Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Najszybciej opisujemy badania

W placówkach medycznych w Łodzi pacjenci coraz dłużej oczekują na opis wyników badań rezonansu magnetycznego (RM) i tomografii komputerowej (TK). Problem ten wynika z kilku czynników, w tym braku wystarczającej liczby specjalistów radiologów. Wśród badanych obszarów najdłużej czeka się na opis serca, piersi i prostaty. U nas, w CM Medyceusz, na opis podstawowych badań czeka się ok. 10 dni roboczych.

Przyczyną wydłużonego czasu oczekiwania jest brak specjalistów. W Łodzi brakuje wystarczającej liczby radiologów, którzy potrafią skutecznie interpretować wyniki badań RM i TK. Do tego coraz więcej pacjentów korzysta z badań obrazowych, co prowadzi do zwiększonego obciążenia placówek diagnostycznych. W niektórych placówkach na opis czeka się nawet 6 miesięcy.

- Jesteśmy liderem w badaniach diagnostycznych RM i TK. Posiadamy nowoczesny rezonans magnetyczny 1,5 T oraz aparat Philips Ingenia 3T dstream, który umożliwia jeszcze dokładniejsze badania RM. Nasze pracownie oferują unikalne możliwości diagnostyczne w skali miasta. U nas pacjenci na opis podstawowych badań czekają ok. 10 dni roboczych – wylicza Artur Kusak, radiolog z CM Medyceusz w Łodzi. – Nieco dłużej czeka się na opis np. serca, czy prostaty. Długi czas oczekiwania na opis badań to problem, który wymaga pilnych działań. Wspólnie musimy zadbać o dostępność i jakość usług diagnostycznych, aby pacjenci mogli szybko otrzymać wyniki badań i odpowiednią opiekę medyczną. Rozwiązaniem jest zwiększenie liczby specjalistów radiologów oraz inwestowanie w ich edukację i rozwój. Jako CM Medyceusz planujemy jeszcze w tym roku zorganizować szkolenia, aby szkolić techników w pracy na różnych aparatach do rezonansu. Rozwiązaniem problemu jest także współpraca z prywatnymi ośrodkami, może to pomóc w rozładowaniu kolejek i skróceniu czasu oczekiwania – dodaje Artur Kusak.

Zapisy:

https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/diagnostyka-obrazowa/rezonans-magetyczny

Ultra dokładne i bezpiecznie badanie rezonansem magnetycznym 3T i 1,5 T w CM Medyceusz

https://centramedycznemedyceusz.pl/aktualnosci/374-ultra-dokladne-i-bezpiecznie-badanie-rezonansem-magnetycznym-3t-i-1-5-t-w-cm-medyceusz

Rezonans pacjentów z metalowymi implantami tylko w CM Medyceusz

https://centramedycznemedyceusz.pl/aktualnosci/230-rezonans-pacjentow-z-metalowymi-implantami-tylko-w-cm-medyceusz

Rezonans magnetyczny płodu i łożyska w CM Medyceusz

https://centramedycznemedyceusz.pl/aktualnosci/334-rezonans-magnetyczny-plodu-i-lozyska

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo