Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Już niedługo nowe centrum rehabilitacji CM Medyceusz

6 tygodni ćwiczeń rehabilitacyjnych potrzeba, aby odbudować siłę mięśniową po dwutygodniowym unieruchomieniu. Rehabilitacja jest bardzo istotną częścią procesu powrotu do zdrowia. Pozwala stosunkowo szybko „stanąć na nogi” i cieszyć się z pełnej sprawności. Na koniec czerwca uruchamiany nasze czwarte w Łodzi centrum rehabilitacyjne - przy ul. Limanowskiego 47.

Rehabilitacja to w wielkim skrócie leczenie dysfunkcji powstałych na skutek wad wrodzonych, nieszczęśliwych wypadków: złamań, zwichnięć czy w końcu chorób jak np. udaru czy stwardnienia rozsianego. Jej podstawowy cel: to umożliwienie pacjentowi normalnego funkcjonowania. Jest procesem długotrwałym, wymagającym konsekwentnych zabiegów, a czasem ćwiczeń. Rehabilitację powinno się przechodzić pod okiem wykwalifikowanych specjalistów – tylko wówczas mamy pewność, że wykonywane zabiegi dadzą pozytywny efekt i przyniosą ulgę.

Najczęściej stosowaną metodą rehabilitacji jest fizykoterapia, która bardzo często mylnie kojarzona jest z fizjoterapią. Fizykoterapia stymuluje układ odpornościowy. Wykorzystuje się w niej bodźce uzyskiwane przy pomocy różnorakich form stymulacji organizmu, na przykład prądu o odpowiednim natężeniu, ultradźwięków, pola magnetycznego, laserów czy światła. Cel tych wszystkich zabiegów jest wspólny: wywołanie reakcji organizmu, a w efekcie doprowadzenie do trwałych i pozytywnych zmian.

Fizykoterapię stosuje się najczęściej w związku z rehabilitacją pourazową czy powypadkową – choć coraz więcej osób decyduje się na te metody prewencyjnie, aby zapobiegać stanom zapalnym, które są najczęściej związane z silnym bólem czy nawet unieruchomieniem. Fizykoterapia jest na przykład doskonałym sposobem na boleści związane z wadami postawy czy dyskopatii odcinków szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Ale nie tylko: stosują ją również osoby uprawiające wszelakie sporty, jako leczenie pomocnicze w różnorakich urazach.

Co ważne, fizykoterapia daje najlepszy skutek kiedy prowadzona jest pod nadzorem specjalistów, którzy odpowiednio kierują procesem leczenia i patrząc „całościowo”, a na ten proces są w stanie wprowadzać  przynoszące jak najlepszy skutek modyfikacje. Dlatego właśnie – aby to umożliwić naszym pacjentom – uruchamiamy kolejne centrum rehabilitacyjne w przychodni przy ul. Limanowskiego 47. Przypominamy, że podobne centra działają już w przychodniach przy ulicach:  Bazarowej, Spornej i Herlinga-Grudzińskiego.

W CM Medyceusz proponujemy następujące grupy zabiegów rehabilitacyjnych wykonywane przez doświadczonych specjalistów:

  • Fizykoterapię
  • Elektroterapię
  • Magnetoterapię
  • Światłolecznictwo
  • Krioterapię
  • Ultradźwięki
  • Kinezyterapię
  • Hydroterapię
  • Masaż leczniczy

Zabiegi wykonujemy zarówno w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i na zasadach komercyjnych, w bardzo atrakcyjnych cenach.

https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/rehabilitacja

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo