Jama brzuszna i miednica - przygotowanie do badania

 • Na badanie tomografii komputerowej brzucha i miednicy dodatkowo należy oczyścić jelita przy pomocy preparatów farmakologicznych:

   

  • Fortrans – rozpuszczone w 2 litrach wody 2 saszetki preparatu Fortrans wypić wieczorem przeddzień badania (dokładne wskazówki w ulotce dołączonej do preparatu)
  • Fleet Phospho-soda - 1 opakowanie płynnego preparatu rozcieńczyć w 1/2 szklanki wody i wypić przeddzień badania (postępować zgodnie z ulotką dołączoną do preparatu – wybrać sposób przygotowania zależny od planowanej godziny badania)

   

  Po przyjęciu preparatów przeczyszczających nie przyjmować stałych pokarmów.

  Można i należy przyjmować dużo płynów.

  W dniu badania trzeba pozostawać na czczo, można pić do 2 godzin przed badaniem.

   

   

  Na badanie należy zgłosić się ok. 30 min. przed wyznaczoną godziną; należy przynieść ze sobą 1,5l niegazowanego płynu (może być przegotowana woda). W zakładzie przygotowany będzie roztwór środka kontrastowego do wypicia w celu wypełnienia jelit. W razie wskazań klinicznych tuż przed badaniem będzie wykonana również wlewka doodbytnicza z środkiem kontrastującym.

Artykuły powiązane

01.07 2020

Jeśli tej wiosny coś nas uczula, to warto pomyśleć o pomocy alergologa. Dlaczego? Obecnie publiczny atak kaszlu czy kichania zostanie odebrany jako przejaw COVID 19, a nie alergii. 

Więcej
29.06 2020

Dokładna ocena anatomii płodu jest już możliwa między 11 a 13 tygodniem ciąży. Szansa wykrycia wad płodu w I trymestrze waha się między 50% a 80%. Warunek: badanie USG musi być wykonywane według określonych standardów, na wysokiej jakości sprzęcie, przez osobę odpowiednio wyszkoloną. 

Więcej
19.05 2020

W maju uruchamiamy jeden z najnowocześniejszych w Łodzi gabinetów, w którym będziemy prowadzić pełną diagnostykę ultrasonograficzną w ciąży. Zapewniamy w nim doskonałą, profesjonalną opiekę lekarską oraz bezpieczne i dokładne badania na najwyższej jakości sprzęcie.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.