Otorynolaryngologia CM Medyceusz

W poradni otolaryngologicznej w ramach usług komercyjnych zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów w obrębie głowy i szyi a w szczególności gardła, ucha, nosa i krtani osób dorosłych jak również i dzieci.

Sobota z laryngologiem

Czytaj więcej 

 

Nowa Prywatna Poradnia Otorynolarygologiczna, w której można diagnozować i leczyć zarówno zaburzenia słuchu, mowy, bezdech senny, a także poważniejsze choroby szyi, gardła, uszu, nosa i krtani. Leczenie wielu dolegliwości laryngologicznych nie jest obecnie ani kłopotliwe, ani czasochłonne.

Na przykład 15 minutowy zabieg wystarczy, by pacjent cierpiący z powodu przerośniętych małżowin nosowych mógł wreszcie swobodnie oddychać, przestał w nocy głośno chrapać i wpadać w groźne dla zdrowia bezdechy. Poprawa odczuwana jest już po kilku dniach.

W nowej poradni CM Medyceusz specjaliści kompleksowo leczą także chrapaniebezdech – również nieinwazyjną metodą CPAP, która polega na wspomaganiu oddychania podczas snu przy użyciu specjalnych aparatów. Bezdech staje się powoli plagą na Starym Kontynencie, łączy się go z tysiącami wypadków drogowych spowodowanych zaśnięciem za kierownicą. Komisja Europejska wprowadziła dyrektywę – dotyczącą także Polski – na podstawie której kierowca, który ma bezdech i go nie leczy, może stracić prawo jazdy.

Lekarze przyjmujący w Poradni Otorynolarygologicznej specjalizują się również w chorobach zatok przynosowych, mikrochirurgii usznej, leczeniu nowotworów głowy i szyi, usuwaniu przyczyn zaburzeń słuchu i mowy. Poradnia jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający dokładne i bezbolesne badania otolaryngologiczne. CM Medyceusz proponują pacjentom nie tylko konsultację lekarskie, diagnostykę, ale także – jeśli będzie tego wymagało leczenia schorzenia – możliwość wykonania operacji w szpitalu CM Medyceusz. Założenie jest takie, aby pacjent był badany i leczony w jednym miejscu.

 W poradni będą przeprowadzane również bezpłatne testy słuchu. To one są podstawą do określenia stopnia niedosłuchu, doboru odpowiedniej metody korekcji przy pomocy aparatu lub implantu ślimakowego.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Poznać naszych lekarzy? Przeczytaj artykuły poradnikowe konsultowane ze specjalistami CM Medyceusz:

Polski senior niesłyszący

Nie trać prawa jazdy, lecz bezdech senny w CM Medyceusz.

Nowatorska metoda leczenia schorzenia, na które cierpi półtora miliona Polaków. Nie duś się bezdechem!

 


Oferta usług medycznych :

 

 

Diagnostyka laryngologiczna:

 • Audiometria tonalna 
 • Tympanometria 
 • Audiometria mowy 
 • Endoskopowe badanie nosa, gardła, (nosogardła) i krtani
 • Videostroboskopia
 • Diagnostyka bezdechów sennych 

Zabiegi:

 • Septoplastyka
 • Konchoplastyka
 • Usunięcie migdałków (tonsilektomia)
 • Usunięcie migdałka gardłowego (adenotomia)
 • Operacyjne leczenie chrapania
 • Plastyka małżowin nosowych dolnych
 • Usuwanie zmian błony śluzowej 
 • Zabiegi kompleksowe
 • Opieka okołoperacyjna
 • Drenaż wentylacyjny ucha
 • Leczenie nawracających krwawień z nosa

Cennik usług

Usługa Cena
Konsultacja 150 zł
Wizyta kontrolna po zabiegu 70 zł
Płukanie zatok metodą Proetza 300 zł
Badanie bezdechu sennego 320 zł
Dobór aparatu do leczenia bezdechu sennego (miareczkowanie aparatu CPAP) 230 zł
Usunięcie zmiany błony śluzowej jamy ustnej, gardła lub nosa 500 zł
Nacięcie i drenaż ropnia 400 zł
Wyłyżeczkowanie kaszaka 500 zł
Koagulacja miejsca krwawienia w nosie 500 zł
Biopsja 200 zł
Odwarstwienie błony śluzowej nosa  C/I
Plastyka małżowin nosowych dolnych  C/I
Drenaż wentylacyjny  C/I
Plastyka podniebienia  C/I
Uvulopalatoplastyka  C/I
Tonsillektomia  C/I
Adentomia  C/I
Septoplastyka + plastyka małżowin nosowych dolnych + konchoplastyka  C/I
Septoplastyka  C/I
Konchoplastyka  C/I

C/I - cena zabiegu jest ustalana indywidualnie z pacjentem podczas rozmowy z lekarzem według cennika.

Artykuły powiązane

08.01 2019

Żebyś był pewny, że naprawdę jesteś zdrowy. Ta rada dotyczy każdego z nas, bez względu na płeć i wiek. Nie powinieneś jej lekceważyć – szczególnie, jeśli jesteś facetem po pięćdziesiątce i dotąd, jeśli tylko mogłeś, unikałeś kontaktu z służbą zdrowia. Powinieneś zacząć się regularnie badać nawet wtedy, gdy dobrze się odżywiasz i prowadzisz aktywny tryb życia. Dlaczego?

 

Więcej
03.01 2019

Idealna sylwetka, brak nadwagi, a jednocześnie duża, o wiele za duża ilość tkanki tłuszczowej, ukrytej w jamie brzusznej, wokół narządów wewnętrznych. Czy można być otyłym i o tym nie wiedzieć? Czy otyłość może się ukryć?

Więcej
27.12 2018

Każdy, kto jest aktywny fizycznie, uprawia jakiś sport amatorsko czy profesjonalnie albo zamierza zacząć ćwiczyć może w CM Medyceusz w Łodzi wykonać badania, sprawdzające stan zdrowia. Medyceusz proponuje tej grupie osób specjalny pakiet badań laboratoryjnych pod nazwą: Aktywni fizycznie.

Więcej

Współpracujemy

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.