Kilka rzeczy, o których nie wiesz o CM Medyceusz

Kilkaset tysięcy pacjentów, wizyt, konsultacji, badań i zabiegów. 6 przychodni w Łodzi i Zgierzu, szpital, lekarze 19 specjalizacji, specjalistyczne poradnie, rozbudowana diagnostyka na nowoczesnym sprzęcie. To ledwie ułamek z rzeczy, które udało nam się dla Państwa osiągnąć. Dlaczego o tym mówimy?

Ponieważ rok 2019 jest dla nas szczególny: obchodzimy XX – lecie istnienia. Nasza pierwsza placówka powstała w 1999 roku przy ul. Bazarowej i – oczywiście rozbudowana – istnieje tam do dziś. Dziś leczymy wielokrotnie więcej, a wśród naszych pacjentów są nie tylko mieszkańcy Województwa Łódzkiego, ale w zasadzie z całej Polski.

Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby. Dość szybko okazało się, że dla części z Państwa dotarcie na Bałuty, do przychodni na ulicy Bazarowej, z odległych części Łodzi może sprawiać kłopot. Dlatego otworzyliśmy w Łodzi cztery poradnie przy ulicach Spornej, Syrenki, Herlinga – Grudzińskiego, Limanowskiego, a także 1 Maja w Zgierzu. Kolejne etapy w rozwoju wyznaczało nam uruchomienie laboratorium oraz konsekwentne poszerzanie możliwości diagnostycznych, aby u nas, na miejscu, bez konieczności przemieszczania się po mieście przez pacjentów, wykonywać konieczne badania przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Konsekwentnie poszerzaliśmy więc ofertę o badania tomografem, rezonansem, mammografem, dokonaliśmy rozbudowy teleradiologii,  zainstalowaliśmy urządzenia do diagnostyki kardiologicznej. Dzięki tej polityce dziś możemy zaoferować szeroki wachlarz badań, które pomagają nam skutecznie leczyć naszych pacjentów. Również dzięki niej uruchomiliśmy wyposażony w nowoczesne sale szpital, oferujący szeroki zakres usług z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii jednego dnia oraz otorynolaryngologii.

Przez minione 20 lat w medycynie znacznie zwiększyła się rola profilaktyki zdrowotnej – przecież wiele chorób można dzięki niej uniknąć bądź – wcześnie wykrywając - z powodzeniem leczyć. Proponujemy zatem bezpłatne programy profilaktyki: raka piersi, szyjki macicy, chorób układu krążenia, gruźlicy, nowotworów głowy i szyi, reumatoidalnego zapalenia stawów czy program profilaktyki rehabilitacyjnej i aktywizujący.

Dbamy o wysoką jakość pracy z pacjentem. Jako pierwsi w Łodzi, uzyskaliśmy akredytację ministra zdrowia dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ministerialny certyfikat potwierdza, że Medyceusz sprostał wyśrubowanym standardom określonym przez resort. Warto dodać, że nasz szpital również posiada certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Nigdy nie baliśmy się nowości. Od dawna czerpiemy z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, po to, aby szybciej i lepiej komunikować się z pacjentami. Uruchomiliśmy zatem rejestrację internetową, odpowiadamy na pytania przy pomocy Messengera, prowadzimy profil na Facebooku, a po wyniki badań nie trzeba się już fatygować do nas – można je pobierać wprost do swojego komputera czy smartfona. Tak jest przecież szybciej i wygodniej.

Staraliśmy się przez te 20 lat zmieniać i wciąż zamierzamy się rozwijać dla Państwa. Mamy nadzieję, że choć w części te zmiany odpowiadają Waszym potrzebom.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Artykuły powiązane

20.08 2019

Przed laty uznana za używkę, długo oskarżana o zgubny wpływ na układ krążenia i wywoływanie wielu chorób, trafia ostatnio do… „piramidy żywieniowej” - graficznego przewodnika, w którym dietetycy radzą, co i ile jeść i pić. Statystyczny Polak wypija jej 95 litrów rocznie. Kawa – bo niej mowa – od lat cieszy się niezmienną popularnością: budzi rano i dodaje wigoru w ciągu dnia. Ale jak poza tym wpływa na zdrowie?

Więcej
24.07 2019

Otworzyliśmy kolejne, czwarte, centrum rehabilitacyjne CM Medyceusz w Łodzi. Mieści się w przychodni przy ul. Limanowskiego 47. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę: każdy pacjent, który złoży deklarację do lekarza POZ w tej przychodni otrzyma bezpłatny pakiet specjalny, na który składają się: 10 zabiegów plus wizyta terapeutyczna w centrum rehabilitacji.

Więcej
22.07 2019

Synoptycy zapowiadają nadejście kolejnych fal upałów tego lata. Lekarze z CM Medyceusz radzą unikać wychodzenia z domu, przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie wystawiać skóry na słońce, nawadniać organizm.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.