Laboratoria, RTG i USG

Ważna informacja dotycząca pracy naszego laboratorium diagnostycznego. Prowadzimy badania diagnostyczne zlecane przez lekarzy z Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i oraz lekarzy specjalistów w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).

Poradnie są czynne między 08.00 - 20.00 

Co trzeba zrobić, aby wykonać badania diagnostyczne?

 

 1. Skierowanie z POZ: pacjenci ze skierowaniem na badania laboratoryjne, USG, RTG:

  - wystawionym od  dnia 16.03.2020r  proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu ustalenia terminu wykonania badania RTG , USG.

  - Pobrania materiału do badań laboratoryjnych realizowane są na bieżąco  w godzinach 08.00-10.00

  - wystawionym przed dniem 16.03.2020r i nie dotyczącym bardzo ważnej diagnostyki bądź leczenia  proszeni są o niezgłaszanie się w okresie epidemii na badania . Skierowania będą nadal ważne po zakończeniu się epidemii . Pacjenci mający wątpliwości czy powinni się zgłosić na badania czy nie proszeni są o zapisanie się na teleporadę do lekarza poz , który wystawił skierowanie celem wyjaśnienia wątpliwości. 

   

 2. Skierowanie od lekarzy specjalistów z AOS:

- pacjenci ze skierowaniem na badania diagnostyczne (wykaz badań diagnostycznych pod linkiemi obrazowe w ramach AOS   proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu ustalenia terminu wykonania badania. Badania będą realizowane zgodnie z harmonogramem, po konsultacji z lekarzem.

- pacjenci ze skierowaniem badania laboratoryjne w ramach AOS będę mieli je wykonywane zgodnie z harmonogramem, po konsultacji z lekarzem.

Z kim się skontaktować w celu ustalenia terminu wykonania badania?

W trosce o zdrowie naszych pacjentów

Przypominamy, że w naszych placówkach obowiązują dodatkowe środki ostrożności, które prowadziliśmy w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów i personelu. Są to:

 • Pacjenci będą wpuszczani do budynku pojedynczo i bez osób towarzyszących.
 • Prosimy zachować 2 metrowy odstęp między osobami oczekującymi w kolejce
 • Wobec wszystkich pacjentów zgłaszających się na RM i TK będziemy stosowali procedury wejścia.
 • Będziemy kierować ruchem pieszym pacjentów tak, aby ograniczyć bliskie ich spotkania na niewielkiej przestrzeni.
 • W ramach usprawnienia procedury wejścia pacjenci proszeni są , w miarę możliwości , o przyniesienie ze sobą wypełnionej ankiety ANKIETA DO POBRANIA

Nasi lekarze udzielają teleporad

Przy okazji przypominamy o teleporadach lekarzy POZ CM Medyceusz, które uruchomiliśmy w związku z wysokim zagrożeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego prosimy, aby Państwo korzystali z konsultacji telefonicznych lekarzy POZ, co oznacza, że nie muszą Państwo odbywać wizyt w przychodni.

Więcej przeczytacie TUTAJ

 

Artykuły powiązane

19.05 2020

W maju uruchamiamy jeden z najnowocześniejszych w Łodzi gabinetów, w którym będziemy prowadzić pełną diagnostykę ultrasonograficzną w ciąży. Zapewniamy w nim doskonałą, profesjonalną opiekę lekarską oraz bezpieczne i dokładne badania na najwyższej jakości sprzęcie.

Więcej
11.05 2020

Wznawiamy szczepienia dzieci wynikające z Programu Szczepień Ochronnych. Ze względu na epidemię zapewniamy rodzicom i dzieciom maksimum bezpieczeństwa - aby temu sprostać wprowadzamy kilka nieskomplikowanych zasad.

Więcej
30.04 2020

Zgodnie z postanowieniami rządu znoszone są kolejne obostrzenia wprowadzone z powodu epidemii. Dzięki temu od poniedziałku 4 maja przywracamy większość usług medycznych do stanu sprzed epidemii.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.