Rentgenowskie telekomando w CM Medyceusz

Ultranowoczesny aparat rentgenowski typu telekomando, którym dysponują CM Medyceusz w Łodzi to obecnie najbardziej uniwersalne urządzenie, stosowane w diagnostyce radiologicznej. Można nim wykonać nie tylko standardowe zdjęcia RTG, ale także badania czynnościowe różnych narządów, badania wymagające podania środka kontrastowego, śledzić obraz rentgenowski w czasie rzeczywistym.

Określenie „telekomando” w nazwie aparatu oznacza przechylny, zdalnie sterowany stół, ułatwiający i umożliwiający wykonanie wielu skomplikowanych zdjęć, w tym projekcji skośnych (ułożenie pacjenta w płaszczyźnie skośnej, funkcja kątowego pochylania pacjenta). Kolumna i lampa RTG aparatu również są zautomatyzowane i mają funkcję pochylania kątowego. Nowy rentgen może wykonywać zdjęcia dużych obszarów ciała – pole obrazowe obejmuje ponad dwa metry (pełne pokrycie pacjenta wiązką promieniowania bez konieczności jego przemieszczania).

Dzięki zastosowaniu rentgenowskiego toru wizyjnego, czyli systemu urządzeń do przetwarzania obrazu RTG na obraz telewizyjny, pracę różnych organów i narządów można obserwować w czasie rzeczywistym. W przypadku badań z kontrastem aparat rejestruje wszystkie fazy badania, zapisując je w postaci przypominającej film, dysponuje oprogramowaniem do łączenia zdjęć, tworzenia panoram. Nowy rentgen umożliwia ponadto uzyskiwanie obrazów warstw ciała, zrobionych pod różnym kątem, przesuwanie, dodawanie obrazów.

Słowem – unikatowa konstrukcja, wyposażenie i oprogramowanie RTG typu telekomando pozwalają na wykonywanie pełnej diagnostyki obrazowej o nieosiągalnych dotychczas parametrach. Może on być wykorzystany do robienia zdjęć kości, płuc, stawów, wykonania m.in. badań: przełyku, żołądka i jelita cienkiego, układu moczowo-płciowego urografia, cystografia, rdzenia kręgowego (mielografia).

Zdjęcia rentgenowskie można oglądać na ekranie monitora w kilka sekund po ich zrobieniu.  Dzięki specjalnej konstrukcji aparatu, personel medyczny ma łatwy dostęp do pacjenta ze wszystkich stron stołu.

Na badanie radiologiczne zapraszamy do  CM Medyceusz, ul. Bazarowa 9 (Bałuty), w godzinach 8.00-17.30 od poniedziałku do piątku.

Badania radiologiczne nie wymagają wcześniejszych zapisów (nie dotyczy badań z kontrastem).

Artykuły powiązane

06.11 2019

W Polsce coraz częściej mamy do czynienia z otyłością przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Otyli rodzice przyprowadzają do gabinetów lekarskich swoje otyłe dzieci. Dr Izabela Haduch – Pietruszka, specjalistka wewnętrznych i diabetologii z CM Medyceusz mówi, że 80 procent wszystkich pacjentów trafia do niej z powodu chorób wywołanych otyłością.

Więcej
30.10 2019

Ponad trzy miliony Polaków zachorowało w  sezonie 2018/2019 na grypę. Ilu z tych zakażeń można by uniknąć, gdybyśmy lepiej dbali o higienę, zwłaszcza higienę dłoni? Dokładne mycie rąk w sezonie grypowym jest najlepszym – poza szczepionkami – zabezpieczeniem przed chorobą. Ale jak dokładnie myć dłonie? Przeczytaj.

Więcej
28.10 2019

Wprawdzie spacerując po parku lub spędzając czas na placu zabaw dotlenimy organizm, poprawimy pracę układu krążenia, a nawet pośrednio wpłyniemy na naszą wydolność, to jednak nie podniesiemy znacząco sprawności naszego organizmu. Dorota Marcula, fizjoterapeutka z CM Medyceusz podpowiada osobom prowadzącym statyczny tryb życia, jak to zrobić bez szwanku i  wyjaśnia dlaczego to jest tak ważne.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.