Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Kilka rzeczy, o których nie wiesz o CM Medyceusz

Kilkaset tysięcy pacjentów, wizyt, konsultacji, badań i zabiegów. 6 przychodni w Łodzi i Zgierzu, szpital, lekarze 19 specjalizacji, specjalistyczne poradnie, rozbudowana diagnostyka na nowoczesnym sprzęcie. To ledwie ułamek z rzeczy, które udało nam się dla Państwa osiągnąć. Dlaczego o tym mówimy?

Ponieważ rok 2019 jest dla nas szczególny: obchodzimy XX – lecie istnienia. Nasza pierwsza placówka powstała w 1999 roku przy ul. Bazarowej i – oczywiście rozbudowana – istnieje tam do dziś. Dziś leczymy wielokrotnie więcej, a wśród naszych pacjentów są nie tylko mieszkańcy Województwa Łódzkiego, ale w zasadzie z całej Polski.

Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby. Dość szybko okazało się, że dla części z Państwa dotarcie na Bałuty, do przychodni na ulicy Bazarowej, z odległych części Łodzi może sprawiać kłopot. Dlatego otworzyliśmy w Łodzi cztery poradnie przy ulicach Spornej, Syrenki, Herlinga – Grudzińskiego, Limanowskiego, a także 1 Maja w Zgierzu. Kolejne etapy w rozwoju wyznaczało nam uruchomienie laboratorium oraz konsekwentne poszerzanie możliwości diagnostycznych, aby u nas, na miejscu, bez konieczności przemieszczania się po mieście przez pacjentów, wykonywać konieczne badania przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Konsekwentnie poszerzaliśmy więc ofertę o badania tomografem, rezonansem, mammografem, dokonaliśmy rozbudowy teleradiologii,  zainstalowaliśmy urządzenia do diagnostyki kardiologicznej. Dzięki tej polityce dziś możemy zaoferować szeroki wachlarz badań, które pomagają nam skutecznie leczyć naszych pacjentów. Również dzięki niej uruchomiliśmy wyposażony w nowoczesne sale szpital, oferujący szeroki zakres usług z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii jednego dnia oraz otorynolaryngologii.

Przez minione 20 lat w medycynie znacznie zwiększyła się rola profilaktyki zdrowotnej – przecież wiele chorób można dzięki niej uniknąć bądź – wcześnie wykrywając - z powodzeniem leczyć. Proponujemy zatem bezpłatne programy profilaktyki: raka piersi, szyjki macicy, chorób układu krążenia, gruźlicy, nowotworów głowy i szyi, reumatoidalnego zapalenia stawów czy program profilaktyki rehabilitacyjnej i aktywizujący.

Dbamy o wysoką jakość pracy z pacjentem. Jako pierwsi w Łodzi, uzyskaliśmy akredytację ministra zdrowia dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ministerialny certyfikat potwierdza, że Medyceusz sprostał wyśrubowanym standardom określonym przez resort. Warto dodać, że nasz szpital również posiada certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Nigdy nie baliśmy się nowości. Od dawna czerpiemy z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, po to, aby szybciej i lepiej komunikować się z pacjentami. Uruchomiliśmy zatem rejestrację internetową, odpowiadamy na pytania przy pomocy Messengera, prowadzimy profil na Facebooku, a po wyniki badań nie trzeba się już fatygować do nas – można je pobierać wprost do swojego komputera czy smartfona. Tak jest przecież szybciej i wygodniej.

Staraliśmy się przez te 20 lat zmieniać i wciąż zamierzamy się rozwijać dla Państwa. Mamy nadzieję, że choć w części te zmiany odpowiadają Waszym potrzebom.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo