Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Kolejny oddział szpitala CM Medyceusz

Szpital CM Medyceusz powiększył się o oddział otorynolaryngologiczny. Pacjenci trafią pod opiekę doskonałych lekarzy, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywali w renomowanych Harvard Medical School w Bostonie czy Fisch International Microsurgery Foundation w Zurychu. Umieszczani są w świetnie wyposażonych, komfortowych salach.

Nasi specjaliści wykonują mało inwazyjne, endoskopowe operacje konchoplastyki, które stosuje się u pacjentów, którzy cierpią m.in. na nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, przewlekły nieżyt nosa, mają trudności w oddychaniu przez nos lub utracili zmysł powonienia. Konchoplastyka poprawia drożność nosa, komfort oddychania i sprzyja lepszej wentylacji wszystkich zatok przynosowych.

W szpitalu wykonujemy oprócz tego plastykę małżowin nosowych dolnych (bardzo ważną w przypadku osób cierpiących na bezdech senny) z zastosowaniem innowacyjnej techniki RaVoR. Dzięki niej zabiegi trwają zaledwie kwadrans i są niemal bezbolesne. Co ważne technika ta pozwala na wykonanie zabiegu w ambulatorium, bez specjalnego przygotowania - co jest ogromnym ułatwieniem z punktu widzenia pacjenta. Plastyka małżowin nosowych dolnych jest częstym uzupełnieniem operacji septoplastyki (prostowania przegrody nosa), która w CMM Medyceusz wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

 - Plastyka przegrody i małżowin nosa pomaga osobom, które skarżą się na jego niedrożność, kłopoty z oddychaniem lub gdy pacjenci nie mają prawidłowej wentylacji zatok obocznych nosa z powodu anatomii – mówi dr. Oskar Rosiak z CMM Medyceusz, w trakcie specjalizacji z otolaryngologii – Warto podkreślić, że przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym jest znacznie bardziej komfortowe dla pacjenta.

Ponadto w szpitalu przeprowadzane są operacje usunięcia migdałków podniebiennych, usunięcia przerośniętego lub przetrwałego migdałka gardłowego u osób dorosłych czy drenaż wentylacyjny ucha środkowego, który jest stosowany u osób, u których pogorszył się słuch z powodu zgromadzeniu się płynu w jamie bębenkowej. Podczas tej ostatniej z wymienionych operacji lekarze umieszczają pacjentowi mały dren wentylacyjny wykonany z pozłacanego tytanu lub tworzywa sztucznego.

Nasz szpital posiada pełne zaplecze diagnostyczne – wykonujemy na miejscu wszystkie konieczne badania. Oprócz otorynolaryngologii prowadzimy oddziały chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej oraz chirurgii jednego dnia. Poza chirurgią klasyczną wykonujemy operacje laparoskopowe oraz artroskopie. Zapewniamy komfortowy pobyt w nowoczesnych salach pooperacyjnych wyposażonych w wysokiej klasy urządzenia medyczne renomowanych firm. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją na temat leczenia w naszym szpitalu

  • Zabiegi laryngologiczne:

https://centramedycznemedyceusz.pl/otorynolaryngologia/zabiegi

  • Oddział Chirurgii Ogólnej

https://centramedycznemedyceusz.pl/szpital/oferta-szpitala/oddzial-chirurgii-ogolnej

  • Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej

https://centramedycznemedyceusz.pl/szpital/oferta-szpitala/oddzial-chirurgii-urazowo-ortopedycznej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo