Teleporady lekarzy POZ MEDYCEUSZ

Dotyczy lekarza pierwszego kontaktu/ lekarza rodzinnego / internisty / lekarza rodzinnego / PEDIATRY 

 

Poradnie są czynne między 08.00 - 20.00

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 uruchamiamy dla Państwa porady telefoniczne lekarzy POZ we wszystkich naszych placówkach. Chodzi o to, aby zgodnie z zaleceniami GIS w miarę możliwości ograniczyć do minimum konieczność Państwa wizyt w przychodniach.

Lekarze udzielają teleporad w godzinach pracy przychodni – dzięki temu uzyskacie Państwo konsultację lekarską bezpiecznie, bez konieczności wychodzenia z domu. To są takie same konsultacje jak podczas wizyt, tylko ze względu na wyjątkową sytuację epidemiologiczną, odbywają się przez telefon, a nie osobiście.

Wszystkich naszych pacjentów, którzy chcą skorzystać z pomocy lekarza POZ prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy z rejestracją w celu umówienia porady.

  • rejestracja pacjentów do teleporad odbywa się tylko drogą telefoniczną i mailową, numery poszczególnych rejestracji znajdziecie Państwo poniżej. Informujemy, ,że wyznaczona godzina teleporady jest orientacyjna .
  • w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza
  • nie należy zgłaszać się po recepty - prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy nam zgłosić telefonicznie
  • Prosimy o stosowanie się do informacji i wskazówek przekazywanych przez rejestratorki.
  • Prosimy mieć przygotowaną kartkę i długopis na czas teleporady.  

 

Wykonywanie szczepień ochronnych dzieci w czasie pandemii COVID-19 w CMM

 

W Centrach Medycznych Medyceusz  zgodnie z rekomendacjami  Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wznawiamy  bieżącą realizację  szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego w czasie szczepienia, ze szczególnym uwzględnieniem:

 

  1. szczepień obowiązkowych, które zgodnie z PSO powinny być wykonane do 24 miesiąca życia;
  2. szczepień z uwzględnieniem indywidualnych sytuacji dzieci z chorobami przewlekłymi, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne do szczepień;
  3. szczepień poekspozycyjnych ;
  4. realizacji innych szczepień ochronnych, których konieczność podania lub dokończenie wynika z Charakterystyki Produktu Leczniczego.

 

W dniu poprzedzającym zaplanowane szczepienie zostanie przeprowadzona  przez lekarza rodzinnego / pediatrę teleporada  medyczna . W trakcie teleporady zostanie przeprowadzony wywiad epidemiologiczny w kierunku koronawirusa wśród domowników  i wstępna kwalifikacja do szczepienia.

 W dniu wyznaczonego szczepienia dziecka rodzic / opiekun przy wejściu do poradni  proszony jest o wypełnienie i podpisanie  ankiety wstępnej kwalifikacji przed szczepieniem. W celu usprawnienia procedury wejścia w miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionej ANKIETY.

Na szczepienie z dzieckiem do poradni może wejść tylko JEDNA  osoba, bez objawów infekcji.

Prosimy stosować się do informacji i wskazówek przekazywanych przez rejestratorki , pielęgniarki i lekarzy .

Rodziców / opiekunów dzieci chętnych zaszczepić dziecko prosimy o kontakt telefoniczny  z rejestracjami  pediatrycznymi celem umówienia wizyty szczepiennej .

 

ANKIETA WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI przed szczepieniem dziecka

 

Czytaj więcej:

Koronawirus - Zalecenia jak się chronić

 

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CMM-Bazarowa

(42) 613-69-01

(w sprawie pacjentów dorosłych)

(42) 613-69-02

(w sprawie dzieci)

CMM-Sporna (42) 656-76-57
CMM-Limanowskiego (42) 613-69-47
CMM-Syrenki (42) 658-47-63
CMM-Herlinga-Grudzińskiego (42) 613-69-55

 

Artykuły powiązane

05.08 2020

Wakacje. Dla większości – czas beztroski. Niestety - nie dla osób mających kłopoty z ciśnieniem tętniczym, a ściślej z jego skokami. Oni bowiem powinni szczególnie na siebie uważać, zwłaszcza podczas upałów. Może to również dotyczyć ciebie. Dlaczego?

Więcej
03.08 2020

Kleszcze występują wszędzie, w całej Polsce. Groźne są zwłaszcza w wakacje dlatego, że to czas wędrówek turystycznych po szlakach i leśnych ścieżkach. Reagujące na ruch i zmianę temperatury kleszcze bardzo często właśnie latem pasożytują na ludziach, roznosząc bardzo groźne choroby w tym najniebezpieczniejszą: boreliozę. Co zrobić, aby się przed nią uchronić?

Więcej
30.07 2020

Mycie rąk chroni przed chorobami i są na to aktualne dowody z czasu pandemii. W tym roku, w Polsce spadła znacznie liczba tzw. chorób brudnych rąk. Ponadto tylko w samej Łodzi, w lipcu było aż o tysiąc mniej przypadków grypy w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego! To uboczny i pozytywny efekt koronawirusa – a raczej akcji edukacyjnych na temat higieny.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.