POZ w Centrach Medycznych Medyceusz w Łodzi z Certyfikatem Ministra Zdrowia 

Centra Medyczne Medyceusz, jako pierwsza placówka w Łodzi, uzyskały akredytację ministra zdrowia dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ministerialny certyfikat potwierdza, że Medyceusz sprostał standardom akredytacyjnym określonym przez resort zdrowia, potwierdzającym wysoki poziom i jakość świadczonych tu w ramach POZ usług zdrowotnych.

 

Wizytatorzy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, działającym przy Ministerstwie Zdrowia, sprawdzali zgodność funkcjonowania POZ w Medyceuszu z ponad 120 punktowanymi wymogami, określonymi przez resort zdrowia. Medyceusz przygotowywał się do uzyskania certyfikatu przez ponad 2,5 roku i sprostał ponad 90% standardów akredytacyjnych. Uzyskał certyfikat ministra zdrowia, który jest dodatkową gwarancją dla pacjentów, korzystających tu z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, że są leczeni w przychodniach, respektujących wysokie standardy medyczne i organizacyjne, dbających o ciągłą poprawę jakości usług. 

Centra Medyczne Medyceusz oferują świadczenia POZ w pięciu placówkach w Łodzi, w których zatrudniają 25 lekarzy, blisko 30 pielęgniarek i położnych. Tylko w pierwszym półroczu 2018 r. w ramach POZ udzielono w Medyceuszu ponad 64 tys. porad lekarskich. Pacjenci POZ mogą być kierowani na badania laboratoryjne lub diagnostyki obrazowej, otrzymać m.in. skierowanie do pielęgniarki lub położnej, do poradni specjalistycznej, szpitala, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, czy na transport medyczny. Większość z ponad 50 bezpłatnych badań laboratoryjnych (w tym morfologię krwi, OB, badania biochemiczne i immunochemiczne, badania moczu, kału), do których ma prawo pacjent, można wykonać w CM Medyceusz. Podobnie jest z badaniami EKG, USG, RTG – te również można bez problemów zrobić na miejscu, nie szukając innej przychodni.

Centra Medyczne Medyceusz uzyskały Certyfikat Akredytacyjny MZ uczestnicząc w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Placówki Medyceusza oceniano pod kątem wszechstronności opieki zdrowotnej oferowanej w ramach POZ, respektowania praw pacjenta, bezpieczeństwa opieki (m.in. procedury postępowania w stanach zagrożenia życia, właściwego przechowywania produktów leczniczych, wdrożenie odpowiednich standardów higienicznych, czystości, sanitarnych), sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej. Pod uwagę brano także to, czy Medyceusz odpowiednio określił obowiązki i uprawnienia personelu placówki, czy dba o podnoszenie kwalifikacji lekarzy i pozostałych pracowników, czy procedury funkcjonowania placówki są nastawione na ciągłe podnoszenie jakości usług (np. czy jest program ciągłej oceny i poprawy jakości, czy jest personel odpowiedzialny za realizację tego programu). Sprawdzano organizację jednostek POZ w Medyceuszu, czy placówki działają w odpowiednich pomieszczeniach, czy ich liczba odpowiada liczbie obsługiwanych pacjentów i proponowanych świadczeń, czy pomieszczenia są odpowiednio wyposażone i utrzymywane.

Oprócz akredytacji resortu zdrowia Medyceusz legitymuje się również certyfikatami: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, PN-N-18001:2004, ISO/IEC 27001:2013, które obejmują między innymi także usługi medyczne, świadczone w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Certyfikat

Artykuły powiązane

23.05 2019

Kiedyś, jeśli ktoś miał grypę, obowiązkowo kładł się na kilka dni do łóżka. Ale w ciągu ostatnich 20-30 lat wielu z nas uznało, że nie może sobie pozwolić na chorowanie. Chodziliśmy z grypą do pracy i nie chcieliśmy słuchać, że w ten sposób sporo ryzykujemy. Na szczęście te czasy już mijają i łóżko – jako ważne, a może najważniejsze lekarstwo na grypę – wraca do łask. Dlaczego w przypadku grypy łóżko jest niezastąpione?

Więcej
21.05 2019

Szpital CM Medyceusz powiększył się o oddział otorynolaryngologiczny. Pacjenci trafią pod opiekę doskonałych lekarzy, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywali w renomowanych Harvard Medical School w Bostonie czy Fisch International Microsurgery Foundation w Zurychu. Umieszczani są w świetnie wyposażonych, komfortowych salach.

Więcej
17.05 2019

Udar, zawał, miażdżyca, niewydolność serca i nerek, cukrzyca, trwałe uszkodzenie siatkówki oka - to wszystko efekty nadciśnienia tętniczego, które stało się prawdziwą plagą, przestało być chorobą osób starszych, bo cierpią na nie już dwudziestolatkowie - przestrzegają lekarze z CM Medyceusz. Szacuje się, że w Polsce nadciśnienie ma blisko 10 milionów ludzi. Prawie połowa je ignoruje.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.