poniedziałek, 05 grudzień 2016 21:41

Wypełnianie, redukcja zmarszczek

Spłycenie i wygładzenie zmarszczek uzyskujemy przez podanie śródskórne wypełniacza, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z tym, jaki znajduje się w naszej skórze. Zależnie od głębokości zmarszczek, bruzd skóry oraz regionu twarzy, na którym one występują, stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym o odpowiednio dobranej gęstości, tak aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. 

 

Firma TEOXANE, której preparatami posługuję się, produkuje kilka rodzajów wypełniaczy, każdy z nich ma inne właściwości- odpowiednie dla danej okolicy twarzy (okolica ust, policzków, oczu, czoła) i głębokości zmarszczek. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym implantem, nie dającym reakcji uczuleniowych i ulegającym wchłonięciu( czas wchłaniania zależy od rodzaju preparatu i okolicy, w którą zastał podany). 

 

Zabieg polega na wprowadzenia preparatu kwasu hialuronowego odpowiednią głębokość do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Osoby o niskim progu bólu mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia ( krem nanoszony na miejsce zabiegu).Substancja zostaje wstrzyknięta w linię lub okolicę zmarszczki. Iniekcja przeprowadzana jest przy użyciu bardzo cienkich igieł. Efekt jest natychmiastowy.

Czytany 2498 razy