Rentgenowskie telekomando w CM Medyceusz

Ultranowoczesny aparat rentgenowski typu telekomando, którym dysponują CM Medyceusz w Łodzi to obecnie najbardziej uniwersalne urządzenie, stosowane w diagnostyce radiologicznej. Można nim wykonać nie tylko standardowe zdjęcia RTG, ale także badania czynnościowe różnych narządów, badania wymagające podania środka kontrastowego, śledzić obraz rentgenowski w czasie rzeczywistym.

Określenie „telekomando” w nazwie aparatu oznacza przechylny, zdalnie sterowany stół, ułatwiający i umożliwiający wykonanie wielu skomplikowanych zdjęć, w tym projekcji skośnych (ułożenie pacjenta w płaszczyźnie skośnej, funkcja kątowego pochylania pacjenta). Kolumna i lampa RTG aparatu również są zautomatyzowane i mają funkcję pochylania kątowego. Nowy rentgen może wykonywać zdjęcia dużych obszarów ciała – pole obrazowe obejmuje ponad dwa metry (pełne pokrycie pacjenta wiązką promieniowania bez konieczności jego przemieszczania).

Dzięki zastosowaniu rentgenowskiego toru wizyjnego, czyli systemu urządzeń do przetwarzania obrazu RTG na obraz telewizyjny, pracę różnych organów i narządów można obserwować w czasie rzeczywistym. W przypadku badań z kontrastem aparat rejestruje wszystkie fazy badania, zapisując je w postaci przypominającej film, dysponuje oprogramowaniem do łączenia zdjęć, tworzenia panoram. Nowy rentgen umożliwia ponadto uzyskiwanie obrazów warstw ciała, zrobionych pod różnym kątem, przesuwanie, dodawanie obrazów.

Słowem – unikatowa konstrukcja, wyposażenie i oprogramowanie RTG typu telekomando pozwalają na wykonywanie pełnej diagnostyki obrazowej o nieosiągalnych dotychczas parametrach. Może on być wykorzystany do robienia zdjęć kości, płuc, stawów, wykonania m.in. badań: przełyku, żołądka i jelita cienkiego, układu moczowo-płciowego urografia, cystografia, rdzenia kręgowego (mielografia).

Zdjęcia rentgenowskie można oglądać na ekranie monitora w kilka sekund po ich zrobieniu.  Dzięki specjalnej konstrukcji aparatu, personel medyczny ma łatwy dostęp do pacjenta ze wszystkich stron stołu.

Na badanie radiologiczne zapraszamy do  CM Medyceusz, ul. Bazarowa 9 (Bałuty), w godzinach 8.00-17.30 od poniedziałku do piątku.

Badania radiologiczne nie wymagają wcześniejszych zapisów (nie dotyczy badań z kontrastem).

Artykuły powiązane

23.05 2019

Kiedyś, jeśli ktoś miał grypę, obowiązkowo kładł się na kilka dni do łóżka. Ale w ciągu ostatnich 20-30 lat wielu z nas uznało, że nie może sobie pozwolić na chorowanie. Chodziliśmy z grypą do pracy i nie chcieliśmy słuchać, że w ten sposób sporo ryzykujemy. Na szczęście te czasy już mijają i łóżko – jako ważne, a może najważniejsze lekarstwo na grypę – wraca do łask. Dlaczego w przypadku grypy łóżko jest niezastąpione?

Więcej
21.05 2019

Szpital CM Medyceusz powiększył się o oddział otorynolaryngologiczny. Pacjenci trafią pod opiekę doskonałych lekarzy, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywali w renomowanych Harvard Medical School w Bostonie czy Fisch International Microsurgery Foundation w Zurychu. Umieszczani są w świetnie wyposażonych, komfortowych salach.

Więcej
17.05 2019

Udar, zawał, miażdżyca, niewydolność serca i nerek, cukrzyca, trwałe uszkodzenie siatkówki oka - to wszystko efekty nadciśnienia tętniczego, które stało się prawdziwą plagą, przestało być chorobą osób starszych, bo cierpią na nie już dwudziestolatkowie - przestrzegają lekarze z CM Medyceusz. Szacuje się, że w Polsce nadciśnienie ma blisko 10 milionów ludzi. Prawie połowa je ignoruje.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.