Laboratoria, RTG i USG

Ważna informacja dotycząca pracy naszego laboratorium diagnostycznego. Prowadzimy badania diagnostyczne zlecane przez lekarzy z Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i oraz lekarzy specjalistów w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).

Co trzeba zrobić, aby wykonać badania diagnostyczne?

 

 1. Skierowanie z POZ: pacjenci ze skierowaniem na badania laboratoryjne, USG, RTG :

  - wystawionym od  dnia 16.03.2020r  oznaczonymi jako PILNE proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu ustalenia terminu wykonania badania RTG , USG . Pobrania materiału do badań laboratoryjnych oznaczonych jako PILNE realizowane są na bieżąco . 

  - wystawionym przed dniem 16.03.2020r i nie dotyczącym bardzo ważnej diagnostyki bądź leczenia  proszeni są o niezgłaszanie się w okresie epidemii na badania . Skierowania będą nadal ważne po zakończeniu się epidemii . Pacjenci mający wątpliwości czy powinni się zgłosić na badania czy nie proszeni są o zapisanie się na teleporadę do lekarza poz , który wystawił skierowanie celem wyjaśnienia wątpliwości. 

   

 2. Skierowanie od lekarzy specjalistów z AOS:

- pacjenci ze skierowaniem na badania diagnostyczne (wykaz badań diagnostycznych pod linkiemi obrazowe w ramach AOS   proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu ustalenia terminu wykonania badania. Badania będą realizowane zgodnie z harmonogramem, po konsultacji z lekarzem.

- pacjenci ze skierowaniem badania laboratoryjne w ramach AOS będę mieli je wykonywane zgodnie z harmonogramem, po konsultacji z lekarzem.

Z kim się skontaktować w celu ustalenia terminu wykonania badania?

W trosce o zdrowie naszych pacjentów

Przypominamy, że w naszych placówkach obowiązują dodatkowe środki ostrożności, które prowadziliśmy w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów i personelu. Są to:

 • Pacjenci wpuszczani są do budynku pojedynczo i bez osób towarzyszących
 • Wszyscy pacjenci przechodzą przez procedury wejścia.
 • Wewnątrz budynków kierujemy ruchem pieszym pacjentów tak, aby ograniczyć bliskie ich spotkania na niewielkiej przestrzeni.

Nasi lekarze udzielają teleporad

Przy okazji przypominamy o teleporadach lekarzy POZ CM Medyceusz, które uruchomiliśmy w związku z wysokim zagrożeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego prosimy, aby Państwo korzystali z konsultacji telefonicznych lekarzy POZ, co oznacza, że nie muszą Państwo odbywać wizyt w przychodni.

Więcej przeczytacie TUTAJ

 

Artykuły powiązane

20.03 2020

Każdego dnia powstaje wiele absurdalnych plotek i fake newsów na temat nowego typu koronawirusa, które rodzą panikę i nikomu – ani pacjentom, ani służbie zdrowia - nie pomagają. Przedstawiamy więc dla Państwa kilka rzeczowych i wiarygodnych materiałów, w których poważne źródła i autorytety mówią prostym językiem o tym, co nauka wie  o nowym wirusie.

Więcej
14.03 2020

Uwaga! Nowe zasady zaplanowanych badań: Rezonansu magnetycznego, Tomografii Komputerowej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.

Więcej
13.03 2020

Koronawirus SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 wzbudza niepokój. Wirus przenosi się drogą kropelkową – jak grypa. Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia, jak chronić siebie i innych przed tą chorobą. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne, przewlekłe choroby.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.