Już niedługo nowe centrum rehabilitacji CM Medyceusz

6 tygodni ćwiczeń rehabilitacyjnych potrzeba, aby odbudować siłę mięśniową po dwutygodniowym unieruchomieniu. Rehabilitacja jest bardzo istotną częścią procesu powrotu do zdrowia. Pozwala stosunkowo szybko „stanąć na nogi” i cieszyć się z pełnej sprawności. Na koniec czerwca uruchamiany nasze czwarte w Łodzi centrum rehabilitacyjne - przy ul. Limanowskiego 47.

Rehabilitacja to w wielkim skrócie leczenie dysfunkcji powstałych na skutek wad wrodzonych, nieszczęśliwych wypadków: złamań, zwichnięć czy w końcu chorób jak np. udaru czy stwardnienia rozsianego. Jej podstawowy cel: to umożliwienie pacjentowi normalnego funkcjonowania. Jest procesem długotrwałym, wymagającym konsekwentnych zabiegów, a czasem ćwiczeń. Rehabilitację powinno się przechodzić pod okiem wykwalifikowanych specjalistów – tylko wówczas mamy pewność, że wykonywane zabiegi dadzą pozytywny efekt i przyniosą ulgę.

Najczęściej stosowaną metodą rehabilitacji jest fizykoterapia, która bardzo często mylnie kojarzona jest z fizjoterapią. Fizykoterapia stymuluje układ odpornościowy. Wykorzystuje się w niej bodźce uzyskiwane przy pomocy różnorakich form stymulacji organizmu, na przykład prądu o odpowiednim natężeniu, ultradźwięków, pola magnetycznego, laserów czy światła. Cel tych wszystkich zabiegów jest wspólny: wywołanie reakcji organizmu, a w efekcie doprowadzenie do trwałych i pozytywnych zmian.

Fizykoterapię stosuje się najczęściej w związku z rehabilitacją pourazową czy powypadkową – choć coraz więcej osób decyduje się na te metody prewencyjnie, aby zapobiegać stanom zapalnym, które są najczęściej związane z silnym bólem czy nawet unieruchomieniem. Fizykoterapia jest na przykład doskonałym sposobem na boleści związane z wadami postawy czy dyskopatii odcinków szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Ale nie tylko: stosują ją również osoby uprawiające wszelakie sporty, jako leczenie pomocnicze w różnorakich urazach.

Co ważne, fizykoterapia daje najlepszy skutek kiedy prowadzona jest pod nadzorem specjalistów, którzy odpowiednio kierują procesem leczenia i patrząc „całościowo”, a na ten proces są w stanie wprowadzać  przynoszące jak najlepszy skutek modyfikacje. Dlatego właśnie – aby to umożliwić naszym pacjentom – uruchamiamy kolejne centrum rehabilitacyjne w przychodni przy ul. Limanowskiego 47. Przypominamy, że podobne centra działają już w przychodniach przy ulicach:  Bazarowej, Spornej i Herlinga-Grudzińskiego.

W CM Medyceusz proponujemy następujące grupy zabiegów rehabilitacyjnych wykonywane przez doświadczonych specjalistów:

  • Fizykoterapię
  • Elektroterapię
  • Magnetoterapię
  • Światłolecznictwo
  • Krioterapię
  • Ultradźwięki
  • Kinezyterapię
  • Hydroterapię
  • Masaż leczniczy

Zabiegi wykonujemy zarówno w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i na zasadach komercyjnych, w bardzo atrakcyjnych cenach.

https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/rehabilitacja

Artykuły powiązane

23.05 2019

Kiedyś, jeśli ktoś miał grypę, obowiązkowo kładł się na kilka dni do łóżka. Ale w ciągu ostatnich 20-30 lat wielu z nas uznało, że nie może sobie pozwolić na chorowanie. Chodziliśmy z grypą do pracy i nie chcieliśmy słuchać, że w ten sposób sporo ryzykujemy. Na szczęście te czasy już mijają i łóżko – jako ważne, a może najważniejsze lekarstwo na grypę – wraca do łask. Dlaczego w przypadku grypy łóżko jest niezastąpione?

Więcej
21.05 2019

Szpital CM Medyceusz powiększył się o oddział otorynolaryngologiczny. Pacjenci trafią pod opiekę doskonałych lekarzy, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywali w renomowanych Harvard Medical School w Bostonie czy Fisch International Microsurgery Foundation w Zurychu. Umieszczani są w świetnie wyposażonych, komfortowych salach.

Więcej
17.05 2019

Udar, zawał, miażdżyca, niewydolność serca i nerek, cukrzyca, trwałe uszkodzenie siatkówki oka - to wszystko efekty nadciśnienia tętniczego, które stało się prawdziwą plagą, przestało być chorobą osób starszych, bo cierpią na nie już dwudziestolatkowie - przestrzegają lekarze z CM Medyceusz. Szacuje się, że w Polsce nadciśnienie ma blisko 10 milionów ludzi. Prawie połowa je ignoruje.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.