Fale uderzeniowe – najlepsza metoda na schorzenia narządów ruchu

Terapia falami uderzeniowymi – to absolutna nowość w ofercie CMM Medyceusz. Dzięki niej jesteśmy w stanie szybko pomóc osobom cierpiącym na długotrwałe i bolesne schorzenia narządów ruchu. W leczeniu łokcia tenisisty praktycznie nie istnieje inna skuteczna terapia.

Fale uderzeniowe doskonale leczą wszelkie przewlekłe schorzenia układu mięśniowo – szkieletowego. Znajdują zastosowanie w ortopedii, fizjoterapii i medycynie sportowej. W największym skrócie jest to działanie skompresowanym powietrzem, które aplikuje się pacjentowi w bolące miejsca specjalnym urządzeniem przypominającym… pistolet lakierniczy. Urządzenie to przykłada się bezpośrednio do leczonego miejsca, a fala uderzeniowa wnika w głąb ciała i dzięki temu skutecznie działa na więzadła, mięśnie, ścięgna, punkty kostne oraz nerwy.

Falę uderzeniową poleca się na m.in.

  • Przewlekłe schorzenia układu ruchu
  • Schorzenia będące wynikiem przeciążeń mięśni, ścięgien i więzadeł (łokieć tenisisty czy kolano skoczka)
  • Zespół bolesnego barku
  • Ostrogę piętową, zapalenia ścięgna podeszwowego
  • Entezopatie
  • Wyrośla kostne stawów obwodowych

Terapia falami uderzeniowymi daje świetne wyniki w leczeniu bólu, poprawia mikrokrążenie, natychmiast rozluźnia mięśnie. Już po dwóch pierwszych zabiegach ból zmniejsza się nawet o 80 procent.

Wysoka skuteczność tej metody pozwala na odstawienie farmakologicznych środków przeciwbólowych, zapobiega konieczności wykonania zabiegów chirurgicznych, które związane są z długotrwałym powrotem do zdrowia, a ponadto pozwala na normalne funkcjonowanie, bez konieczności przebywania na długich zwolnieniach lekarskich. Wielką zaletą terapii falą uderzeniową jest precyzyjne działanie, nie wpływające na inne tkanki, otaczające chore miejsce.

W ramach terapii wykonuje się 3 do 5 zabiegów, które odbywają się co 4 – 7 dni.

Innowacyjna terapia falami uderzeniowymi prowadzona jest w naszym centrum rehabilitacji przy ul. Limanowskiego 47. Przygotowaliśmy tam dla pacjentów szeroką ofertę zabiegów rehabilitacyjnych w atrakcyjnych cenach, wykonywanych w komfortowych warunkach.

Wszystkich zainteresowanych terapią uderzeniową zapraszamy do naszego centrum przy ul. Limanowskiego 47 lub po informacje pod telefonem  tel. 42 613 69 47

Przeczytaj artykuły poradnikowe konsultowane ze specjalistami CM Medyceusz:

  • Nie lekceważ zespołu bolącego barku

 https://centramedycznemedyceusz.pl/aktualnosci/284-nie-lekcewaz-zespolu-bolacego-barku

  • Dbaj o swój kręgosłup :

https://centramedycznemedyceusz.pl/aktualnosci/234-dbaj-o-swoj-kregoslup

  • Rehabilitacja w CMM

https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/rehabilitacja

Artykuły powiązane

09.01 2020

Angielscy sportowcy są szkoleni z… dokładnego mycia rąk. To element przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Federacja sportowa tłumaczy: tamtejsza flora wirusowa jest inna od europejskiej, a do tego prognozuje się bardzo wysokie temperatury sprzyjające szybkiemu rozwojowi chorób zakaźnych, które mogą skutecznie wyeliminować sportowców z igrzysk. To pokazuje jak ważne jest mycie rąk w obronie przed drobnoustrojami.

Więcej
09.01 2020

Grypa daje dość specyficzne objawy, a mimo to bywa bardzo często mylona z innymi chorobami.

Więcej
08.01 2020

Początek Nowego Roku to doskonała okazja, aby troszkę w życiu „posprzątać”, złamać niedobre nawyki, podjąć pozytywne wyzwania – najlepiej te, które poprawią nasze zdrowie i samopoczucie. Oto kilka rad lekarzy z CM Medyceusz, jakie zmiany wprowadzić od 2020. Gwarantujemy, że wprowadzając je w życie, poczujecie się znacznie lepiej.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.