Rentgenowskie telekomando w CM Medyceusz

Ultranowoczesny aparat rentgenowski typu telekomando, którym dysponują CM Medyceusz w Łodzi to obecnie najbardziej uniwersalne urządzenie, stosowane w diagnostyce radiologicznej. Można nim wykonać nie tylko standardowe zdjęcia RTG, ale także badania czynnościowe różnych narządów, badania wymagające podania środka kontrastowego, śledzić obraz rentgenowski w czasie rzeczywistym.

Określenie „telekomando” w nazwie aparatu oznacza przechylny, zdalnie sterowany stół, ułatwiający i umożliwiający wykonanie wielu skomplikowanych zdjęć, w tym projekcji skośnych (ułożenie pacjenta w płaszczyźnie skośnej, funkcja kątowego pochylania pacjenta). Kolumna i lampa RTG aparatu również są zautomatyzowane i mają funkcję pochylania kątowego. Nowy rentgen może wykonywać zdjęcia dużych obszarów ciała – pole obrazowe obejmuje ponad dwa metry (pełne pokrycie pacjenta wiązką promieniowania bez konieczności jego przemieszczania).

Dzięki zastosowaniu rentgenowskiego toru wizyjnego, czyli systemu urządzeń do przetwarzania obrazu RTG na obraz telewizyjny, pracę różnych organów i narządów można obserwować w czasie rzeczywistym. W przypadku badań z kontrastem aparat rejestruje wszystkie fazy badania, zapisując je w postaci przypominającej film, dysponuje oprogramowaniem do łączenia zdjęć, tworzenia panoram. Nowy rentgen umożliwia ponadto uzyskiwanie obrazów warstw ciała, zrobionych pod różnym kątem, przesuwanie, dodawanie obrazów.

Słowem – unikatowa konstrukcja, wyposażenie i oprogramowanie RTG typu telekomando pozwalają na wykonywanie pełnej diagnostyki obrazowej o nieosiągalnych dotychczas parametrach. Może on być wykorzystany do robienia zdjęć kości, płuc, stawów, wykonania m.in. badań: przełyku, żołądka i jelita cienkiego, układu moczowo-płciowego urografia, cystografia, rdzenia kręgowego (mielografia).

Zdjęcia rentgenowskie można oglądać na ekranie monitora w kilka sekund po ich zrobieniu.  Dzięki specjalnej konstrukcji aparatu, personel medyczny ma łatwy dostęp do pacjenta ze wszystkich stron stołu.

Na badanie radiologiczne zapraszamy do  CM Medyceusz, ul. Bazarowa 9 (Bałuty), w godzinach 8.00-17.30 od poniedziałku do piątku.

Badania radiologiczne nie wymagają wcześniejszych zapisów (nie dotyczy badań z kontrastem).

Artykuły powiązane

20.08 2019

Przed laty uznana za używkę, długo oskarżana o zgubny wpływ na układ krążenia i wywoływanie wielu chorób, trafia ostatnio do… „piramidy żywieniowej” - graficznego przewodnika, w którym dietetycy radzą, co i ile jeść i pić. Statystyczny Polak wypija jej 95 litrów rocznie. Kawa – bo niej mowa – od lat cieszy się niezmienną popularnością: budzi rano i dodaje wigoru w ciągu dnia. Ale jak poza tym wpływa na zdrowie?

Więcej
24.07 2019

Otworzyliśmy kolejne, czwarte, centrum rehabilitacyjne CM Medyceusz w Łodzi. Mieści się w przychodni przy ul. Limanowskiego 47. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę: każdy pacjent, który złoży deklarację do lekarza POZ w tej przychodni otrzyma bezpłatny pakiet specjalny, na który składają się: 10 zabiegów plus wizyta terapeutyczna w centrum rehabilitacji.

Więcej
22.07 2019

Synoptycy zapowiadają nadejście kolejnych fal upałów tego lata. Lekarze z CM Medyceusz radzą unikać wychodzenia z domu, przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie wystawiać skóry na słońce, nawadniać organizm.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.