Teleporady lekarzy POZ MEDYCEUSZ

Dotyczy lekarza pierwszego kontaktu/ lekarza rodzinnego / internisty / lekarza rodzinnego / PEDIATRY 

 

Poradnie są czynne między 08.00 - 20.00

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 uruchamiamy dla Państwa porady telefoniczne lekarzy POZ we wszystkich naszych placówkach. Chodzi o to, aby zgodnie z zaleceniami GIS w miarę możliwości ograniczyć do minimum konieczność Państwa wizyt w przychodniach.

Lekarze udzielają teleporad w godzinach pracy przychodni – dzięki temu uzyskacie Państwo konsultację lekarską bezpiecznie, bez konieczności wychodzenia z domu. To są takie same konsultacje jak podczas wizyt, tylko ze względu na wyjątkową sytuację epidemiologiczną, odbywają się przez telefon, a nie osobiście.

Wszystkich naszych pacjentów, którzy chcą skorzystać z pomocy lekarza POZ prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy z rejestracją w celu umówienia porady.

  • rejestracja pacjentów do teleporad odbywa się tylko drogą telefoniczną i mailową, numery poszczególnych rejestracji znajdziecie Państwo poniżej. Informujemy, ,że wyznaczona godzina teleporady jest orientacyjna .
  • w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza
  • nie należy zgłaszać się po recepty - prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy nam zgłosić telefonicznie
  • Prosimy o stosowanie się do informacji i wskazówek przekazywanych przez rejestratorki.
  • Prosimy mieć przygotowaną kartkę i długopis na czas teleporady.  

 

Co trzeba zrobić, aby wykonać badania diagnostyczne zlecone przez lekarza poz ?

  1. Skierowanie z POZ: pacjenci ze skierowaniem na badania laboratoryjne, USG, RTG:

- wystawionym od  dnia 16.03.2020r  proszeni są o kontakt telefoniczny tel. 42-613-69-11 , 42-613-69-04 bądź mailowy w celu ustalenia terminu wykonania badania  USG

- Badania RTG wykonywane są w godzinach pracy pracowni RTG (   8.00-17.00 )  bez wcześniejszych zapisów

- Pobrania materiału do badań laboratoryjnych realizowane są na bieżąco  w godzinach 07.00-10.00

 

Wykonywanie szczepień ochronnych dzieci w czasie pandemii COVID-19 w CMM

 

W Centrach Medycznych Medyceusz  zgodnie z rekomendacjami  Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wznawiamy  bieżącą realizację  szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego w czasie szczepienia, ze szczególnym uwzględnieniem:

 

  1. szczepień obowiązkowych, które zgodnie z PSO powinny być wykonane do 24 miesiąca życia;
  2. szczepień z uwzględnieniem indywidualnych sytuacji dzieci z chorobami przewlekłymi, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne do szczepień;
  3. szczepień poekspozycyjnych ;
  4. realizacji innych szczepień ochronnych, których konieczność podania lub dokończenie wynika z Charakterystyki Produktu Leczniczego.

 

W dniu poprzedzającym zaplanowane szczepienie zostanie przeprowadzona  przez lekarza rodzinnego / pediatrę teleporada  medyczna . W trakcie teleporady zostanie przeprowadzony wywiad epidemiologiczny w kierunku koronawirusa wśród domowników  i wstępna kwalifikacja do szczepienia.

 W dniu wyznaczonego szczepienia dziecka rodzic / opiekun przy wejściu do poradni  proszony jest o wypełnienie i podpisanie  ankiety wstępnej kwalifikacji przed szczepieniem. W celu usprawnienia procedury wejścia w miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionej ANKIETY.

Na szczepienie z dzieckiem do poradni może wejść tylko JEDNA  osoba, bez objawów infekcji.

Prosimy stosować się do informacji i wskazówek przekazywanych przez rejestratorki , pielęgniarki i lekarzy .

Rodziców / opiekunów dzieci chętnych zaszczepić dziecko prosimy o kontakt telefoniczny  z rejestracjami  pediatrycznymi celem umówienia wizyty szczepiennej .

 

ANKIETA WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI przed szczepieniem dziecka

 

Czytaj więcej:

Koronawirus - Zalecenia jak się chronić

Jak prawidłowo używać rękawiczek i masek

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CMM-Bazarowa

(42) 613-69-01 (dorośli)

(42) 613-69-02 (dzieci)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CMM-Sporna (42) 656-76-57 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
CMM-Limanowskiego (42) 613-69-47 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
CMM-Syrenki (42) 658-47-63 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
CMM-Herlinga-Grudzińskiego (42) 613-69-55 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy do założenia Internetowego Konta Pacjenta 

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.