POZ w Centrach Medycznych Medyceusz w Łodzi z Certyfikatem Ministra Zdrowia 

Centra Medyczne Medyceusz, jako pierwsza placówka w Łodzi, uzyskały akredytację ministra zdrowia dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ministerialny certyfikat potwierdza, że Medyceusz sprostał standardom akredytacyjnym określonym przez resort zdrowia, potwierdzającym wysoki poziom i jakość świadczonych tu w ramach POZ usług zdrowotnych.

 

Wizytatorzy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, działającym przy Ministerstwie Zdrowia, sprawdzali zgodność funkcjonowania POZ w Medyceuszu z ponad 120 punktowanymi wymogami, określonymi przez resort zdrowia. Medyceusz przygotowywał się do uzyskania certyfikatu przez ponad 2,5 roku i sprostał ponad 90% standardów akredytacyjnych. Uzyskał certyfikat ministra zdrowia, który jest dodatkową gwarancją dla pacjentów, korzystających tu z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, że są leczeni w przychodniach, respektujących wysokie standardy medyczne i organizacyjne, dbających o ciągłą poprawę jakości usług. 

Centra Medyczne Medyceusz oferują świadczenia POZ w pięciu placówkach w Łodzi, w których zatrudniają 25 lekarzy, blisko 30 pielęgniarek i położnych. Tylko w pierwszym półroczu 2018 r. w ramach POZ udzielono w Medyceuszu ponad 64 tys. porad lekarskich. Pacjenci POZ mogą być kierowani na badania laboratoryjne lub diagnostyki obrazowej, otrzymać m.in. skierowanie do pielęgniarki lub położnej, do poradni specjalistycznej, szpitala, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, czy na transport medyczny. Większość z ponad 50 bezpłatnych badań laboratoryjnych (w tym morfologię krwi, OB, badania biochemiczne i immunochemiczne, badania moczu, kału), do których ma prawo pacjent, można wykonać w CM Medyceusz. Podobnie jest z badaniami EKG, USG, RTG – te również można bez problemów zrobić na miejscu, nie szukając innej przychodni.

Centra Medyczne Medyceusz uzyskały Certyfikat Akredytacyjny MZ uczestnicząc w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Placówki Medyceusza oceniano pod kątem wszechstronności opieki zdrowotnej oferowanej w ramach POZ, respektowania praw pacjenta, bezpieczeństwa opieki (m.in. procedury postępowania w stanach zagrożenia życia, właściwego przechowywania produktów leczniczych, wdrożenie odpowiednich standardów higienicznych, czystości, sanitarnych), sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej. Pod uwagę brano także to, czy Medyceusz odpowiednio określił obowiązki i uprawnienia personelu placówki, czy dba o podnoszenie kwalifikacji lekarzy i pozostałych pracowników, czy procedury funkcjonowania placówki są nastawione na ciągłe podnoszenie jakości usług (np. czy jest program ciągłej oceny i poprawy jakości, czy jest personel odpowiedzialny za realizację tego programu). Sprawdzano organizację jednostek POZ w Medyceuszu, czy placówki działają w odpowiednich pomieszczeniach, czy ich liczba odpowiada liczbie obsługiwanych pacjentów i proponowanych świadczeń, czy pomieszczenia są odpowiednio wyposażone i utrzymywane.

Oprócz akredytacji resortu zdrowia Medyceusz legitymuje się również certyfikatami: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, PN-N-18001:2004, ISO/IEC 27001:2013, które obejmują między innymi także usługi medyczne, świadczone w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Certyfikat

Artykuły powiązane

29.08 2019

Zespół bolącego barku (ZBB) dopada znienacka, ale „pracujemy” na niego latami. Ostry ból, który mu towarzyszy nie pozwala się poruszać, odpoczywać, wyrywa ze snu, nie usuwają go dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Jeśli na niego cierpisz koniecznie odwiedź jedno z naszych czterech centrów rehabilitacji (np. przy ul. Limanowskiego 47), gdzie pomogą ci nasi specjaliści. Nie wolno go zlekceważyć, bo nie leczony może skończyć się operacją!

Więcej
28.08 2019

Tego lata – w lipcu i sierpniu – na grypę zachorowało ponad 4300 tysiące mieszkańców Województwa Łódzkiego. Tymczasem okres zwiększonej liczby zachorowań na grypę dopiero przed nami. Właśnie teraz najlepiej jest pomyśleć o jej zapobieganiu jesienią.

Więcej
27.08 2019

Doskonale działa na bolesne schorzenia kręgosłupa i nerwów, pomaga w zaburzeniach układu mięśniowo – szkieletowego, a także na zaburzenia układu moczowo – płciowego. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Od września w CM Medyceusz będziemy prowadzić innowacyjną, bezinwazyjną i bezbolesną terapię aparatem Salus Talent – absolutną nowość na rynku. Przeczytaj w jakich dolegliwościach pomaga to rewelacyjne urządzenie i zapisz się na zabiegi w wyjątkowo niskiej cenie promocyjnej.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.