Rehabilitacja

Zapraszamy do Centrów Rehabilitacyjnych Medyceusz

 

Nic tak nie pomaga wrócić szybko do zdrowia jak skuteczna i specjalistyczna pomoc fizjoterapeutów. Oferujemy Państwu dostęp do rehabilitacji medycznej w pełnym zakresie.

Centra Medyceusz w ośrodkach Bazarowa, Limanowskiego, Sporna, Herlinga-Grudzińskiego oferują Państwu dostęp do pełnej palety zabiegów, masaży oraz ćwiczeń pomagających w rekonwalescencji po operacjach, przywracaniu sprawności oraz poprawianiu Państwa sprawności fizycznej.

 

 

Niewątpliwe atuty naszych ośrodków rehabilitacyjnych to bogate wyposażenie w sprzęt, zniesienie barier architektonicznych dla pacjentów niepełnosprawnych, wysoko wyszkolona kadra fizjoterapeutów, masażystów oraz lekarzy rehabilitantów. Na świadczone usługi posiadamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, istnieje możliwość wykonania badań w trybie komercyjnym w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Konsultacja fizjoterapeutyczna już od 40 zł!

Usuń ból. Zastosuj Salus Talent w Medyceuszu czytaj więcej

NOWOŚĆ! Nowa oferta zabiegów rehabilitacyjnych czytaj więcej

 

Chcesz wiedzieć więcej? Poznać naszych lekarzy? Przeczytaj artykuły poradnikowe konsultowane ze specjalistami CM Medyceusz:

  

 

Centra Rehabilitacyjne Medyceusz:

 

Centra Medyczne Medyceusz - Bazarowa

Bazarowa 9, Łódź, Bałuty

telefon: 42 613-69-40

Czynne poniedziałek-piątek 8.30-20.30

Świadczenia w ramach umowy z NFZ i płatne

 

Centra Medyczne Medyceusz - Limanowskiego

Limanowskiego 47, Łódź, Bałuty

telefon: 797-009-126

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynne poniedziałek-piątek 8.00-17.00

Świadczenia płatne

 

Centra Medyczne Medyceusz - Sporna

Sporna 83, Łódź, Doły

telefon: 42 656-76-57

Czynne poniedziałek-piątek 8.00-20.00

Świadczenia w ramach umowy z NFZ i płatne

 

Centra Medyczne Medyceusz - Herlinga-Grudzińskiego

Herlinga-Grudzińskiego 61, Łódź, Radogoszcz Wschód

telefon: 42 657-41-25

Czynne poniedziałek-piątek 8.00-18.00

Świadczenia w ramach umowy z NFZ i płatne

 

Zakres zabiegów:

 

 

Nowości

Centra Medyczne Medyceusz - Limanowskiego

Masaż sportowy

Wykonywany jest za pomocą technik podobnych do masażu klasycznego, tylko zdecydowanie silniej i energiczniej. Jest on bardzo ważną częścią treningu sportowego, wykorzystywany jest w profesjonalnych programach treningowych. Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych, zapobieganie kontuzjom jak i usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym, relaksacja mięśnia.

Masaż bańką chińską (antycellulitowy, ujędrniający)

Jest jednym ze sposobów na pozbycie się tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Stosuje się go również w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także ukrwienie.

Masaż leczniczy

Jest zalecany głównie osobom, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa spowodowanego wadami postawy, siedzącym trybem życia, przeciążeniami, nadwagą czy zmianami zwyrodnieniowymi. Stosuje się go także podczas rehabilitacji, na przykład przy rwie kulszowej.Masaż leczniczy jest również pomocny w przypadku wystąpienia napięcia mięśniowego, którego przyczyną może być przewlekły stres. Zabieg może być też elementem terapii po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach, uszkodzeniach mięśni i ścięgien oraz u osób przewlekle leżących, u których pozwala usprawnić krążenie krwi i zapobiegać przykurczom.

Masaż tkanek głębokich

Nazywany też masażem głębokim, wbrew groźnie brzmiącej nazwie, jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Cel masażu tkanek głębokich stanowi wpłynięcie na stan mięśni – zmniejszenie ich napięcia i rozluźnienie, a także zwiększenie płynności ruchów.

Refleksoterapia

Metoda diagnostyczno-terapeutyczna polegająca na leczniczym masażu stóp. Na naszych stopach znajdują się punkty i obszary, które przyporządkowane są poszczególnym narządom. Gdy któryś z narządów powoduje ból lub inne dolegliwości, wystarczy odpowiednio uciskać jego receptor na stopie, a dobre samopoczucie powraca. Refleksoterapia przyspiesza samoleczenie i samoregulację organizmu.

Terapia czaszkowo – krzyżowa – zwana także cranio-sacralna

Jest rozgałęzieniem klasycznej osteopatii. Chociaż w Polsce stosuje się ją od niedawna, na świecie narodziła się już w pierwszej połowie XX wieku. Terapia czaszkowo-krzyżowa ma na celu: normalizację obiegu płynu mózgowo-rdzeniowego, ocenę, czy w szwach nie występują jakieś wady, oraz przywrócenie ruchomości kości czaszki, poprawę mobilności i kondycji ośrodkowego układu nerwowego (na układ nerwowy mocno wpływają napięcia struktur łącznotkankowych znajdujących się w głowie), rozluźnianie powięzi, które wraz z więzadłami tworzą łańcuch kinematyczny. Terapia czaszkowo-krzyżowa polecana jest przy: bólach głowy i nawracających migrenach, bólach kręgosłupa, zaburzeniach menstruacji i bólach piersi przed menstruacją, nadpobudliwości u dzieci, zaburzeniach koncentracji u dzieci i dorosłych, zaburzeniach snu, zaburzeniach takich jak: nerwicy, depresji, traumach związanych z trudnym porodem, wadach okołoporodowych i rozwojowych dzieci (wzmożone, obniżone napięcie mięśniowe, kręcz szyi, syndrom KISS), autyzmie, trudnościach dzieci w uczeniu się i z cechami upośledzenia umysłowego. Rezultaty są widoczne już po pierwszej sesji, jednak największą skuteczność przynosi cykl od 3 do 10 zabiegów. Najlepiej wykonywać je co 3-5 dni aż do momentu całkowitego rozluźnienia powięzi i uregulowania rytmu cranio-sacralnego.

Terapia manualna (mobilizacja)

Zabieg manualny, mający na celu przywrócenie prawidłowej funkcji tkanek miękkich, struktur nerwowych czy też stawów. Jest to uwolnienie nadmiernego napięcia, które często umiejscawia się w okolicy barków, szyi lub kręgosłupa lędźwiowego – po wszelkiego rodzaju urazach, skręceniach i zabiegach chirurgicznych.

Kinesiotaping 

Plastrowanie różnych części ciała, specjalnymi elastycznymi taśmami. Kinesiotaping wykorzystuje stymulację poprzez mechaniczne drażnienie receptorów skóry. Zastosowanie szeregu technik pozwala na osiągnięcie właściwego funkcjonowania układu mięśniowego oraz kostno-stawowego. Dzięki odpowiedniej aplikacji jesteśmy w stanie uzyskać: poprawę krążenia krwi, prawidłowe napięcie mięśniowe, prawidłowe ustawienie powierzchni stawowych, prawidłową ruchomość powięzi, zmniejszyć obrzęki limfatyczne, zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Akupunktura medyczna

Metoda terapii rozmaitych schorzeń za pomocą nakłuwania specjalnymi igłami ciała pacjenta. Podstawowym założeniem akupunktury jest to, że obszary na skórze powiązane są z poszczególnymi narządami wewnętrznymi, zatem stymulacja skóry za pomocą igieł w danym obszarze przyniesie ulgę w określonym stanie chorobowym. Wskazania do medycznej akupunktury (suchego igłowania): napięciowe bóle głowy, migrena; przeciążeniowe bóle stawów kręgosłupa i stawów obwodowych; wzmożone napięcie mięśniowego; tendinopatie i entezopatie (łokieć tenisisty, łokieć golfisty); zespół bolesnego barku, uszkodzenie stożka rotatorów; kolano biegacza, kolano skoczka; stany po urazach narządu ruchu – naderwanie mięśni, ścięgien, skręcenia, zwichnięcia; neuralgie; porażenie nerwów obwodowych; obwodowe neuropatie; reumatoidalne zapalenie stawów; dyskopatia; rwa kulszowa i rwa ramienna; kurcz pisarski; kręcz karku. Przeciwwskazania do suchego igłowania: infekcja przebiegająca z gorączką; nowotwory; zmiany skórne i otwarte rany w miejscu zabiegu; miażdżyca; tętniak; zaburzenia czucia; zaawansowana osteoporoza; ciąża (przeciwwskazanie względne); zaburzenie układu krzepnięcia krwi; obrzęki (w miejscu występowania); obrzęki limfatyczne; owrzodzenia okolicy zabiegowej; osoby z podwyższonym ryzykiem infekcji; igłofobia; zaburzenia świadomości, brak kontaktu z pacjentem. *W celu wykonania zabiegu akupunktury medycznej potrzebne jest zaświadczenie od lekarza POZ o braku przeciwskazań.

Terapia blizny

W trakcie rozwoju technik terapeutycznych na tkankach miękkich, zauważono, że blizna może mieć negatywny wpływ nie tylko na miejsce, w którym powstała, ale także na odległe części ciała. Nie tylko „świeża” blizna może być źródłem problemu, ale też taka, o której już często zapomnieliśmy.

Pinoterapia

Koncepcja terapeutyczna wykorzystującą mechanizmy samoleczenia organizmu. Jej twórcą jest Polak – dr Radosław Składkowski. Bazuje ona na dalekowschodniej wiedzy leczniczej, oparta jest o zdobycze refleksoterapii, akupunktury, akupresury oraz różnych form medycyny manualnej. Jest to kompleksowa terapia odruchowa wykorzystująca specjalistyczne narzędzia i uwzględniająca podział pacjentów na pięć grup: ogień, woda, ziemia, powietrze oraz eter. Przy dopasowaniu pacjenta do konkretnego żywiołu bierze się pod uwagę m. in. rodzaj reakcji na ból, jakość poczucia kinestetyki czy typ budowy anatomicznej i tkankowej. Następnie dopasowuje się odpowiednie techniki terapeutyczne, pozwala to osiągnąć pożądany rezultat terapeutyczny. Wskazania: dolegliwości mięśniowo powięziowe, stany po urazach, terapia blizn, niektóre choroby neurologiczne, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), ograniczenie zakresu ruchomości w stawach, bóle głowy, problemy o podłożu psychosomatycznym. Przeciwwskazania: nowotwór, padaczka, niektóre schorzenia dermatologiczne, ciąża, świeży zawał serca, ostre infekcje wirusowe i bakteryjne, skaza naczyniowa, tętniaki.

Terapia narzędziowa – (łączona z terapią manualną w celu uzyskania lepszych efektów)

Fizykoterapia

Jest jedną z metod fizjoterapii, w której w celach leczniczych wykorzystywane są czynniki fizyczne:

  • termiczne
  • fotochemiczne
  • elektrochemiczne
  • elektrokinetyczne

 

Elektroterapia

 

Elektroterapia - w celach leczniczych wykorzystuje różnego rodzaju prądy elektryczne. Służy leczeniu między innymi schorzeń układu ruchu oraz neurologicznych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

  • prądy intereferencyjne
  • prądy Tens
  • prądy Trabert
  • prądy diadynamiczne
  • jonoforeza
  • galwanizacja
  • elektrostymulacja

 

Magnetoterapia

 

Magnetoterapia - leczenie polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Leczenie polem magnetycznym powoduje wzmocnienie przemiany materii, wzmaga wykorzystanie tlenu przez komórki.

 

Ultradźwięki miejscowe

 

Ultradźwięki - przy wykorzystaniu ultradźwięków - drgań powyżej 20 000 Hz działają poprzez ciepło, mechanicznie oraz fizykochemicznie. Działanie przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśni, powstawanie związków aktywnych biologicznie. Pobudza enzymy ustrojowe, rozszerza naczynia krwionośne, hamuje układ współczulny, hamuje procesy zapalne, przyśpiesza wchłanianie tkankowe.

 

Światłolecznictwo

 

Światłolecznictwo - wykorzystuje promienie podczerwone, wydzielane oraz nadfioletowe. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi przez tkanki, zmniejszenie napięcia mięśni, podwyższenie progu odczuwania bólu (działanie przeciwbólowe), wzmaga przemianę materii.

Stosujemy lampy Solux.

 

Krioterapia miejscowa

 

Krioterapia miejscowa - polega na obniżeniu temperatury tkanek w celu ich przekrwienia. Działa przeciwbólowo i przekrwiennie, co wzmaga metabolizm tkanek.

W naszych centrach rehabilitacyjnych stosujemy dwie metody wykorzystujące:

  • azot
  • CO2

Kinezyterapia

Różnego typu zabiegi rehabilitacyjne wykorzystujące ruch, mające na celu poprawę fizyczną pacjentów oraz przywrócenie sprawności.

Oferujemy:

  • ćwiczenia bierne
  • ćwiczenia wspomagane
  • ćwiczenia w odciążeniu kończyn górnych
  • ćwiczenia w odciążeniu kończyn dolnych
  • ćwiczenia w odciążeniu z dawkowanym oporem
  • ćwiczenia na materacu - ogólnousprawniające
  • wyciąg szyjny
  • wyciąg lędźwiowy
  • szyna kończyny górnej
  • rotor
  • KKG
  • KKD
  • DKF

Hydroterapia

Wykorzystanie wody o różnej temperaturze oraz sile napływu pomaga przywrócić sprawność kończyn.

Oferujemy:

  • masaż wirowy - kończyny dolne
  • masaż wirowy - kończyny górne

Masaż leczniczy

Pobudza przemianę materii i krążenie. Istnieje wiele technik masaży, które nie tylko sprawiają przyjemność, ale przede wszystkim pomagają pozbyć się bólów kręgosłupa, karku, mięśni. 

 

Oferujemy masaże następujących części ciała:

  • kręgosłup,
  • jedna kończyna,
  • obręcz barkowa,
  • obręcz biodrowa.

 

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych

Zabieg

Cena

1 zabiegu 

Cena pakietu

10 zabiegów

Światłolecznictwo 15 min 12,00 zł 110,00 zł
Elektroterapia 15 min 15,00 zł 135,00 zł
Pole magnetyczne 15 min 15,00 zł 135,00 zł
Ultradźwięki miejscowe  15,00 zł 135,00 zł
Krioterapia (CO2) 15,00 zł 135,00 zł
Laseroterapia 15,00 zł 135,00 zł
Kinezyterapia  12,00 zł 110,00 zł
Diatermia krótkofalowa DKF 12,00 zł 110,00 zł
Masaż ręczny 15 min 25,00 zł 225,00 zł
Masaż ręczny 30 min 50,00 zł 450,00 zł
Masaż wirowy  15,00-20,00 zł 135,00-180 zł
Indywidualna praca z pacjentem 15 min 20,00 zł 180,00zł
Indywidualna praca z pacjentem 30 min 40,00 zł 360,00 zł
Masaż limfatyczny 80,00 zł 720,00 zł
Fala uderzeniowa 45,00 zł 380,00 zł
Salus Talent 30,00 zł 250,00 zł
Konsultacja terapeutyczna 40,00 zł  -

* przy wykupieniu pakietu zabiegów konsultacja jest gratis

Cennik może ulec zmianie, o szczegóły prosimy pytać w rejestracji.

Współpracujemy

 

Narodowy Fundusz Zdrowia logo

 

Proteo logo