Poradnia Preluksacyjna, USG bioderek noworodków

Badanie preluksacyjne, preluksacja, USG bioder noworodków

Preluksacja to bezbolesne i bezinwazyjne badanie noworodków i niemowląt. Dzięki badaniu możliwe jest bardzo wczesne wykrycie rozwojowych i wrodzonych wad stawów biodrowych.

Badanie preluksacyjne składa się z dwóch części: badania ortopedycznego i badania USG. Podczas badania ortopedycznego lekarz specjalista dokonuje wzrokowej i dotykowej oceny budowy układu kostno-stawowego, a obraz przekroju bioderek uzyskany dzięki badaniu USG pozwala lekarzowi na dokonanie odpowiednich pomiarów.

Pierwsze badanie dziecka powinno odbyć się w ciągu pierwszych 6 tygodni życia, a kolejne badania powinny być powtórzone w 3 i 6 miesiącu życia dziecka.

Nieprawidłowości wykryte podczas badania mogą dotyczyć obu stawów biodrowych dziecka lub tylko jednego z nich. Wczesne wykrycie tych wad pozwala często na całkowite ich wyleczenie dzięki zmianie przyzwyczajeń pielęgnacyjnych dziecka (zastosować można m.in. szerokie pieluszkowanie, specjalistyczne szelki, poduszki lub szyny). Po wykryciu wady ortopeda dokładnie tłumaczy rodzicom jakie metody są odpowiednie dla ich dziecka i jak stosować je w codziennym życiu.

 

W Centrach Medycznych Medyceusz wykonujemy badania preluksacyjne zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.
Badania wykonywane są przez lekarzy ortopedów.

 

Badania preluksacyjne - skierowanie 

Do poradni preluksacyjnej potrzebne jest skierowanie, które jest ważne przez cały czas leczenia, chyba, że pacjent nie był na wizycie ponad 2 lata. (Nie honorujemy skierowań do poradni ortopedycznej!)

Jeśli pacjent zapisuje się w inny sposób, niż osobiście, ma obowiązek dostarczenia skierowania w ciągu 14 dni od zapisu. W przypadku niedostarczenia skierowania wizyta zostaje wykreślona.

W przypadku badań komercyjnych skierowanie nie jest wymagane.

 

Badania preluksacyjne - zapisy

Zapisy:

Centra Medyczne Medyceusz – ul. Bazarowa 9
Rejestracja Pediatryczna, parter
w godzinach 7.30-20.00
od poniedziałku do piątku

Infolinia:

42 613-69-02

Możliwość zapisu przez e-rejestrację: rejestracjamedyceusz.pl/portal

Do zapisu potrzebne są wszystkie dane dziecka, takie jak nazwisko i imię, pesel, adres i nr telefonu rodzica. Dodatkowo PESEL rodzica/opiekuna prawnego.

 

Wizyty prywatne:

70 zł
Nie potrzeba wówczas skierowania.

Przy każdej wizycie prywatnej w dniu badania należy udać się do KASY znajdującej się w Rejestracji Głównej, a później do Rejestracji Pediatrycznej. Samo badanie odbywa się w Poradni Dzieci Zdrowych, gabinet nr 6.

 

Pierwsza wizyta w poradni preluksacyjnej

W dniu pierwszej wizyty u lekarza rodzic powinien zgłosić się do rejestracji pediatrycznej.

Jeżeli skierowanie było już dostarczane – należy udać się bezpośrednio do gabinetu nr 6 (wejście od ulicy – strona zdrowa).

 

Kolejne wizyty w poradni preluksacyjnej

Przy kolejnej wizycie pacjent może udać się prosto pod gabinet nr 6.

 

 

Artykuły powiązane

09.01 2020

Angielscy sportowcy są szkoleni z… dokładnego mycia rąk. To element przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Federacja sportowa tłumaczy: tamtejsza flora wirusowa jest inna od europejskiej, a do tego prognozuje się bardzo wysokie temperatury sprzyjające szybkiemu rozwojowi chorób zakaźnych, które mogą skutecznie wyeliminować sportowców z igrzysk. To pokazuje jak ważne jest mycie rąk w obronie przed drobnoustrojami.

Więcej
09.01 2020

Grypa daje dość specyficzne objawy, a mimo to bywa bardzo często mylona z innymi chorobami.

Więcej
08.01 2020

Początek Nowego Roku to doskonała okazja, aby troszkę w życiu „posprzątać”, złamać niedobre nawyki, podjąć pozytywne wyzwania – najlepiej te, które poprawią nasze zdrowie i samopoczucie. Oto kilka rad lekarzy z CM Medyceusz, jakie zmiany wprowadzić od 2020. Gwarantujemy, że wprowadzając je w życie, poczujecie się znacznie lepiej.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.