Medyceusz wspiera Turniej Szachów Rodzinnych

W sobotę 14 kwietnia odbył się Trzeci Wiosenny Turniej Szachów Rodzinnych w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. W turnieju wzięło udział 41 drużyn, które wystąpiły w składach 2 – osobowych o bliskim stopniu pokrewieństwa np. dziecko + rodzic, dziecko + dziadek, dziecko + wujek, dziecko + rodzeństwo. Najlepsze drużyny w podziale na stopień pokrewieństwa, otrzymały puchary a wszyscy zawodnicy medale za udział.

 

 

CM Medyceusz przekazał Voucher na Panel Pediatryczny dla jednej z zwycięskich drużyn.

„ Voucher był dla nas dużym zaskoczeniem. Mamy świadomość jak ważne są badania profilaktyczne, czasami o nich zapominamy, usprawiedliwiając się, że nie mamy czasu. Teraz na pewno skorzystamy i niebawem przyjdziemy na badania – poinformowała mama uczestnika, który wywalczył puchar. To już nasz Trzeci Turniej Szachów Rodzinnych, zauważmy, że szachy staja się coraz bardziej popularne wśród dzieci. Cieszymy się, że w szachy grają całe rodziny – mówi Krzysztof Żurkiewicz sędzia i organizator turnieju. Gra w szachy u dzieci rozwija zdolność logicznego, twórczego myślenia, pamięć, koncentrację, wyobraźnię wzrokową i przestrzenną.

 

Artykuły powiązane

18.03 2019

Jeśli masz problemy z głosem, skonsultuj je u naszego foniatry. Zrób to koniecznie, jeśli kłopoty pojawiły się po jakiejkolwiek operacji chirurgicznej. W naszej poradni otorynolaryngologicznej przy Bazarowej od marca przyjmuje specjalista foniatrii.

Więcej
12.03 2019

Tylko w ostatnim tygodniu lutego grypa wystąpiła u ponad 158 tysięcy pacjentów w Polsce – podaje Państwowy Zakład Higieny. Jak widać, wciąż jesteśmy w pełni okresu infekcji. Wielu z nas czuje się źle i nie wie czy to grypa czy przeziębienie? Postaramy się pomóc.

 

Więcej
28.02 2019

Nieregularne jedzenie. Za mała liczba zbyt obfitych posiłków w ciągu dnia. Podjadanie. Nadmiar węglowodanów, niedomiar warzyw. Za mało ruchu. Przed Światowym Dniem Walki z Otyłością nasi lekarze radzą, jak skutecznie rozpocząć walkę z nadmiarem kilogramów. Jeśli chcesz rozpocząć wiosenną dietę, to lektura obowiązkowa.

 

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.