i bezpiecznie badanie rezonansem magnetycznym 3T i 1,5 T w CM Medyceusz

Rezonans z metalowymi implantami

Centra Medyczne Medyceusz są jedyną placówką w Łodzi, w której badanie rezonansem magnetycznym mogą wykonać osoby, mające wszczepiony metalowy implant.

Dowiedz się więcej: Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz

Badanie angiograficzne bez podania kontrastu

W CM Medyceusz unikalna całkowicie w skali Łodzi jest możliwość wykonania badania angiograficznego aorty oraz kończyn dolnych bez konieczności podania kontrastu. Jest to badanie dedykowane pacjentom zdyskwalifikowanym z badania tomografii komputerowej z uwagi na chorobę nerek.

Rezonans całego ciała

W CM Medyceusz posiadamy nowoczesny rezonans magnetyczny 1,5 T - 32-kanałowy. Jest to jedyny taki aparat na terenie Łodzi i jeden z 3 w Polsce, który daje szansę zobrazowania całego ciała w czasie jednego badania. Pozwala na wczesne wykrycie nawet małych zmian nowotworowych, czy odległych przerzutów.

Rezonans magnetyczny płodu i łożyska

W CM Medyceusz przy ul. Limanowskiego 47 możesz zrobić - rezonans magnetyczny płodu i łożyska - jest, to ultradokładne badanie pozwalające na najbardziej szczegółową ocenę zdrowia mamy i oczekiwanego potomka.

Co ważne!

Wykonujemy je zarówno bezpłatnie w ramach umowy z NFZ, jak i prywatnie na warunkach komercyjnych w ciągu 48 godzin.

Warunek: skierowanie od ginekologa po wcześniejszym wykonanym badaniu genetycznym USG z wykazanymi odstępstwami od normy dla płodu w danym tyg ciąży.

Przeciwwskazaniem jest I trymestr ciąży. 

Badanie płodu w rezonansie magnetycznym pozwala na dokładną i powtarzalną w porównaniu z innymi metodami ocenę płodu. Jest absolutnie nieinwazyjne i bezpieczne ze względu na brak szkodliwego promieniowania jonizującego. Jest doskonałą metodą potwierdzającą, uzupełniającą lub korygującą wyniki badania USG.

Dowiedz się więcej: Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz

Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia i osób z klaustrofobią 

W CM Medyceusz przy ul. Limanowskiego 47 możesz zrobić - rezonans magnetyczny dzieci w znieczuleniu - jest, to bezpieczne badanie pod kontrolą anestezjologa  pozwalające na najbardziej szczegółową ocenę zdrowia dziecka. (czytaj więcej)

Wykrywanie chorób rezonansem

Z początkiem roku 2018 rozszerzyliśmy zakres usług o badania w kierunku wykluczenia endometriozy, raka szyjki macicy i nowotworów jajników oraz raka piersi - rezonans magnetyczny piersi, u mężczyzn prostaty oraz jelita grubego.

Choroby, które jest łatwiej i szybciej zdiagnozować dzięki badaniu MR:

 • zmiany nowotworowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby układu ruchu
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • choroby układu pokarmowego
 • endometrioza
 • reumatoidalne zapalenie stawów

Badanie rezonansem a bezpieczeństwo

Badanie rezonansem magnetycznym nie wykorzystuje się promieniowania jonizującego, co sprawia, że badanie jest bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuły poradnikowe konsultowane z lekarzami CM Medyceusz:

"Jakie choroby diagnozuje nowoczesny sprzęt CT i MR?"

"Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego"

"Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz"

"Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz" 

"Rezonans dzieci od pierwszego miesiąca życia" - NOWOŚĆ 

 

Zapisy na rezonans magnetyczny

Badania rezonansem magnetycznym zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. 

 • Telefonicznie:

42 613-69-11
42 613-69-00

8:00-20:00
od poniedziałku do piątku

 

 • SMS:

Wyślij SMS o treści "Prywatny Rezonans" lub "NFZ Rezonans" pod numer 664-908-504 (oddzwonimy!)

 

 • E-rejestracja:

Konieczne jest założenie indywidualnego konta na portalu e-rejestracja.

Przez e-rejestrację możliwe są tylko zapisy na RM kręgosłupa bez kontrastu, RM stawów bez kontrastu oraz RM głowy bez kontrastu

W uwagach prosimy o podanie informacji:

1. jakie badanie Państwo chcą wykonać

2. czy z kontrastem, czy bez.

 

 • Poprzez e-mail:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie wykonujemy badanie rezonansu magnetycznego?

Badania wykonywane są codziennie w następujących lokalizacjach:

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Bazarowa 9

Badania w ramach NFZ oraz komercyjnie
Badania wykonywane są codziennie
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613-69-11/00
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Centra Medyczne Medyceusz, ul. Limanowskiego 47

Badania w ramach NFZ i komercyjne
Badania wykonywane są codziennie
Zapisy od poniedziałku do piątku
telefon: 42 613 69 11/00
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odbiór wyników badań

Wyniki badań z rezonansu magnetycznego dostępne są po 10 dniach roboczych.

 

Do wyboru jedna z trzech form odbioru wyników:

a. osobiście, za okazaniem dokumentu tożsamości Pacjenta, lub za pisemnym upoważnieniem osób trzecich (druki do pobrania przy badaniu)
b. przesyłka Poczta Polską
c. elektronicznie – płytę ze zdjęciami Pacjent odbiera w dniu badania. Rejestratorka za pisemnym potwierdzeniem wydaje login i hasło. Po 10 dniach roboczych opis badania można pobrać ze strony e-odbiór wyników badań

Informujemy, że opisy badań Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej są dostępne do odbioru po upływie 10 dni roboczych*, za wyjątkiem:

 • Rezonans Magnetyczny serca – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*
 • Rezonans Magnetyczny piersi (mammografia) – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*
 • Tomografia Komputerowa tętnic wieńcowych – opis dostępny po ok 3-4 tygodniach*. 

*czas oczekiwania na opis badania może ulec zmianie w zależności od poprawności wypełnienia przez pacjenta ankiety przed badaniem oraz dołączenia kopii poprzednich wyników badań do porównania (RTG, USG, TK, RM).

Przebieg badania rezonansu magnetycznego

Jak przygotować się do badania MR

 

W przypadku realizacji badania w ramach NFZ pacjent jest zobowiązany dostarczyć do Pracowni oryginał skierowania w terminie 14 dni roboczych od daty ustalenia terminu badania, pod rygorem skreślenia z listy oczekujących. (podstawa prawna: art. 20 ust. 1 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych)

 

Zalecenia ogólne

 • Osoby stale przyjmujące leki powinny je zażyć w dniu badania o zwykłej porze, a osoby chore na cukrzycę muszą pamiętać o insulinie
 • Osoby wykonujące badania MR głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu
 • Osoby ze wszczepionymi metalicznymi lub elektronicznymi ciałami obcymi, w tym implantami, rozrusznikami, endoprotezami oraz neurostymulatorami są zobowiązane poinformować o tym fakcie podczas rejestracji na badanie
 • W przypadku badań wymagających podania środka kontrastowego pacjent proszony jest o wypicie co najmniej 1,5 litra płynów w przeciągu 12 godzin w dniu poprzedzającym badanie
 • Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. Z uwagi na silne pole magnetyczne przedmioty te mogą ulec uszkodzeniu, spowodować uszkodzenie aparatu MR lub spowodować obrażenia osoby badanej

 

Co należy przynieść na badanie

 • Dokument tożsamości ze zdjęciem
 • Komplet posiadanej dokumentacji medycznej z wynikami dotychczasowych badań, w tym płyty CD, klisze, wypisy ze szpitala
 • Wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi, które są niezbędne w przypadku badań wymagających podania środka kontrastowego, gdyż określają wydolność nerek, na które skierowanie wydaje lekarz kierujący

 

Przebieg badania rezonansem

 

Przygotowanie

 • Prosimy zgłosić się na badanie 15 minut przed umówioną godziną w celu wypełnienia ankiety medycznej dotyczącej przewlekłych chorób, alergii, przyjmowanych leków oraz ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia badania
 • W przypadku niektórych badań MR podaje się środek kontrastowy, głównie dożylnie, w celu uzyskania wyraźnego obrazu badanego obszaru. W przypadku dożylnego podania, tuż przed rozpoczęciem badania, pielęgniarka założy wenflon.

 

Badanie

 • Pacjent zostaje wprowadzony do specjalnego pomieszczenia przez osobę z personelu pracowni i poproszony o położenie się na wygodnym stole do badania, który następnie zostanie wsunięty do wnętrza aparatu skanującego ciało pacjenta
 • Personel medyczny w tym czasie opuszcza pomieszczenie, ponieważ stacja komputerowa, który przetwarza informacje o obrazie, znajduje się w osobnym pomieszczeniu, z którego technik obsługuje skaner i monitoruje badanie
 • Badanie jest bezbolesne, zdarza się, że pacjenci mogą mieć nieprzyjemne odczucia związane z podaniem środka kontrastowego, ale nie jest to regułą. Nad pacjentem czuwa technik, lekarz i pielęgniarka, a polecenia wydawane są przez mikrofon
 • Większość badań MR trwa od 15 do 45 minut, w zależności od badanego obszaru oraz niezbędnej ilości uzyskiwanych obrazów, choć czasem badanie może trwać 60 minut i dłużej. Bardzo ważne dla pacjenta jest pozostanie bez ruchu w trakcie wykonywania badań

 

Po badaniu

 • Po badaniu z podaniem środka kontrastowego pacjent dla bezpieczeństwa jest proszony o spędzenie kilkudziesięciu minut na terenie pracowni. Jeśli nie wystąpią działania niepożądane, to pacjent może opuścić teren placówki
 • Pacjent proszony jest o wypicie po dwa litry dziennie przez kolejne dwa dni, gdyż obfite spożywanie płynów ma na celu sprawne wydalanie środka kontrastowego z organizmu.

Przygotowanie do badania TK i MR z kontrastem

Na badanie z kontrastem należy zgłosić się :

 • na czczo ( 4-5 godz. przed badaniem nie przyjmować posiłków stałych)
 • 2 godziny przed badaniem nie przyjmować płynów zapisane na stałe leki wziąć w odpowiedniej dawce, popijając niewielką ilością płynu.
 • Dostarczyć wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi ( wykonany nie wcześniej niż 7 dni przed badaniem) i obliczonym poziomem eGFR.

 

Dodatkowa informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę i zapisanych na badanie TK lub RM z kontrastem:

 • Osoby przyjmujące doustne leki przeciwcukrzycowe zawierające Metforminę muszą odstawić te leki na 48 godzin przed podaniem dożylnym środka kontrastowego stosowanego w diagnostyce TK i RM. Należy skonsultować się z prowadzącym lekarzem internistą lub diabetologiem w sprawie modyfikacji leczenia cukrzycy w czasie 2 dni przed badaniem, kiedy nie można przyjmować Metforminy. Powyższa informacja nie dotyczy pacjentów leczonych Insuliną.
 • Kontrasty, których używamy podczas rezonansu:

Gadovist 1.0 ulotka
Prohance 0.5mmol/ml
Clariscan 0.5 mmol/ml
Przybadaniach wątroby ze wskazaniem do podania kontrastu hepatropowego używamy:
MultiHance 0.5mmol/ml
Lub
Primovist 0.25mmol/ml

 • Kontrast, którego używamy podczas badania TK:

Iomeron 350

Jesteśmy placówką współpracującą z:

 • Medicover
 • Allianz
 • Falck
 • CM Damiana
 • Compensa TU
 • ICR
 • Comarch
 • Polmed
 • CM Pulawska
 • Medforlife
 • Medyk
 • Megamed
 • OCM
 • PASM
 • Eenel Med

Cennik rezonansu magnetycznego

Cennik - Rezonans Magnetyczny

Badania ogólne (w tym urazowe)

Zakres anatomiczny: głowa (mózgoczaszka)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem
Rezonans magnetyczny głowy (mózgu)

389,00 zł

529,00 zł

450,00 zł

550,00 zł

389,00 zł

529,00 zł

Rozszerzenie badania mózgu: opcje wysokospecjalistyczne (cena bazowa + cena za opcje specjalistyczną) lub sama opcja specjalistyczna (kontrast w cenie bazowej)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Spektroskopia rezonansu magnetycznego single voxel

459,00 zł x 680,00 zł x 459,00 zł x

Spektroskopia rezonansu magnetycznego multi voxel (zawiera single voxel)

559,00 zł x 890,00 zł x 559,00 zł x

Badanie funkcjonalne mózgu fMRI

559,00 zł x 900,00 zł x 559,00 zł x

Traktografia rezonansu magnetycznego DTI

389,00 zł x 379,00 zł x 389,00 zł x

Zaawansowany protokół chorób dla demielinizacujnych (jak stwardnienie rozsiane) sekwencje DIR , współczynnik magnetyzacji

409,00 zł x 379,00 zł x 389,00 zł x

Zaawansowany protokół dla epilepsji (padaczki) sekwencje 3D, ocena hipokampów sekwencje T1IR

389,00 zł x 379,00 zł x 389,00 zł x

Badanie dynamiczne głowy z programem perfuzji (guzy, choroby zapalne, udary)

x 529,00 zł x 600,00 zł x

529,00 zł

Badania ogólne (w tym urazowe)

Zakres anatomiczny: głowa (mózgoczaszka)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

MR przysadki (domyślnie badanie wykonuje się z kontrastem chyba, że jest specjalna pisemna prośba lekarza kierującego na badanie bez kontrastu)

389,00 zł 529,00 zł 450,00 zł 550,00 zł 389,00 zł 529,00 zł
MR oczodołów 389,00 zł 529,00 zł 450,00 zł 550,00 zł 389,00 zł

529,00 zł

Badania naczyniowe

Zakres anatomiczny: głowa (mózgoczaszka)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

angio-MR opcja poszukiwania tętniaków i innych zmian naczyniowych opcja tętnicza i żylna

389,00 zł

529,00 zł

430,00 zł

530,00 zł

389,00 zł

529,00 zł

Badania ogólne (w tym urazowe)

Zakres anatomiczny: twarzoczaszka i szyja (bez kręgosłupa)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans Magnetyczny twarzoczaszki

409,00 zł

529,00 zł

450,00 zł

550,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans Magnetyczny szyi miękkotkankowej

409,00 zł

529,00 zł

450,00 zł

550,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans Magnetyczny ślinianek + silalografia rezonansu magnetycznego

x

529,00 zł

x

690,00 zł

x

529,00 zł

Rezonans Magnetyczny uszu (kości skroniowej) w tym szukanie perlaka dyfuzja DWI TSE

409,00 zł

529,00 zł

550,00 zł

650,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans Magnetyczny stawów skroniowo-żychwowych (porównawcze objemuje oba stawy)

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Badania ogólne (w tym urazowe)

Zakres anatomiczny: Kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy w tym sploty nerwowe barkowy i lędźwiowy

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans Magnetyczny odcinka kręgosłupa (szyjny/ piersiowy /lędźwiowy)

389,00 zł

529,00 zł

450,00 zł

550,00 zł

389,00 zł

529,00 zł

Rezonans Magnetyczny splotu barkowego

x

529,00 zł

x

629,00 zł

x

529,00 zł

Rezonans Magnetyczny splotu lędźwiowego

x

529,00 zł

x

629,00 zł

x

529,00 zł

Rozszerzenie badania kręgosłupa o opcje wysokospecjalistyczne.

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Cały kręgosłup (wholespine) z opcją łączenia obrazów w kierunku SKOLIOZY (kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy)

949,00 zł

x

1200,00 zł

x

949,00 zł

x

Mielografia  (kręgosłup szyjny/ piersiowy / lędźwiowy)

389,00 zł

x

599,00 zł

x

389,00 zł

x

Cały kręgosłup (wholespine) z opcją łączenia obrazów w kierunku chorób reumatycznych (kręgosłup szyjny - piersiowy - lędźwiowy) + stawy krzyżowo-biodrowe (choroby takie jak ZZSK, RZS, łuszczyca, spondyloartropatie)

949,00 zł

1049,00 zł

1280,00 zł

1380,00 zł

949,00 zł

999,00 zł

Badania ogólne (w tym urazowe)

Zakres anatomiczny: klatka piersiowa (gruczoły piersiowe, serce, mięśnie)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans magnetyczny gruczołów piersiowych (piersi, sutka) (ocena w BIRADS)

x

529,00 zł

x

690,00 zł

x

529,00 zł

Rezonans magnetyczny gruczołów piersiowych w kierunku oceny implantów

499,00 zł

x

550,00 zł

x

499,00 zł

x

Rezonans magnetyczny klatki piersiowej (ocena mięsni, żeber, tkanki podskórnej, grzbietu)

349,00 zł

479,00 zł

410,00 zł

510,00 zł

349,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny mostka (badanie celowane)

349,00 zł

479,00 zł

410,00 zł

510,00 zł

349,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny serca - badanie funkcjonalne (frakcja wyrzutowa, kurczliwość)

749,00 zł

x

1200,00 zł

x

749,00 zł

x

Rezonans magnetyczny serca - badanie stress z dobutaminą (frakcja wyrzutowa, kurczliwość, po zawale) po obciążeniu / wysiłkowe

859,00 zł

x

1500,00 zł

x

859,00 zł

x

Rezonans magnetyczny serca - ocena żywotności , choroby zapalne, guzy

x

629,00 zł

x

1300,00 zł

x

629,00 zł

Badania ogólne (w tym urazowe)

Zakres anatomiczny: Jama brzuszna i miednica mniejsza

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej ogólne

429,00 zł

509,00 zł

450,00 zł

650,00 zł

429,00 zł

509,00 zł

Rezonans magnetyczny miednicy ogólne

429,00 zł

509,00 zł

450,00 zł

650,00 zł

429,00 zł

509,00 zł

Cholangiografia MR (MRCP)

389,00 zł

479,00 zł

510,00 zł

620,00 zł

389,00 zł

479,00 zł

Badania wysokospecjalistyczne: pojedynczego narządu lub badania w kierunku konkretnej patologii.

W zakresie jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Protokoły nakierowane na dokładniejszą diagnostykę wcześniej wykrytych / podejrzanych o problemy zdrowotne lokalizacji.

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans magnetyczny wątroby kontrast standardowy

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny wątroby kontrast hepatotropowy (metabolizowany w wątrobie) multihance (ocena w LIRADS)

x

639,00 zł

x

679,00 zł

x

639,00 zł

Rezonans magnetyczny wątroby kontrast hepatotropowy (metabolizowany w wątrobie) primovist (ocena w LIRADS)

x

849,00 zł

x

959,00 zł

x

849,00 zł

Rezonans magnetyczny trzustki

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetycznt nerek + urografia rezonansu magnetycznego

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny nadnerczy

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny śledziony

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny pęcherza moczowego

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny końcowego odcinka jelita grubego (esica, odbytnica) nowotwory i zapalenia

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny jelita cienkiego i jelita grubego - enterokliza / enterografia RM

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny penisa (choroba Peroniego, urazy, zapalenia)

429,00 zł

509,00 zł

450,00 zł

519,00 zł

419,00 zł

509,00 zł

Rezonans magnetyczny jąder

429,00 zł

509,00 zł

450,00 zł

519,00 zł

419,00 zł

509,00 zł

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej pod kątem endometriozy

429,00 zł

x

450,00 zł

x

429,00 zł

x

Rezonans magnetyczny prostaty (PIRADS) (badanie multiparamtertyczne prostaty)

x

x

x

509,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny odbytnicy w kierunku przetok okołoodbytnicznych, pochwowych i innych

x

509,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Rezonans magnetyczny macicy, jajowodów, jajników i szyjki macicy (nowotwory, mięśniaki, zapalenia, przetoki)

x

499,00 zł

x

519,00 zł

x

509,00 zł

Badania ogólne (w tym urazowe)

Szkielet osiowy - stawy mostkowo-obojczykowe, ramienny, łokciowy, nadgarstkowy, dłoń, biodrowy, kolanowy, skokowy, stopa , krzyżowo-biodrowe.

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans magnetyczny stawów mostkowo-obojczykowych (porównawcze w badaniu objęte dwa stawy)

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych (porównawcze w badaniu objęte dwa stawy)

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawów biodrowe (porównawcze w badaniu objęte dwa stawy)

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawu ramiennego

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawu nadgarstkowego

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny stawu skokowego

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny przodostopia

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny śródręcza i palców

409,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny dowolnego placa dłoni

419,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

419,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny dowolnego placa stopy

419,00 zł

529,00 zł

500,00 zł

600,00 zł

419,00 zł

529,00 zł

Badania wysokospecjalistyczne: w kierunku konkretnej patologii.

W zakresie kończyn.

Protokoły nakierowane na dokładniejszą diagnostykę wcześniej wykrytych / lokalizacji podejrzanych o problemy zdrowotne.

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Rezonans magnetyczny dłoni (całej) choroby reumatyczne i zapalne, guzy, rozległe urazy

369,00 zł

479,00 zł

529,00 zł

629,00 zł

369,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny stopy (całej) choroby reumatyczne i zapalne, guzy, rozległe urazy

369,00 zł

479,00 zł

529,00 zł

629,00 zł

369,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny stóp badanie porównawcze (choroby reumatyczne, zapalne)

479,00 zł

529,00 zł

629,00 zł

729,00 zł

479,00 zł

529,00 zł

Rezonans magnetyczny dłoni badanie porównawcze (choroby reumatyczne, zapalne)

479,00 zł

529,00 zł

629,00 zł

729,00 zł

479,00 zł

579,00 zł

Rezonans magnetyczny obie kończy dolne (porównanie mięśni i kości) podudzia badanie porównawcze

369,00 zł

479,00 zł

600,00 zł

700,00 zł

369,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny kończyna górna (porównanie mięśni i kości) przedramie

369,00 zł

479,00 zł

600,00 zł

700,00 zł

369,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny kończyna górna (porównanie mięśni i kości) ramie / łopatka

369,00 zł

479,00 zł

600,00 zł

700,00 zł

369,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetyczny obie kończyny dolne (porównanie mięśni i kości) uda badanie porównawcze

369,00 zł

479,00 zł

600,00 zł

700,00 zł

369,00 zł

479,00 zł

Rezonans magnetycznyobie kończyny dolne (porównanie mięśni i kości) uda i podudzia na jednym badaniu badanie porównawcze

659,00 zł

809,00 zł

800,00 zł

900,00 zł

659,00 zł

809,00 zł

Badania wysokospecjalistyczne: kontrastowe iniekcje dostawowe.

Artrografia rezonansu magnetycznego.

Wykonuje lekarz radiolog.

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

artrografia stawu ramiennego

759,00 zł

artrografia stawu łokciowego

artrografia stawu nadgarstkowego

artrografia stawu biodrowego (jeden staw)

artrografia stawu kolanowego

artrografia stawu skokowego

Badania wysokospecjalistyczne - unikalne w zakresie aglomeracji łódzkiej.

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

MRWhole body - rezonans magnetyczny całego ciała pod kątem diagnostyki przewlekłego zapalanie kości(CRMO, SAPHO)

799,00 zł

999,00 zł

999,00 zł

1199,00 zł

799,00 zł

999,00 zł

Rezonas magnetycnzy łożyska

429,00 zł

x

x

x

x

x

Rezonas magnetycnzy ciąży / płodu

559,00 zł

x

x

x

x

x

Badanie Half Body Scan - rezonans magnetyczny połowy ciała- klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica (szpiczak, chłoniak, odległe przerzuty)

609,00 zł

809,00 zł

730,00 zł

830,00 zł

609,00 zł

809,00 zł

Badanie RM nerwów czaszkowych / obwodowych / badania celowane nerwów VII, VIII, IX, X

359,00 zł

479,00 zł

550,00 zł

650,00 zł

409,00 zł

529,00 zł

Badanie Whole Body Scan - rezonans magnetyczny całego ciała - głowa + szyja + klatka piersiowa + jama brzuszna + miednica mniejsza + uda (szpiczak, chłoniak, odległe przerzuty) dyfuzja DWIBS

809,00 zł

1009,00 zł

950,00 zł

1250,00 zł

809,00 zł

1 009,00 zł

Badania wysokospecjalistyczne (unikalne w zakresie aglomeracji łódzkiej)

Naczyniowe

Badania są wykonywane bez kontrastu i z kontrastem - dedykowane dla pacjentów z chorobami nerek.

(dokładnych informacji udziela infolinia)

Rodzaj badania Dorośli Dzieci od 1m do 16 r.ż.
Aparat 1,5T Aparat 3T Wykonujemy w aparacie 3T
Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem Bez kontrastu Z kontrastem

Angio-MR tętnic szyjnych / kończyn dolnych / aorty piersiowej / aorty brzusznej / nerkowych / naczyń miednicy

419,00 zł

489,00 zł

489,00 zł

639,00 zł

419,00 zł

489,00 zł

Rezonans Magnetyczny: ocena dynamiczna naczyń w określonym obszarze ciała (zmianie ogniskowej - jak guz tkanek miękkich) - faza tętnicza, żylna i żylna opóźniona / naczyniaki / guzy naczyniowe

x

429,00 zł

x

649,00 zł

x

429,00 zł

Badania wysokospecjalistyczne (unikalne w zakresie aglomeracji łódzkiej)

Badanie w uśpieniu (znieczuleniu)

Bezpieczne badanie w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologiczną:

- dla osób dorosłych i dzieci od 1 miesiąca życia - dodatkowa opłata 500,00 zł za 1 odcinek, za każdy kolejny 380 zł.

Badanie pacjentów z rozrusznikami serca / kradiowerterami i innymi urządzeniami wymagającymi nadzoru lekarskiego.

 Bezpieczne badanie pod kontrolą lekarza  - dla osób dorosłych i dzieci od 1 miesiąca życia - dodatkowa opłata 350 zł.

Jeśli nie znaleźli Państwo badania w naszym cenniku prosimy o kontakt, pracownie wykonują pełne spektrum badań z zakresu Rezonansu Magnetycznego, na pewno wykonamy Państwa badanie po bezpłatnej konsultacji z radiologiem.

 • Rezonans magnetyczny pacjentów z metalowymi implantami - redukcja artefaktów metalicznych - cena badania standardowego (danej okolicy) plus 60 zł

Czytaj więcej

Ankiety do pobrania

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo

 

Proteo logo