Medycyna estetyczna

Zabiegi i konsultacje prowadzi:

 

 • specjalista medycyny rodzinnej i medycyny estetycznej      lek. Adam Rakowski.
Zapisy na konsultacje i informacja:

 

Limanowskiego 47 Łódź, 91-309
  42 613-69-47
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii wykonuje lekarz Adam Rakowski.  Jest to lekarz z wieloletnim stażem pracy, specjalista z zakresu medycyny rodzinnej, skończył studia na Łódzkiej Akademii Medycznej. Wieloletni praktyk w Centrum Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej.

Poprawa wyglądu to dbałość o zdrowie. W ten sposób każdy może poczuć się lepiej. Medycyna estetyczna to zabiegi przyjazne i pożyteczne, polepszają nie tylko wygląd, ale też samopoczucie. To dobra inwestycja w urodę.

Po rozmowie z pacjentem, poznaniu jego oczekiwań co do poprawy estetyki i ewentualnych korekcji, lekarz proponuje najlepszą opcję zabiegu.

 

Konsultacje i zabiegi:

 

Usuwanie łagodnych zmian skórnych:

 • włókniaki
 • brodawki (min. kurzajki)
 • włókniaki
 • znamiona barwnikowe
 • brodawki łojotokowe
 • przebarwienia pigmentowe
 • naczyniaki jamiste
 • ziarniaki naczyniowe

 

Usuwanie wczesnych postaci raka podstawnokomórkowego

 

Usuwanie, redukcja blizn (dermabrazja laserowa)

 

Usuwanie zmarszczek (peeling laserowy, naświetlanie frakcjonowanie lub wypełnianie)

 

Usuwanie tatuaży pigmentowych i pourazowych

 

Fotoodmładzanie

 

Powiększanie, korekta kształtu ust i wypełnianie zmarszczek

 

Bezoperacyjny lifting skóry twarzy

 

Leczenie trądziku

 

Fizykoterapia:

 • nerwobóle
 • migreny
 • zmiany zwyrodnieniowe
 • reumatyczne
 • rwa kulszowa
 • zespół cieśni nadgarstka
 • zapalenie zatok
 • owrzodzenia podudzi
 • stany pourazowe
 • przeciążeniowe (łokieć tenisisty, zespół bolesnego barku)

Powiększanie, modelowanie ust

Najpopularniejszym sposobem na wymodelowane, pełne usta jest zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy dodaje wargom objętości, koryguje kontur ust i podnosi opadające kąciki, co nadaje twarzy dużo młodszy wygląd.

Zabieg wypełniania, modelowania lub powiększania ust polega na wprowadzeniu preparatu kwasu hialuronowego szwajcarskiej firmy TEOXANE w miejsce, które zamierzamy zmienić. Specjalnie stworzony dla wypełnień tej okolicy preparat nosi nazwę TEOSYAL KISS, jest w formie żelu, zawiera składnik znieczulający, który zmniejsza bolesność zabiegu i poprawia komfort pacjenta. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje wygładzona i przywrócone zostaje jej prawidłowe nawilżenie. W zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust.

Wszystkie zabiegi, w tym powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ kwas hialuronowy wprowadza się do skóry niezwykle cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić.

Zabieg powiększania ust lub usuwania zmarszczek trwa do 30 minut, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin lub kilku dni od zabiegu.

Pełen efekt utrzymuje się przez od 6 do 12 miesięcy (zależy to od indywidualnych cech organizmu), po czym kwas hialuronowy zostaje powoli wchłaniany przez organizm.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.

Wypełnianie, redukcja zmarszczek

Spłycenie i wygładzenie zmarszczek uzyskujemy przez podanie śródskórne wypełniacza, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z tym, jaki znajduje się w naszej skórze. Zależnie od głębokości zmarszczek, bruzd skóry oraz regionu twarzy, na którym one występują, stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym o odpowiednio dobranej gęstości, tak aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. 

Firma TEOXANE, której preparatami się posługujemy, produkuje kilka rodzajów wypełniaczy, każdy z nich ma inne właściwości - odpowiednie dla danej okolicy twarzy (okolica ust, policzków, oczu, czoła) i głębokości zmarszczek. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym implantem, niedającym reakcji uczuleniowych i ulegającym wchłonięciu (czas wchłaniania zależy od rodzaju preparatu i okolicy, w którą zastał podany). 

Zabieg polega na wprowadzenia preparatu kwasu hialuronowego na odpowiednią głębokość do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Osoby o niskim progu bólu mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia (krem nanoszony na miejsce zabiegu). Substancja zostaje wstrzyknięta w linię lub okolicę zmarszczki. Iniekcja przeprowadzana jest przy użyciu bardzo cienkich igieł. Efekt jest natychmiastowy.

Peeling laserowy CO2

Peeling laserowy jest to zabieg polegający na usunięciu powierzchniowej warstwy naskórka przy pomocy promienia laserowego.

Głównym celem peelingu laserowego jest wygładzenie skóry, zagęszczenie jej faktury, zmniejszenie "porów" oraz wyrównanie jej kolorytu. Efekt uzyskiwany jest dzięki zastąpieniu starego (usuniętego) naskórka nowym, skróceniu włókien kolagenowych skóry oraz wzrostowi produkcji nowego kolagenu. Zabiegi wykonuje się bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym, mogą dotyczyć każdej okolicy, ale najczęściej dotyczą skóry twarzy, grzbietów rąk.

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Usuwanie zmian skórnych za pomocą lasera CO2 jest zabiegiem bezkrwawym i bezpiecznym, gdyż działanie bez dotyku eliminuje możliwość zakażenia w czasie zabiegu. Zmiana usuwana jest w całości. Wskazania do zabiegu:

 • włókniaki
 • znamiona barwnikowe
 • brodawki wirusowe ("kurzajki")
 • brodawki narządów płciowych
 • blizny
 • kłykciny kończyste
 • mięczaki zakaźne
 • kępki żółte
 • łagodne zmiany skórne
 • usuwanie ognisk raka podstawnokomórkowego
 • tatuaże

Zabieg polega na odparowaniu zmiany skórnej za pomocą lasera CO2. Działamy w obrębie samej zmiany. Krwawienie nie występuje. Zabieg trwa od kilku minut do kilkudziesięciu – czas trwania uzależniony jest od ilości zmian, które chcemy usunąć. Zabieg jest bezbolesny. Miejsce poddane zabiegowi można znieczulić kremem, można też zastosować znieczulenie miejscowe.

Efekt jest natychmiastowy – zmiana skórna znika.

Miejsce po zabiegu goi się zwykle w ciągu jednego tygodnia. Objawami towarzyszącymi gojeniu może być niewielka bolesność i zaczerwienienie wokół strupka. Gdy strupek odpada, uwidacznia się delikatny zaróżowiony naskórek, który w miarę upływu czasu przyjmuje kolor otaczającej skóry. Czasem występuje niewielki ból lub obrzęk w miejscu wykonania zabiegu. Są to objawy przemijające.

Bezoperacyjny lifting skóry twarzy nićmi Silhouette Soft

To nowy, bezpieczny i skuteczny zabieg korygujący zwiotczenia skóry i redukujący oznaki jej starzenia. Silhouette-Soft™ to bio-wchłanialne nici ze stożkami, które zostały opracowane przez amerykańskich naukowców, aby poprawić wygląd policzków, przywrócić objętość skóry w okolicy jarzmowej. 

Dzięki małym, wchłanialnym stożkom, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworzy się napięcie, które skutecznie podnosi zwiotczałą tkankę. Zabieg jest szybki, komfortowy i nie wymaga hospitalizacji. 

Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, w ciągu ok. 30 minut. Efekty zabiegu z użyciem nici Silhouette-Soft™ widoczne są natychmiast. Przez 2 tygodnie pacjent powinien prowadzić oszczędzający tryb życia, zgodny z zaleceniami lekarza. Korekcja utrzymuje się do 18 miesięcy. 

Nici te można stosować wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego, co umożliwia osiągnięcie jeszcze bardziej naturalnego wyglądu. 

Nici Silhouette-Soft™ zostały zrobione z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego. Składniki te czynią nici w pełni wchłanialnymi. Gwarancją bezpieczeństwa jest to, iż materiały wykorzystywane do ich produkcji zatwierdził najważniejszy amerykański organ kontrolny FDA (Urząd ds. Żywności i Leków). 

Silhouette-Soft™ jest przeznaczony dla osób, które chcą walczyć z wczesnymi oznakami starzenia – opadaniem konturów twarzy (opadanie skóry policzków - tzw. chomiki, linii żuchwy, szyi). Jest to również doskonała alternatywa dla pacjentów, którzy mieli wcześniej wykonany tradycyjny lifting i chcieliby dodatkowo skorygować opadanie tkanek w określonych partiach twarzy.

Fotoodmładzanie skóry - system IPL

Proces fotoodmładzania skóry realizowany jest za pomocą systemu IPL. Jest to urządzenie zapewniające poprawę stanu i usunięcie niedoskonałości skóry. System IPL dostarcza intensywne światło impulsowe, które w sposób wybiórczy działa na tkankę na zasadzie fototermolizy selektywnej bez uszkodzenia tkanek sąsiednich. Powoduje skrócenie włókien kolagenowych skóry i stymuluje produkcję kolagenu.

Zabiegi są bezpieczne, a pacjent nie musi rezygnować z normalnego życia, ponieważ nie pozostawiają śladów w postaci obrzęków ani opuchlizny.

Technologia IPL poprawia zarówno stan naskórka, jak i skóry właściwej. Skóra staje się gładka, rozświetlona i bardziej elastyczna.

Zastosowanie systemu IPL:

 • usuwanie włosów z twarzy i ciała
 • usuwanie przebarwień (twarz, dekolt, powierzchnie grzbietowe rąk, plamy "wątrobowe", przebarwienia potrądzikowe i pozapalne, plamy soczewicowate, ostudy)
 • usuwanie poszerzonych naczyniek krwionośnych i zlewnego rumienia twarzy i dekoltu
 • wygładzanie i ściąganie porów
 • usuwanie defektów spowodowanych słońcem (przebarwienia pigmentowe, rozszerzone naczynia krwionośne, wiotkość skóry)
 • leczenie trądziku i usuwanie płytkich blizn potrądzikowych
 • likwidacja drobnych zmarszczek

Cennik – Poradnia Medycyny Estetycznej

Zabieg/usługa Cena
Konsultacja medyczna 100 zł
Usuwanie łagodnych zmian skórnych (brodawki, włókniaki, znamiona) 100 zł (Od jednej zmiany, ostateczna cena ustalana podczas konsultacji, zależy od ilości, wielkości i umiejscowienia zmian)
Usuwanie, redukcja blizn (dermabrazja laserowa) od 100 zł (Ostateczna cena zależy od wielkości blizny)
Usuwanie wczesnych postaci raka podstawnokomórkowego od 200 zł
Leczenie trądziku - jedno naświetlanie urządzeniem IPL 250 zł
Usuwanie zmarszczek (peeling laserowy, naświetlanie frakcjonowane laserem CO2) - powierzchnia 4x5 cm 500 zł
Usuwanie tatuaży pigmentowych i pourazowych - powierzchnia 4x5 cm 500 zł
Fotoodmładzanie urządzeniem IPL 800 zł
Powiększanie, korekta kształtu ust i wypełnienie zmarszczek - wstrzyknięcie jednej ampułki (1 cm3) wypełniacza 1000 zł
Bezoperacyjny lifting skóry twarzy za pomocą nici - aplikacja jednej pary nici 2000 zł

Artykuły powiązane

13.02 2019

Nie tylko w walentynki warto o nim pomyśleć z miłością. Przez całe życie, nieprzerwanie pompuje w nasze tętnice litry krwi wykonując ponad 3,5 miliarda uderzeń. Przeczytajcie osiem rad jak dbać o serce.

 

Więcej
08.02 2019

Ponieważ rok 2019 jest dla nas szczególny: obchodzimy XX – lecie istnienia. Nasza pierwsza placówka powstała w 1999 roku przy ul. Bazarowej i – oczywiście rozbudowana – istnieje tam do dziś. Dziś leczymy wielokrotnie więcej, a wśród naszych pacjentów są nie tylko mieszkańcy Województwa Łódzkiego, ale w zasadzie z całej Polski.

 

Więcej
06.02 2019

Mamy coraz doskonalsze metody diagnostyki obrazowej, czyli zaglądania do wnętrza naszego ciała, możemy właściwie z niewiarygodną precyzją zajrzeć wszędzie. Ale w przypadku stwierdzenia jakichś zmian, o tym, czy są one groźne, czy nie nadal decyduje biopsja, czyli pobranie próbki tkanki do badania pod mikroskopem.

Więcej

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.