Rusza program profilaktyki nowotworów głowy i szyi

Nowotwory głowy i szyi są szóstym pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym w Polsce. Niestety, w ostatnich 20 latach odnotowano wzrost liczby zachorowań o 20%. Liczba chorych jest już dwukrotnie większa niż pacjentek z rakiem szyjki macicy. Rusza „Łódzki Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi”, do którego włączył się CM Medyceusz. Osoby, które pragną przejść diagnostykę medyczną pod tym kątem, zapraszamy do placówek centrum. Udział w programie jest bezpłatny.

 

W programie profilaktyki powinny wziąć udział wszystkie osoby w wieku 40-65, w szczególności zachęcamy osoby znajdujące się w grupie ryzyka:

  • ból języka
  • nieleczone owrzodzenie jamy ustnej i/lub czerwone lub białe plamy w jamie ustnej
  • ból gardła
  • utrzymująca się chrypka
  • ból i/lub trudności w połykaniu, guzek w szyi
  • upośledzenie drożności nosa po jednej stronie lub krwawienie z nosa.

 

Wiedza na temat nowotworów głowy i szyi w społeczeństwie wciąż jest niewielka. Ponad 60% pacjentów już w momencie diagnozy znajduje się w zaawansowanym stopniu choroby. 60% z tej grupy umiera w ciągu 5 lat. Tymczasem rozpoznanie na wczesnym etapie zaawansowania zwiększa stopień przeżywalności do nawet 80-90%.

 

Osoby, pragnące wziąć udział w programie powinny zgłosić się do wybranej placówki CM Medyceusz do lekarza pierwszego kontaktu. Dalsza diagnostyka prowadzona będzie w Klinice Otolaryngologii i Laryngologii Onkologicznej Szpitala im. n. Barlickiego, przy ul. Kopcińskiego 2.

 

Zapraszamy do przychodni Centrum Medycznego Medyceusz:

  • ul. Bazarowa 9
  • ul. Limanowskiego 47
  • ul. Sporna 83

 

„Łódzki Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi” realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego programu profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi dla mieszkańców regionu łódzkiego i ościennych województw. Jego głównym celem jest opracowanie i wdrożenie kompleksowego programu profilaktyki i wczesnej diagnostyki nowotworów głowy i szyi oraz wsparcia emocjonalnego dla pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową.

Projekt „Łódzki Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi” nr POWR.05.01.00-00-0011/16
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 

Artykuły powiązane

08.01 2019

Żebyś był pewny, że naprawdę jesteś zdrowy. Ta rada dotyczy każdego z nas, bez względu na płeć i wiek. Nie powinieneś jej lekceważyć – szczególnie, jeśli jesteś facetem po pięćdziesiątce i dotąd, jeśli tylko mogłeś, unikałeś kontaktu z służbą zdrowia. Powinieneś zacząć się regularnie badać nawet wtedy, gdy dobrze się odżywiasz i prowadzisz aktywny tryb życia. Dlaczego?

 

Więcej
03.01 2019

Idealna sylwetka, brak nadwagi, a jednocześnie duża, o wiele za duża ilość tkanki tłuszczowej, ukrytej w jamie brzusznej, wokół narządów wewnętrznych. Czy można być otyłym i o tym nie wiedzieć? Czy otyłość może się ukryć?

Więcej
27.12 2018

Każdy, kto jest aktywny fizycznie, uprawia jakiś sport amatorsko czy profesjonalnie albo zamierza zacząć ćwiczyć może w CM Medyceusz w Łodzi wykonać badania, sprawdzające stan zdrowia. Medyceusz proponuje tej grupie osób specjalny pakiet badań laboratoryjnych pod nazwą: Aktywni fizycznie.

Więcej

Współpracujemy

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.