Sobota z laryngologiem

W CM Medyceusz w Łodzi będzie można zapisać się na bezpłatną wizytę u laryngologa.  Bezpłatne konsultacje, które odbędą się w sobotę, 24 listopada, zorganizowano przy okazji otwarcia nowej Prywatnej Poradni Otorynolarygologicznej, w której można diagnozować i leczyć zarówno zaburzenia słuchu, mowy, bezdech senny, a także poważniejsze choroby szyi, gardła, uszu, nosa i krtani.

Leczenie wielu dolegliwości laryngologicznych nie jest obecnie ani kłopotliwe, ani czasochłonne.

Na przykład 15 minutowy zabieg wystarczy, by pacjent cierpiący z powodu przerośniętych małżowin nosowych mógł wreszcie swobodnie oddychać, przestał w nocy głośno chrapać i wpadać w groźne dla zdrowia bezdechy. Poprawa odczuwana jest już po kilku dniach.

W nowej poradni CM Medyceusz specjaliści będą kompleksowo leczyć także chrapaniebezdech – również nieinwazyjną metodą CPAP, która polega na wspomaganiu oddychania podczas snu przy użyciu specjalnych aparatów. Bezdech staje się powoli plagą na Starym Kontynencie, łączy się go z tysiącami wypadków drogowych spowodowanych zaśnięciem za kierownicą. Komisja Europejska wprowadziła dyrektywę – dotyczącą także Polski – na podstawie której kierowca, który ma bezdech i go nie leczy, może stracić prawo jazdy.

Lekarze przyjmujący w Poradni Otorynolarygologicznej specjalizują się również w chorobach zatok przynosowych, mikrochirurgii usznej, leczeniu nowotworów głowy i szyi, usuwaniu przyczyn zaburzeń słuchu i mowy. Poradnia jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający dokładne i bezbolesne badania otolaryngologiczne. CM Medyceusz proponują pacjentom nie tylko konsultację lekarskie, diagnostykę, ale także – jeśli będzie tego wymagało leczenia schorzenia – możliwość wykonania operacji w szpitalu CM Medyceusz. Założenie jest takie, aby pacjent był badany i leczony w jednym miejscu.

W poradni będą przeprowadzane również bezpłatne testy słuchu. To one są podstawą do określenia stopnia niedosłuchu, doboru odpowiedniej metody korekcji przy pomocy aparatu lub implantu ślimakowego.

 

Bezpłatne konsultacje odbędą się w sobotę, 24 listopada, w godz. od 09.00 do 13.00, CM Medyceusz, ul. Bazarowa 9. CM Medyceusz proszą o wcześniejsze telefoniczne zapisy na wizyty pod numerami:  508 216 874 lub 42 613 69 16. Liczba konsultacji jest ograniczona.

Artykuły powiązane

11.12 2018

Komisja Europejska, a za nim polskie Ministerstwo Zdrowia chcą walczyć z nieleczonym obturacyjnym bezdechem sennym u kierowców. Zgodnie z przepisami każdy kandydat na kierowcę podczas badań lekarskich musi odpowiedzieć na pytania dotyczące tej groźnej, a wciąż lekceważonej choroby. Co więcej: zaniechanie lub nie podjęcie leczenia bezdechu może skończyć się wykluczeniem z grona kierowców tych, którzy prawo jazdy już posiadają.

Więcej
10.12 2018

W ostatnią sobotę listopada w Centrach Medycznych Medyceusz w Łodzi można było skorzystać z bezpłatnej konsultacji laryngologicznej. „Sobotę z laryngologiem” zorganizowano tu w związku z otwarciem nowej Prywatnej Poradni Otorynolaryngologicznej, w której pacjentów przyjmował lekarz Oskar Rosiak.

Więcej
30.11 2018

Czemu nie. Święta już za niecały miesiąc, zastanawiamy się, co podarować bliskim, jaki upominek ich najbardziej ucieszy, co im się najbardziej przyda. Na początku listy zawsze są książki, kosmetyki, ubrania, może jakiś drobiazg od jubilera, coś z elektroniki? Prawie nikomu nie przychodzi do głowy, żeby pod choinką położyć pudełko ze... zdrowiem.

Więcej

Współpracujemy

Narodowy Fundusz Zdrowia logo  

 

Proteo logo

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.