CM Medyceusz wspiera charytatywny bieg „Daj piątaka na dzieciaka”

Biegasz? Chcesz się sprawdzić i pomóc dzieciom z porażeniem mózgowym? Weź udział w VI edycji Biegu Charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka” organizowanego przez Fundację „Kolorowy Świat”. Dowiedz się jak.

To bieg niezwykły. Od początku jego idea była cudownie prosta: wspieranie chorych dzieci. W jaki sposób? Z jednej strony liczy się wymierny, charytatywny dochód z biegu pozwalający prowadzić terapię dzieci, ale równie ważny jest sam udział, dzięki któremu każdy uczestnik okazuje im wsparcie, a ponadto cała impreza pokazuje, że takie osoby są wśród nas, potrzebują akceptacji i pomocy.

„Daj piątaka na dzieciaka” to bieg ma dystansie 5 kilometrów (atest PZLA) ulicami Bałut. Ale nie tylko. To również biegi towarzyszące dla osób niepełnosprawnych – „Wózki w biegu” na dystansie 500 metrów oraz bieg dla dzieci – „Mały Cwaniak” na dystansie 500 metrów, a towarzyszą wszystkiemu: wielki piknik rodzinny, miasteczko biegowe i moc atrakcji. Termin biegu: 15 czerwca 2019 (godz. 14:00 – 19:00) Zapisy: https://www.dajpiataka.com.pl/zapisz-sie/

CM Medyceusz także wspierają imprezę. Zwycięzca biegu uzyska specjalistyczny pakiet badań „Aktywni fizycznie” ( https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/profilaktyka-zdrowotna/pakiety-medyczne )

Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat jest jedyną w województwie łódzkim i jedną z niewielu organizacji w Polsce zajmujących się profesjonalną pomocą dzieciom dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym. Od kilkunastu lat udowadnia, że możliwe jest pokonywanie ograniczeń wynikających z niepełnosprawności.

Artykuły powiązane

23.05 2019

Kiedyś, jeśli ktoś miał grypę, obowiązkowo kładł się na kilka dni do łóżka. Ale w ciągu ostatnich 20-30 lat wielu z nas uznało, że nie może sobie pozwolić na chorowanie. Chodziliśmy z grypą do pracy i nie chcieliśmy słuchać, że w ten sposób sporo ryzykujemy. Na szczęście te czasy już mijają i łóżko – jako ważne, a może najważniejsze lekarstwo na grypę – wraca do łask. Dlaczego w przypadku grypy łóżko jest niezastąpione?

Więcej
21.05 2019

Szpital CM Medyceusz powiększył się o oddział otorynolaryngologiczny. Pacjenci trafią pod opiekę doskonałych lekarzy, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywali w renomowanych Harvard Medical School w Bostonie czy Fisch International Microsurgery Foundation w Zurychu. Umieszczani są w świetnie wyposażonych, komfortowych salach.

Więcej
17.05 2019

Udar, zawał, miażdżyca, niewydolność serca i nerek, cukrzyca, trwałe uszkodzenie siatkówki oka - to wszystko efekty nadciśnienia tętniczego, które stało się prawdziwą plagą, przestało być chorobą osób starszych, bo cierpią na nie już dwudziestolatkowie - przestrzegają lekarze z CM Medyceusz. Szacuje się, że w Polsce nadciśnienie ma blisko 10 milionów ludzi. Prawie połowa je ignoruje.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.