Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Prowadzenie nowoczesnego centrum medycznego to nie lada wyzwanie. Aby zapewnić najwyższą jakość obsługi pacjentom, którzy zaufali specjalistom i powierzyli w ich ręce swoje bezpieczeństwo i życie, potrzebny jest nie tylko odpowiedni lokal i sprzęt. Równie ważny jest personel składający się z najwyższej klasy specjalistów, którzy będą czuwać nad zdrowiem swoich podopiecznych.

Teleradiologia - na czym polega i czy warto

O ile w przypadku większości badań konieczna jest obecność lekarza specjalisty podczas badania, o tle w przypadku diagnostyki obrazowej, opis badania zwykle wykonywany jest bez obecności pacjenta. Dzięki teleradiologii możesz zapewnić sobie najwyższą jakość świadczonych usług. Jednym z problemów punktów oferujących rezonans magnetyczny, badanie tomografii komputerowej, a także klasyczne badania radiologiczne jest brak odpowiednio wykwalifikowanego personelu, który mógłby rzetelnie opisywać badania. Pamiętaj, że badania obrazowe pomagają wykryć przeróżne choroby, które powinny być leczone od najwcześniejszego stadium.

Czas to życie

Przykładowo w przypadku nowotworów liczy się każda doba, często zabiegi planowane są na cito, by umożliwić chorym maksymalnie dużą możliwość pełnego powrotu do zdrowia. Niektóre choroby bardzo trudno zdiagnozować i tylko wprawne oko specjalisty może prawidłowo ocenić to, co widzi. Zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych, wysokiej klasy specjalistów jest bardzo kosztowne dla placówki, a przecież ludzkie życie jest na wagę złota. Dzięki usługom teleradiologii udało się rozwiązać problem zakładów oferujących diagnostykę obrazową, obniżyć koszty ich prowadzenia oraz zapewnić maksymalnie wysoką jakość opisów.

Na czym polega teleradiologia?

Jest to rodzaj współpracy polegający na tym, że Twoja placówka wykonuje badanie - po przeszkoleniu Twojego personelu medycznego, a następnie przesyła obrazy diagnostyczne do innej placówki, która oferuje usługi teleradiologii, gdzie badania są opisywane. Można powiedzieć, że jest to rodzaj konsultacji, która pomaga wspierać Twoją placówkę.  Zwykle takie miejsca gromadzą i zatrudniają najlepszych specjalistów i radiologów. To zapewnia nie tylko najlepszą jakość wykonywanych usług, ale też krótki czas wykonania opisów. Specjalista zajmuje się wtedy tylko rzetelnym wykonaniem opisu, bez konieczności uczestniczenia w badaniu, dojazdu do placówki.

 

Placówki oferujące teleradiologię zajmują się nie tylko tworzeniem opisów, ale także zapewniają szkolenie techników elektroradiologii, pomagają przygotowywać protokołu badań rezonansu magnetycznego, czy też tomografii komputerowej. Zajmują się także wspieraniem w całej organizacji pracy pracowni, zapewniają bezpieczny i szyfrowany przesył badań. To wszystko pomaga stworzyć maksymalnie bezpieczne warunki do tego, by Twoi pacjenci mogli czuć się bezpieczni i zaopiekowani.

Jakie badania można opisać dzięki teleradiologii?

Wyobraź sobie, że nad Twoimi pacjentami czuwają najlepsi specjaliści w Polsce, którzy są dostępni na jedno kliknięcie. Tak właśnie to działa. Rewolucja technologiczna weszła wspiera medycynę i pomaga zachować ludziom zdrowie. Za pomocą teleradiologii można znaleźć szybko specjalistów, którzy opiszą badania z zakresu neuroradiologii, radiologii narządu ruchu - MSK, radiologii pediatrycznej, radiologii onkologicznej, a nawet badania stomatologiczne. OpStacje diagnostyczne muszą być certyfikowane zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia - wrażliwe dane pacjentów są więc bezpieczne.

 

 

 

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo

 

Proteo logo