Kilka rzeczy, o których nie wiesz o CM Medyceusz

Kilkaset tysięcy pacjentów, wizyt, konsultacji, badań i zabiegów. 6 przychodni w Łodzi i Zgierzu, szpital, lekarze 19 specjalizacji, specjalistyczne poradnie, rozbudowana diagnostyka na nowoczesnym sprzęcie. To ledwie ułamek z rzeczy, które udało nam się dla Państwa osiągnąć. Dlaczego o tym mówimy?

Ponieważ rok 2019 jest dla nas szczególny: obchodzimy XX – lecie istnienia. Nasza pierwsza placówka powstała w 1999 roku przy ul. Bazarowej i – oczywiście rozbudowana – istnieje tam do dziś. Dziś leczymy wielokrotnie więcej, a wśród naszych pacjentów są nie tylko mieszkańcy Województwa Łódzkiego, ale w zasadzie z całej Polski.

Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby. Dość szybko okazało się, że dla części z Państwa dotarcie na Bałuty, do przychodni na ulicy Bazarowej, z odległych części Łodzi może sprawiać kłopot. Dlatego otworzyliśmy w Łodzi cztery poradnie przy ulicach Spornej, Syrenki, Herlinga – Grudzińskiego, Limanowskiego, a także 1 Maja w Zgierzu. Kolejne etapy w rozwoju wyznaczało nam uruchomienie laboratorium oraz konsekwentne poszerzanie możliwości diagnostycznych, aby u nas, na miejscu, bez konieczności przemieszczania się po mieście przez pacjentów, wykonywać konieczne badania przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Konsekwentnie poszerzaliśmy więc ofertę o badania tomografem, rezonansem, mammografem, dokonaliśmy rozbudowy teleradiologii,  zainstalowaliśmy urządzenia do diagnostyki kardiologicznej. Dzięki tej polityce dziś możemy zaoferować szeroki wachlarz badań, które pomagają nam skutecznie leczyć naszych pacjentów. Również dzięki niej uruchomiliśmy wyposażony w nowoczesne sale szpital, oferujący szeroki zakres usług z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii jednego dnia oraz otorynolaryngologii.

Przez minione 20 lat w medycynie znacznie zwiększyła się rola profilaktyki zdrowotnej – przecież wiele chorób można dzięki niej uniknąć bądź – wcześnie wykrywając - z powodzeniem leczyć. Proponujemy zatem bezpłatne programy profilaktyki: raka piersi, szyjki macicy, chorób układu krążenia, gruźlicy, nowotworów głowy i szyi, reumatoidalnego zapalenia stawów czy program profilaktyki rehabilitacyjnej i aktywizujący.

Dbamy o wysoką jakość pracy z pacjentem. Jako pierwsi w Łodzi, uzyskaliśmy akredytację ministra zdrowia dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ministerialny certyfikat potwierdza, że Medyceusz sprostał wyśrubowanym standardom określonym przez resort. Warto dodać, że nasz szpital również posiada certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Nigdy nie baliśmy się nowości. Od dawna czerpiemy z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, po to, aby szybciej i lepiej komunikować się z pacjentami. Uruchomiliśmy zatem rejestrację internetową, odpowiadamy na pytania przy pomocy Messengera, prowadzimy profil na Facebooku, a po wyniki badań nie trzeba się już fatygować do nas – można je pobierać wprost do swojego komputera czy smartfona. Tak jest przecież szybciej i wygodniej.

Staraliśmy się przez te 20 lat zmieniać i wciąż zamierzamy się rozwijać dla Państwa. Mamy nadzieję, że choć w części te zmiany odpowiadają Waszym potrzebom.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Artykuły powiązane

01.07 2020

Jeśli tej wiosny coś nas uczula, to warto pomyśleć o pomocy alergologa. Dlaczego? Obecnie publiczny atak kaszlu czy kichania zostanie odebrany jako przejaw COVID 19, a nie alergii. 

Więcej
29.06 2020

Dokładna ocena anatomii płodu jest już możliwa między 11 a 13 tygodniem ciąży. Szansa wykrycia wad płodu w I trymestrze waha się między 50% a 80%. Warunek: badanie USG musi być wykonywane według określonych standardów, na wysokiej jakości sprzęcie, przez osobę odpowiednio wyszkoloną. 

Więcej
19.05 2020

W maju uruchamiamy jeden z najnowocześniejszych w Łodzi gabinetów, w którym będziemy prowadzić pełną diagnostykę ultrasonograficzną w ciąży. Zapewniamy w nim doskonałą, profesjonalną opiekę lekarską oraz bezpieczne i dokładne badania na najwyższej jakości sprzęcie.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.