Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Bardzo dokładne i bezpiecznie badanie rezonansem magnetycznym 3T i 1,5 T w CM Medyceusz

W CM Medyceusz można wykonać jeszcze dokładniejsze badanie rezonansu magnetycznego. Nasze pracownie wzbogaciliśmy o aparat Philips Ingenia 3T dstream – urządzenie wysokopolowe, o natężeniu 3 tesla, dające bardzo szczegółowe obrazy. W dodatku badania na tym urządzeniu są w Medyceuszu bezpłatne dla pacjenta, bo refundowane przez NFZ. Do tej pory refundowaną diagnostykę na tym urządzeniu można było wykonać jedynie w szpitalu. Badania można oczywiście wykonać również komercyjnie.

 Co to oznacza dla pacjenta?

 • Dokładną diagnostykę – aparaty wysokopolowe o natężeniu 3 T (czyli trzech tesli) dają lepszy, mocniejszy i dokładniejszy obraz badanego obszaru ciała. W dodatku jest to aparat w pełni cyfrowy, co także podnosi jakość i szczegółowość badania.
 • To aparat badający WSZYSTKIE części ciała - podobnie jak innymi urządzeniami będącymi na wyposażeniu CM Medyceusz możemy diagnozować w zasadzie wszystkie części ciała Ale urządzenie o natężeniu pola 3 T pozwala znacznie lepiej badać aktywności poszczególnych obszarów mózgu czy wykonywać rezonans serca albo angiografię – to urządzenie jest w stanie zminimalizować wpływ ciągłego ruch serca na obraz.
 • Komfort – aparat jest przestronny, dobrze wentylowany i cichszy w porównaniu z urządzeniami o niższym natężeniu pola.
 • To aparat dla osób z nadwagą i otyłością – pozwala na to szeroka tuba aparatu, w której umieszcza się pacjenta na czas badania, średnica tuby wynosi 70 centymetrów, znacznie więcej niż w innych urządzeniach.
 • To znakomity aparat do badania dzieci – czas badania jest krótszy, a dziecko jest badane w przyjaznej, bajkowej, kolorowej pracowni.
 • To doskonały aparat dla sportowców amatorów i profesjonalistów – dzięki zaawansowanym technikom obrazowania stawów.
 • To aparat w pełni bezpieczny - jest to badanie bezbolesne, bezinwazyjne, bezpieczne. Pole elektromagnetyczne rezonansu jest obojętne dla zdrowia pacjenta.

Wykonujemy m.in.

 • Rezonans płodu i łożyska- bardzo dokładne badanie umożliwiające szczegółową ocenę zdrowia mamy i oczekiwanego potomka, pozwala na drobiazgową i powtarzalną w porównaniu z innymi metodami ocenę. Jest absolutnie nieinwazyjne i bezpieczne ze względu na brak szkodliwego promieniowania jonizującego. Jest doskonałą metodą potwierdzającą, uzupełniającą lub korygującą wyniki prenatalnego badania USG. Więcej przeczytasz pod LINKIEM
 • Rezonans dla dzieci od 1. miesiąca życia - badania rezonansem magnetycznym w CM Medyceusz mogą przechodzić nawet maluszki mające zaledwie miesiąc. Jest to unikalna oferta na terenie Łodzi. Przeczytaj o niej więcej pod LINKIEM
 • Rezonans dla osób z klaustrofobią – wykonujemy bezpieczne badanie w znieczuleniu ogólnym, pod okiem anestezjologa. Pacjent jest wprowadzany stan głębokiego snu dzięki dożylnemu podaniu odpowiednich leków. Co bardzo ważne: nie intubujemy pacjentów – pacjenci śpią, ale oddychają samodzielnie i są monitorowani przez czujniki tętna i oddechu. Przeczytasz więcej pod LINKIEM
 • Rezonans dla dzieci w każdym wieku – stworzyliśmy specjalną pracownię rezonansu dla dzieci. Jest w niej kolorowy aparat, wnętrze wyklejono barwnymi tapetami, a oprócz tego wydzielono specjalny pokój wybudzeń z opieką pielęgniarską. Dzieci przechodzą badanie w znieczuleniu ogólnym podawanym przez anestezjologów. Dla maluchów nienaturalne jest leżenie nieruchomo przez kilkadziesiąt minut jakich wymaga diagnostyka rezonansem, ponadto bodźce dźwiękowe towarzyszące badaniu mogą łatwo je wystraszyć. Dlatego znieczulenie znacznie ułatwia dzieciom przejście takiego badania.

*Uwaga! Należy pamiętać, że technologia 3-teslowa nie zawsze jest koniecznością. W wielu przypadkach rezonans 1,5-teslowy będzie wystarczający. Ostateczną decyzję dotyczącą wyboru aparatu podejmuje lekarz prowadzący oraz anestezjolog (jeśli uczestniczy w badaniu), uwzględniając przesłanki medyczne i diagnostyczne.

WARTO POCZYTAĆ RÓWNIEŻ:

 • Pełny opis naszych usług w pracowni rezonansu znajdziesz pod tym LINKIEM
 • Jak wygląda i przebiega badanie rezonansem znajdziesz pod tym LINKIEM
 • Jak przygotować się do badania rezonansem – informacja pod tym LINKIEM

ILE KOSZTUJE KOMERCYJNE BADANIE REZONANSEM?
Wszystkie ceny poszczególnych badań zarówno aparatem Siemens Avanto 1,5 T jak i Philips Ingenia 3T dstream znajdziesz pod tym LINKIEM

Zapisy na rezonans magnetyczny

Badania rezonansem magnetycznym zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. 

 • Telefonicznie:

42 613-69-11
42 613-69-00

8:00-20:00
od poniedziałku do piątku

 

 • SMS:

Wyślij SMS o treści "Prywatny Rezonans" lub "NFZ Rezonans" pod numer 664-908-504 (oddzwonimy!)

 

 • E-rejestracja:

Konieczne jest założenie indywidualnego konta na portalu e-rejestracja.

Przez e-rejestrację możliwe są tylko zapisy na RM kręgosłupa bez kontrastu, RM stawów bez kontrastu oraz RM głowy bez kontrastu

W uwagach prosimy o podanie informacji:

1. jakie badanie Państwo chcą wykonać

2. czy z kontrastem, czy bez.

 

 • Poprzez e-mail:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo