Jak przygotować się do wizyty w szpitalu.

Każdy pobyt poza domem, a tym bardziej pobyt w szpitalu może być stresujący.  Już sam planowany zabieg czy operacja mogą powodować niepokój, dochodzi do niego stres związany ze zmianą miejsca pobytu i dotychczasowych przyzwyczajeń. Można jednak spróbować oswoić tę nową sytuację, prawidłowo przygotowując się do planowanej hospitalizacji.

Sala operacyjna CM Medycuesz Szpital

Po pierwsze należy zadbać o dokumenty. Pacjent powinien mieć przy sobie skierowanie do szpitala, wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę a także dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL potwierdzający tożsamość. Przydatne mogą się również okazać dane zakładu pracy.

Po drugie dokumentacja medyczna. Warto mieć ze sobą karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego jak również historię choroby. Konieczna jest także lista przyjmowanych długotrwale leków, wraz ze sposobem ich dawkowania. Należy również zabrać ze sobą wyniki badań (morfologia, EKG, grupa krwi, INR, APTT, elektrolity) a także zaświadczenie o szczepieniu przeciw WZW typu B. W szczególnych przypadkach może być również wymagane RTG klatki piersiowej oraz inne, dodatkowe badania wskazane przez lekarza prowadzącego.

Ważne jest również, aby zabrać ze sobą rzeczy osobiste: piżamę lub koszulę nocną, ręcznik, bieliznę, buty na zmianę – kapcie lub klapki oraz wygodne ubranie i szlafrok. Niezbędne będą również środki higieny osobistej: mydło lub żel pod prysznic, szampon, szczoteczka i pasta do zębów oraz inne przybory toaletowe. Warto również zabrać ze sobą ciepły sweter lub bluzę, na wypadek gdyby temperatura na oddziale była niższa, niż ta do której przywykliśmy.

Nie zaleca się zabierania ze sobą cennych przedmiotów takich jak: biżuteria, zegarek, aparat fotograficzny, kamera czy konsole do gier lub odtwarzacze mp3 i mp4. Zabierając ze sobą telefon komórkowy należy pamiętać o ładowarce.

- W każdej sali chorych, pacjenci mają do dyspozycji szafę na ubrania i szafkę na rzeczy osobiste – podkreśla Magdalena Cieślak, rzecznik Centrum Medycznego Medyceusz w Łodzi

Szczególnie uważnie warto przygotować do planowanej hospitalizacji małych pacjentów. Dla większości dzieci pobyt w szpitalu będzie nowym doświadczeniem, oddaleniem od domu, bliskich i codziennego rytmu dnia. W tym by pobyt w szpitalu przebiegał łagodnie najważniejsze może okazać się nastawienie rodziców. Jeśli opiekunowie zachowają spokój i opanowanie, nowa sytuacja będzie dla dziecka znacznie łatwiejsza. Pakując torbę z rzeczami dla dziecka, warto pamiętać by znalazła się w niej ukochana maskotka, gra lub książeczka. W przypadku małych dzieci nie można zapomnieć o zapasie mleka i pieluch, butelek i innych niezbędnych akcesoriów. Rodzice powinni również pamiętać o kapciach i ubraniach na zmianę dla siebie.

Przygotowując się do planowego zabiegu czy operacji, warto też dobrze wybrać szpital. Centra Medyczne Medyceusz spełniają najwyższe europejskie standardy oraz dysponują oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziałem chirurgii ogólnej, oddziałem chirurgii jednego dnia oraz oddziałem otorynolaryngologicznym.
Oferujemy komfortowy pobyt w nowoczesnych salach pooperacyjnych z wysokiej klasy zapleczem urządzeń medycznych. – zapewnia Magdalena Cieślak z CM Medyceusz – Poza chirurgią klasyczną wykonujemy również operacje laparoskopowe oraz artroskopie.

CM Medyceusz dysponuje dwiema w pełni wyposażonymi salami operacyjnymi oraz szerokim zapleczem diagnostycznym. W miejscu działania szpitala zapewniono dostęp do: aparatów USG, rentgena, rezonansu magnetycznego oraz tomografu komputerowego. Szpital posiada również bezpośredni dostęp do laboratorium analitycznego.

- Powierzając nam swoje zdrowie, maja Państwo pewność najwyższej jakości, nowoczesnych rozwiązań medycznych oraz świetnie wyszkolonego, uniwersyteckiego personelu medycznego – dodaje Magdalena Cieślak.

Prawidłowe przygotowanie się do pobytu w szpitalu na pewno zmniejszy stres związany z tą niecodzienną sytuacją. Skompletowana wcześniej dokumentacja medyczna i prawidłowo przygotowane dokumenty zapewnią, że pobyt w placówce nie będzie się niepotrzebnie przedłużał.

 

Centra Medyczne Medyceusz to sieć nowoczesnych, prywatnych placówek medycznych w Łodzi. W sześciu placówkach świadczone są kompleksowe usługi medyczne. W skład oferty wchodzi Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ), opieka pediatryczna, poradnie lekarzy specjalistów (AOS), hospitalizacja planowa w Szpitalu Centrów Medycznych Medyceusz, laboratoria, diagnostyka specjalistyczna, transport medyczny, nocna i świąteczna opieka lekarska. Sztandarową usługą CM Medyceusz jest diagnostyka obrazowa (RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, mammografia). Placówki mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także świadczą usługi komercyjne.

 

 

Artykuły powiązane

20.08 2019

Przed laty uznana za używkę, długo oskarżana o zgubny wpływ na układ krążenia i wywoływanie wielu chorób, trafia ostatnio do… „piramidy żywieniowej” - graficznego przewodnika, w którym dietetycy radzą, co i ile jeść i pić. Statystyczny Polak wypija jej 95 litrów rocznie. Kawa – bo niej mowa – od lat cieszy się niezmienną popularnością: budzi rano i dodaje wigoru w ciągu dnia. Ale jak poza tym wpływa na zdrowie?

Więcej
24.07 2019

Otworzyliśmy kolejne, czwarte, centrum rehabilitacyjne CM Medyceusz w Łodzi. Mieści się w przychodni przy ul. Limanowskiego 47. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę: każdy pacjent, który złoży deklarację do lekarza POZ w tej przychodni otrzyma bezpłatny pakiet specjalny, na który składają się: 10 zabiegów plus wizyta terapeutyczna w centrum rehabilitacji.

Więcej
22.07 2019

Synoptycy zapowiadają nadejście kolejnych fal upałów tego lata. Lekarze z CM Medyceusz radzą unikać wychodzenia z domu, przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie wystawiać skóry na słońce, nawadniać organizm.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.