Poradnik
Wybierz kategorię artykułów
aktualnosci aktualnosci
Aktualności
email email
Poradnik pacjenta
sms sms
Leksykon zdrowia
rejestracja rejestracja
Media o nas

Najświeższe informacje z życia przychodni - przejdź do kategorii

Praktyczne informacje: Jak przygotować się do badania? Na czym ono polega? To i wiele więcej - przejdź do kategorii

Artykuły naukowe, wypowiedzi ekspertów - przejdź do kategorii

Artykuły i informacje prasowe - przejdź do kategorii

Chrapanie to powszechne zjawisko, które może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych oraz wpływać na jakość życia zarówno osoby chrapiącej, jak i jej partnera. Szukając rozwiązania tego problemu, coraz więcej osób zwraca uwagę na technikę leczenia chrapania znana jako RaVoR. W tym artykule dokładnie omówimy, na czym polega ta technika oraz jak może ona pomóc w zwalczaniu chrapania.

 

Czym jest technika RaVoR i jak poprawia jakość życia?

Chrapanie jest wynikiem ograniczonego przepływu powietrza przez drogi oddechowe podczas snu. Gdy osoba śpi, mięśnie gardła i języka się rozluźniają, a podniebienie miękkie i języczek mogą obniżać się, blokując drogi oddechowe. Kiedy powietrze próbuje przepłynąć przez te zwężone drogi, powoduje wibracje tkanek, co jest słyszalne jako dźwięk chrapania. Ograniczenie przepływu powietrza może być spowodowane przez wiele czynników, takich jak nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy gardła, obniżone napięcie mięśniowe podczas snu, obecność polipów lub wypadniętych migdałków, a także wrodzone cechy anatomiczne. Chrapanie może być również spowodowane przez nadmierne spożycie alkoholu, palenie tytoniu, alergie, lub problemy ze snem, takie jak bezdechy senny.

 

Jak przebiega zabieg — na czym polega?

Technika RaVoR to skrót od terminów „Radiofrekwencja” (Radiofrequency), „Ablacja” oraz „Volumetric” (wolumetryczny). Jest to innowacyjna metoda leczenia chrapania, która wykorzystuje energię radiofrekwencyjną do zmniejszenia objętości tkanek miękkich w obrębie gardła, takich jak małżowiny nosowe, języczek czy podniebienie miękkie. Aby to osiągnąć, operator umieszcza odpowiednie elektrody, na przykład igłowe, w okolicy ciała pacjenta, która ma być poddana zabiegowi. Elektrody umieszczone w okolicy ciała pacjenta emitują energię radiofrekwencyjną. Ta energia oddziałuje na nadmiernie rosnące tkanki, powodując ich skurczenie i redukcję objętości. Dzięki temu, tkanie staje się bardziej elastyczne i mniejsze, co przyczynia się do poprawy przepływu powietrza przez drogi oddechowe i redukcji chrapania. Zabieg jest przeprowadzany zwykle w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

 

Korzyści płynące z techniki RaVoR — skuteczność zabiegu

Leczenie chrapania techniką RaVoR przynosi szereg korzyści, zarówno dla osoby chrapiącej, jak i dla jej partnera życiowego. Oto kilka najważniejszych:

 

  1. Skuteczność

Technika RaVoR jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia chrapania. Badania kliniczne potwierdzają, że u większości pacjentów występuje istotna poprawa po przeprowadzeniu zabiegu.

 

  1. Bezpieczeństwo

Zabieg RaVoR jest stosunkowo bezpieczny i ma niskie ryzyko powikłań. Dzięki precyzyjnej kontroli energii radiofrekwencyjnej można minimalizować ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek.

 

  1. Trwałość efektów

Wiele osób, które przeszły zabieg RaVoR, doświadcza trwałego zmniejszenia lub ustąpienia chrapania. Dzięki temu mogą cieszyć się spokojnym snem bez niepokoju o swoje zdrowie i dobre samopoczucie bliskich.

 

  1. Brak potrzeby hospitalizacji

Zabieg RaVoR można przeprowadzić ambulatoryjnie, co oznacza, że pacjent nie musi przebywać w szpitalu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko wrócić do codziennych aktywności.

 

Leczenie chrapania techniką RaVoR to innowacyjna metoda, która może przynieść ulgę osobom cierpiącym na ten problem oraz ich bliskim. Dzięki zastosowaniu energii radiofrekwencyjnej zabieg RaVoR skutecznie redukuje objawy chrapania, poprawiając jakość snu i życia pacjentów. Jeśli borykasz się z chrapaniem lub znasz kogoś, kto ma ten problem, warto rozważyć skorzystanie z tej nowoczesnej metody leczenia.

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo