Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Święta to czas, kiedy szczególnie chcemy zadbać o swoich bliskich. Nie ma lepszego prezentu niż podarowanie komuś zdrowia lub pomoc w dbaniu o nie. Warto więc pomyśleć o tym, czy zamiast kolejnego zbędnego przedmiotu nie lepiej podarować bliskiej osobie coś praktycznego, co jednocześnie odzwierciedli nasza troskę o niego. Idealnym prezentem może okazać się pakiet badań, który nie tylko odciąży finansowo, ale również pozwoli sprawdzić, na którym aspekcie naszego zdrowia warto skupić się najbardziej.

Jakie są najpopularniejsze badania?

Pakiety badań laboratoryjnych to przede wszystkim istotna profilaktyka, która pozwala odpowiednio wcześnie zareagować na niepokojące zmiany występujące w naszym organizmie. Szybko zdiagnozowany problem pozwala na szybkie jego rozwiązanie i lepsze perspektywy szybkiego wyzdrowienia. Wykonując regularne badania profilaktyczne możemy monitorować parametry naszego zdrowia. Pakiety badań są przeznaczone dla osób w różnym wieku, o różnej płci i stanie zdrowia, dodatkowo możemy je dopasować do potrzeb konkretnego pacjenta oraz schorzeń i dolegliwości, jakie już u niego występują.

 

Pakiety dla mężczyzn koncentrują się na prawidłowych funkcjach najważniejszych organów w organizmie. Pozwalają również sprawdzić, czy nie pojawił się jakiś niepokojący stan zapalny. Ważnym parametrem dla każdego z nas jest poziom lipidów, który może wymagać od nas zmiany trybu żywienia na bardziej sprzyjający zdrowiu. U mężczyzn warto badać regularnie poziom testosteronu, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Badania polecane są mężczyznom, którzy intensywnie pracują i są mocno narażeni na stres. Dla starszych panów oferuje się dodatkowo badania poziomu cukru, który ma szczególny wpływ na powstawanie chorób układu krwionośnego oraz cukrzycy. W wieku 50+ warto sprawdzić również markery nowotworowe oraz monitorować zmieniającą się gospodarkę hormonalną organizmu. Pozwoli to odpowiednio wcześnie zareagować i trzymać wszystkie parametry na odpowiednim poziomie.

 

W ofercie istnieją także oddzielne pakiety dla kobiet. Tutaj również sprawdza się poziom ogólnego funkcjonowania organizmu oraz kobiecych hormonów. Badania dla kobiet w wieku 50+ są bardziej szczegółowe, pozwalają na zdiagnozowanie i wczesne wykrycie dolegliwości związanych z układem moczowym czy hormonalnym, które często doskwierają kobietom w dojrzałym wieku.

 

Inną formą badań są pakiety dla osób aktywnych fizycznie. Tutaj bierze się pod uwagę przede wszystkim pracę gospodarki elektrolitowej organizmu oraz wyeliminowanie problemów z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych. Monitoruje się również pracę serca, szczególnie u osób, które trenują sporty wydolnościowe i wytrzymałościowe.

Co warto badać regularnie, aby cieszyć się dobrym zdrowiem?

Bardzo istotne są badania narządów wewnętrznych, których prawidłowa praca jest wyznacznikiem dobrego zdrowia. Dlatego właśnie polecany jest między innymi pakiet nerkowy, który pozwala na zachowanie odpowiedniego stanu nawodnienia i oczyszczania organizmu. Warto również badać układ krążenia, aby odpowiednio wcześnie zdiagnozować nieprawidłowości w pracy układu krwionośnego i układu krążenia. Jest to bardzo ważne badanie szczególnie dla osób starszych, które chcą uniknąć problemów i leczenia farmakologicznego chorób przewlekłych.

 

Interesujące mogą być także pakiety badań reumatologicznych, które pomagają wykryć problemy związane ze stawami oraz kośćmi. Wykrywane są zarówno infekcje pochodzenia bakteryjnego, jak i schorzenia immunologiczne.

Więcej o pakietach medycznych znajdziecie na stronie https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/profilaktyka-zdrowotna/pakiety-medyczne

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo